مهاجرت به اسپانیا برای تحصیل

کشور اسپانیا در غرب اروپا واقع است و عضو اتحادیه اروپا می باشد. پایتخت این کشور مادرید می باشد و مردم آن به زبان های انگلیسی و اسپانیایی صحبت می کنند.

مهاجرت و تحصیل در کشور اسپانیا امروزه بسیار پرطرفدار شده و بسیاری از مردم در جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا در تلاش اند چرا که هزینه تحصیل در این کشور ارزانتر از بقیه کشورهای اروپایی می باشد.

کشور اسپانیا به دلیل داشتن مراکز آموزشی و دانشگاه های معتبر و همچنین هزینه زندگی پایین تر در سالهای اخیر بسیار موزد توجه متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است و ما امروز تصمیم گرفتیم تا همه شرایط اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا را برای شما شرح دهیم پس با تیم مهاجرتی کاسپین همراه باشید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور اسپانیا

ـ زبان تدریس دروس مقاطع مختلف انگلیسی یا اسپانیایی و یا دوگانه می باشد.

ـ در مقطع دکتری امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای تحصیل در اسپانیا با شرایطی همچون داشتن مقالات بین المللی و نمرات و معدل بالا و همچنین تجربه کار وجود خواهد داشت.

ـ اگر مدرک لیسانس یا فوق لیسانس خود را از دانشگاه هایمورد تائید وزارت علوم گرفته باشید می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا و تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر این کشور اقدام کنید.

ـ هزینه یک سال زندگی در کشور اسپانیا برابر ۷۰۰۰تا ۹۰۰۰ یورو است که نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیتر کمتر خواهد بود.

تحصیل در کشور اسپانیا

زندگی دانشجویی در اسپانیا با هزینه پایین یکی از مزایای مهاجرت به کشور اسپانیا می باشد و همچنین این کشور دانشگاه های معتبری دارد که گرفتن مدارک تحصیلی از آن ها می تواند یافتن شغلی مناسب در کشورهای اروپایی را برای افراد تضمین کند و همین علت می تواند متقاضیان را برای دریافت اقامت کاری دائم کشور مورد نظر کمک کند.

تحصیل در مقطع کارشناسی

دوره تحصیل در این مقطع در کشور اسپانیا ۴ ساله می باشد و فرد باید قبل از ورود به دانشگاه دوره های ۵ الی ۹ ماهه کالج را بگذراند تا بتواند با انجام آزمون ورودی دانشگاه ها به تحصیل بپردازد.

برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا و تحصیل در مقاطع کارشناسی باید مدرک زبان اسپانیایی خود را در ایران گرفته باشید چرا که مدرک زبانی یکی از شرایط درخواست ویزا برای سفارت می باشد و تمامی دروس در این مقاطع به زبان اسپانیایی نیز تدریس خواهند شد.

کار در مقطع کارشناسی

در مقطع کارشناسی افراد فقط می توانند به انجام کارهای پاره وقت مشغول شوند اما در دوره ی کالج فرد می تواند به کارکردن با مدت زمان دلخواه بپردازد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

دوره ی تحصیلی مقاطع ارشد دو الی ۴ ترم خواهد بود که فرد بعد از گذراندن این ترم ها می تواند بدون دادن آزمون مجدد وارد مقاطع دکتری شود.

برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا در جهت تحصیل در مقاطع ارشد نیازی به داشتن مدرک زبانی نخواهد بود و فرد حق کار کردن به مدت ۲۰ ساعت در هفته را خواهد داشت.

تحصیل در مقاطع دکتری

دوره ی تحصیل در این مقطع ۴ الی ۵ سال طول خواهد کشید و امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای افرادی که واجد شرایط دریافت هستند در این مقاطع وجود خواهد داشت.

بیشتر دروس در مقطع دکتری به صورت تحقیقاتی می باشند و دانشجویان می توانند با دستیار استاد شدن حقوقی برابر با ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو ماهانه دریافت کنند.

برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا در جهت تحصیل در مقطع دکتری نیاز به داشتن مدرک زبانی نخاوهد بود و تمامی دروس در این مقطع به زبان انگلیسی تدرس می شوند. دانشجویان دکتری اجازه کار به مدت ۳۰ ساعت در هفته را خواهد داشت.

تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی

اولین قدم برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا و تحصیل در رشته های پزشکی اقدام برای درخواست پذیرش در دانشگاه های اسپانیا می باشد.

تحصیل در رشته های پزشکی به مدت ۶ سال و رشته دندان پزشکی ۵ سال خواهد بود. تمامی دروس به زبان اسپانیایی تدریس خواهد شد پس داشتن مدرک زبان اسپانیایی یکی از ملزومات دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا خواهد بود.

برای تحصیل در دانشگاه های اسپانیا در رشته های پزشکس و دندان فرد متقاضی ابتدا باید تحصیل در کالج را بگذراند تا حق انجام آزمون های ورودی دانشگاه های دولتی اسپانیا را داشته باشد.

مزایای تحصیل در کشور اسپانیا

ـ تدریس دروس به زبان انگلیسی یکی از مزیت های تحصیلی در اسپانیا خواهد بود.

ـ وجود دانشگاه های معتبر و ارائه مدارک فارغ التحصیلی با اعتبار

ـ کار کردن در کنار تحصیل

ـ دریافت اقامت دائم بعد از ۵ سال کار در کشور اسپانیا

ـ هزینه پایین تحصیل در کشور اسپانیا

معایب تحصیل در کشور اسپانیا

نرخ بیکاری بالا و تدریس دروس مقاطع کارشناسی به زبان اسپانیایی می تواند از معایب تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت به اسپانیا باشد.

مدارس کشور اسپانیا

در کشور اسپانیا کودکان از ۳ سالگی به مهدکودک فرستاده می شوند و این دوره تا ۶ سالگی ادامه دارد که سال آخر برای همه کودکان اجباری خواهد بود. دوره ابتدایی از سن ۶ سالگی تا ۱۱ سالگی است و بعد از این ۵ سال باید وارد دوره متوسطه شد که تا ۱۶ سالگی ادامه پیدا می کند.

زبان تدریس در مدارس اسپانیا به زبان اسپانیایی خواهد بنابراین افرادی که به این زبان تسلط ندارند نمی توانند در مدارس اسپانیا به تحصیل بپردازند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

ـ سوابق تحصیلی با ریز نمرات

ـ ارائه مدرکی مبنی بر محل سکونت در اسپانیا

ـ مدارک هویتی مثل شناسنامه و پاسپورت با ترجمه رسمی

ـ ارائه مدرک مبنی بر عدم سو پیشینه

ـ مدرک پزشکی برای نشان دادن وضعیت جسمی سالم

ـ بیمه مسافرتی معتبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *