بهترین دانشگاه های دانمارک برای تحصیل

دانمارک به عنوان کشوری با شادترین مردم شناخته می شود . دانمارک یک ملت کوچک با جمعیت 5.6 میلیون نفر در شمال اروپا است. این کشور اغلب رتبه های آموزشی را به خود اختصاص می دهد. اگر تصمیم به تحصیل در دانمارک دارید ، شادی طبیعی دانمارکی ها ممکن است بر شما تأثیر بگذارد و بتوانید سطح بالایی از کیفیت زندگی را تجربه کنید.
تحصیلات عالی در دانمارک توسط طیف وسیعی از دانشگاه ها ، کالج های دانشگاهی ، آکادمی های تجاری و موسسات تخصصی در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. بر اساس رتبه بندی آکادمیک دانشگاههای جهان ، دانمارک دارای 6دانشگاه برتر است که دانشجویان فراوانی از سراسر جهان در پی تحصیل در انها هستند. در ادامه به برخی از انها می پردازیم.

 

دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ در سال 1479 توسط پادشاه دانمارک کریستین تاسیس شد و امروزه دارای 38 هزار دانشجو و 9 هزار کارمند است. در سال های متمادی نه جایزه نوبل به محققان این دانشگاه اهدا شده است.
دانشگاه کپنهاگ بزرگترین موسسه آموزشی دانمارک است. این دانشگاه شش دانشکده در زمینه های علوم بهداشتی و پزشکی ، علوم انسانی ، حقوق ، علوم ، علوم اجتماعی و دارد.

دانشگاه آرهوس

دانشگاه آرهوس که در سال 1928 تأسیس شد در بین 25 دانشگاه برتر اتحادیه اروپا قرار دارد. اموزش در این دانشگاه به صورت پژوهش محور است که سبب شده است در مدت زمانی کوتاه به شهرتی بین المللی در زمینه تحقیق و پژوهش دست یابد.

دانشگاه روسکیلده RUC

این دانشگاه با تحقیق،اموزش و یادگیری بین رشته ای دانشجویان علاقه مند را به خود جذب میکند.ارائه روش های نوین یادگیری و پژوهشی سبب علاقه مندی دانشجویان به تحصیل در این دانشگاه شده است.
دانشگاه روسکیلد یک دانشگاه دولتی است که در سال 1972 تأسیس شده است. این دانشگاه بر اساس شیوه های نوآورانه و دانش آموز محور، بامحیط های تحقیقاتی بین رشته ای قوی و متمرکز بر چالش های بزرگ اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی و زیست محیطی در جهان بنا شده است.

دانشگاه آلبورگ AAU

دانشگاه آلبورگ در سال 1974تأسیس شد. این دانشگاه در سال2011 بیشترین میزان درخواست متقاضیان در دانمارک را داشت که سبب شد افزایش 30 درصدی تعداد دانشجویان را تجربه کند. همه برنامه های تحصیلی و فعالیت های تحقیقاتی در دانشگاه آلبورگ پروژه محور هستند و تمرکز بین رشته ای دارند .استراتژی این دانشگاه در زمینه های پژوهش، تحصیلات و یادگیری بر پایه مشکلات است. این دانشگاه به پنج دانشکده تقسیم می شود:

 دانشکده علوم انسانی
 دانشکده فنی فناوری اطلاعات و طراحی
 دانشکده علوم اجتماعی
 دانشکده مهندسی و علوم
 دانشکده پزشکی

 

 

دانشگاه فناوری اطلاعات

دانشگاه فناوری اطلاعات کپنهاگ ، یک دانشگاه مستقل اموزشی و تحقیقاتی است که بیشترین امار فارغ التحصیلان در رشته it در دانمارک را دارا است. برنامه های تحصیلی این دانشگاه در زمینه های ارتباطات، توسعه تجارت ، نرم افزار و .. است. حدود 25 درصد دانشجویان این دانشگاه ، دانشجویان بین المللی هستند که به محبوبیت این دانشگاه میان افراد برای دریافت اقامت تحصیلی در ان اشاره دارد.

دانشگاه فنی دانمارک (DTU)

دانشگاه فنی دانمارک (DTU) در سال 1829 تاسیس شد .این دانشگاه یک موسسه پلی تکنیکی بود که در زمینه های علوم طبیعی و فنی دانشجو می پذیرد. این دانشگاه به عنوان یک موسسه بین المللی مشهور در میان برترین دانشگاه های فنی اروپا و جهان در زمینه های تجاری و صنعتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *