سفر توریستی به مالتا و همه چیز درباره ی آن

سفر توریستی به مالتا

اگر قصد سفرتوریستی به مالتا را دارید باید ابتدا این کشور را از زوایای مختلفی بررسی کنید. این کشور تا قبل از سال ۱۹۶۴ زیر سلطه کشور بریتانیا بود اما بعد از آن اعلام استقلال کرد و از بریتانیا جدا شد.کشور مالتا یکی از کوچکترین کشورهای اتحادیه اروپاست که سالانه افراد زیادی برای دیدن جاذبه های گردشگری و تاریخی آن به این کشور سفر می کنند.

این جزیره زیبا در جنوب اروپا قرار دارد و از شرق با تونس ؛ از شمال با ایتالیا و از جنوب با لیبی همسایه است. پایتخت این کشور والتا نام دارد و جمعیتی حدود ۴۰۲ هزار نفر آن را تشکیل می دهند.

واحد پول رسمی مالتا یورو و زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی می باشد. افراد ایرانی برای بازدید از این جزیره زیبا نیازمند ویزا خواهید بود و یکی از نکات مثبتی که می توان درباره مالتا گفت این است که می توان با اخذ ویزای شنگن از این جزیره شگفت انگیز دیدن کرد.

سفر توریستی به مالتا

بازدید های گردشگری در این کشور از سال ۲۰۱۸ تا کنون روند افزایشی داشته است. برای دریافت ویزای توریستی و سفر توریستی به مالتا یکی از مواردی که خیلی هائز اهمیت می باشد این است که چیدمان مدارک باید درست انجام شود.

مدارک مورد نیاز برای سفر توریستی به مالتا

ـدوقطعه عکس پاسپورتی

ـ بلیط برگشت هواپیما

ـ هزینه ویزا

ـ پاسپورت با حداقل سه ماه اعتبار

ـ اثبات تمکن مالی

ـ اثبات داشتن محل اقامت در مالتا

ـ مشخص کردن هدف از سفر

ـ مدارک مرتبط با وضعیت تاهل و کپی آنها

ـ داشتن دعوتنامه

ـ بیمه نامه

ـ ارائه مدارک هویتی مثل شناسنامه و کارت ملی

زمان اخذ ویزای مالتا

برای دریافت ویزای توریستی و انجام سفر توریستی به مالتا باید زمان انجام کارهای اخذ ویزا با برنامه ریزی انجام شود. اگر می خواهید ویزای کوتاه مدت شنگن دریافت کنید باید سه ماه قبل از سفر خود برای دریافت این ویزا اقدام کنید.

تایم اخذ ویزا :

مدت زمان بررسی مدارک بین ۵ تا ۱۷ روز خواهد بود در برخی از موارد این بررسی تا ۶۰ روز هم به طول خواهد انجامید. اگر در ایران زندگی می کنید چون سفارت مالتا در ایران وجود ندارد می توانید برای درخواست ویزا به سفارت اتریش در ایران مراجعه کنید.

ویزای مالتا

پروسه دریافت ویزا برای سفر توریستی به مالتا

ـ کلیه درخواست ها باید به صورت کتبی در یکی از کنسولگری ها یا سفارتی که نماینده مالتا باشند انجام گیرد.

ـ قبل از ثبت درخواست با تلفن به سفارت یا منسولگری اطلاعات دقیق را بدست اورید.

ـ حداقل سه ماه زودتر از سفر خود برای درخواست ویزا اقدام کنید.

ـ ارائه بیمه درمانی که در سراسر حوزه شنگن قابل قبول باشد.

ـ تکمیل فرم درخواست ویزا و امضای آن توسط متقاضی

ـ ارائه مدرکی مبنی بر داشتن تمکن مالی

ـ مدرکی مبنی بر رزرو هتل در مالتا

هتل مالتا نکاتی در ارتباط با اخذ ویزا برای سفر توریستی به مالتا

ـ در مرحله اول باید برای درخواست ویزا اقدام کنید که همانطور که گفتیم اگر در ایران هستید از طریق سفارت اتریش در ایران درخواست دهید.

ـ در مرحله بعد باید فرم درخواست ویزا را پر کرده و از طریق ایمیل یا تلفنی و یا حضوری برای وقت سفارت درخواست دهید.

ـ به یاد داشته باشید که حتما ۳ الی ۴ ماه قبل از سفر خود برای دریافت ویزا اقدام کنید.

ـ بعد از گرفتن وقت از سفارت شما نمی توانید زمان آن را تغییر دهید و باید تمامی هزینه های کنسولگری ا برای بررسی پرونده خود توسط سفارت پرداخت کنید.

ـ اگر از شهروندان غیر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشید باید حتما برای سفر توریستی به مالتا درخواست ویزا بدهید که این ویزا با اعتبار حداکثر سه ماه به شما اجازه ماندن در این جزیره زیبا را خواهد داد.

ـ ناگفته نماند اگر برای بار اول است که از ویزای شنگن برای سفر به مالتا استفاده می کنید مدت ماندن شما در این جزیره ۱۵ الی ۲۰ روز خواهد بود اما اگر بیشتر از یکبار است که به این جزیره از طریق ویزای شنگن سفر می کنید اعتبار ماندن در آنجا ۹۰ روزه خواهد بود.

رد درخواست ویزا برای سفر  به مالتا

یکی از مواردی که به شما برای عدم ریجکت شدن درخواست ویزا کمک خواهد کرد شناساسس عوامل ریجکتی خواهد بود. در خیلی از موارد افراد بدون آگاهی لازم و با ارائه مدارک ناقص و نادرست باعث شکست در اخذ ویزا می شوند که گاهی جبران ناپذیر خواهند بود.

کشور مالتا

عوامل مهم در اخذ ویزای مالتا :

یکی از عوامل مهم در اخذ ویزا ارائه مدارک قابل قبول آفیسر خواهد بود. شما باید مدارکی ارائه دهید که آفیسر از بزگشت ۱۰۰ درصدی شما به کشورتان مطمئن شود چرا که اگر این وابستگی را نشان ندهید درخواست شما در خواهد شد.

عواملی که باعث رد شدن درخواست ویزا خواهد شد:

ـ نشان ندادن هدف سفر خود

ـ داشتن سوسابقه کیفری

ـ عدم تطبیق هدف سفر و وضعیت درآمد و تمکن مالی فرد متقاضی

ـ نشان ندادن مناسب تمکن مالی

ـ ارائه مدارک و اسناد تقلبی و دروغین

ـ نشان ندادن وابستگی و علاقه به کشور خود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *