انواع روش های مهاجرت به آمریکا

ویزای کاری آمریکا

کشور آمریکا یکی از انتخاب های پر طرفدار برای مهاجران ایرانی است به گونه ای که حدود سی و هفت درصد از جمعیت این مهاجرین  را به خود اختصاص داده است چراکه از سیستم قوی آموزشی برخوردار است و روش های زیاد و آسانی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد.

در این مطلب قصد داریم با هر آنچه برای مهاجرت به این کشور پیشرفته نیاز است آشنا شویم پس با تیم ما همراه باشید.

تیم مهاجرتی کاسپین می تواند شما را در انتخاب و دریافت ویزا برای اقامت در کشورهای اروپایی و آمریکا وکانادا همراهی کند در صورت نیاز می توانید با شماره تلفن های درج شده با مشاورین ما در ارتباط باشید.

روش های مهاجرت به کشور آمریکا

کشور آمریکا از کشورهای مهاجر پذیر می باشد بنابراین تنوع زیادی در روشهای مهاجرت و انواع ویزاهای مهاجرتی و غیر مهاجرتی دارد.

کسانی که ویزای مهاجرتی این کشور را دریافت می کنند می توانند به محض ورود به این کشور اقامت دائم و گرین کارت کشور آمریکا را دریافت کنند و برای مهاجرینی که ویزاهای غیر مهاجرتی دارند امکان تبدیل این ویزا به ویزاهای مهاجرتی در صورت شرایطی خاص وجود دارد.

مهاجرت با ویزای مهاجرتی

در این قسمت قصد داریم شما را با انواع روش های استفاده از ویزاهای مهاجرتی آشنا کنیم:

دریافت ویزای خانوادگی: کشور آمریکا ویزاهایی برای جلوگیری از فاصله افتادن بین اعضای خانواده دارد که هر نوع از این ویزاهای خانوادگی شرایط خاصی دارند که با انواع این ویزاها آشنا خواهیم شد:

۱ـ ویزای خانوادگی اقوام درجه یک

اگر شخصی که شهروند کشور آمریکاست یا گرین کارت این کشور را دارد در صورت داشتن شرایطی می تواند ویزای خانوادگی را دریافت کند.

این شرایط عبارت است از:

نام ویزا نسبت با فرد مقیم در آمریکا وضعیت اقامتی شخص مقیم آمریکا شرایط فرد درخواست کننده ویزا
F1 فرزند شهروند مجرد وبالای ۲۱ سال
F2b فرزند دارای گرین کارت آمریکا مجرد و زیر۲۱ سال
F3 فرزند شهروند متاهل و سن اهمیتی ندارد
F4 برادر یا خواهر شهروند
IR2 فرزند شهروند مجرد و زیر۲۱سال
IR5 پدر یا مادر شهروند

اگر می خواهید در رابطه با این ویزاها اطلاعات بیشتری داشته باشید مقاله ویزاهای خانوادگی کشور آمریکا را مطالعه کنید.

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

همانطور که در مقاله روش های مهاجرت به پرتغال خواندیم بسیاری از کشورها با بازگذاشتن راه ازدواج با شهروندان کشورشان به مهاجران اقامت دائم می دهند اما برای اخذ اقامت دائم کشور آمریکا از طریق ازدواج روشهای مختلفی دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم:

ـ ویزای {F2A} ازدواج با فردی که گرین کارت آمریکا را دارد:اگر شما با کسی که گرین کارت کشور آمریکا را دارد ازدواج کنید می توانید ویزای F2Aآمریکا را دریافت کنید.

ـ ویزای {CR1 } ازدواج با کسی که شهروند آمریکاست: اگر با یکی از شهروندان آمریکا ازدواج کنید می توانید ویزایCR1 این کشور را دریافت کنید و زمانیکه به آمریکا مهاجرت کردید می توانید از گرین کارت این کشور برخوردار شوید.

ـ ویزای {K-1} ویزای نامزدی با یک شهروند آمریکا: این ویزا جزئی از ویزاهای غیر مهاجرتی است وبرای کسی مناسب است که هنوز با یک شهروند آمریکا ازدواج نکرده اما قرار است بعد از ورود به این کشور با این شخص ازدواج کند.

مدت اعتبار این ویزا ۹۰ روز است که اگر در این مدت ازدواج صورت نگیرد این ویزا قابل تمدید نمی باشد.

اطلاعات بیشتر درباره این ویزا و نحوه دریافت آن را میتوانید در مقاله ویزای k-1 بخوانید.

ویزای لاتاری

هرسال کشور آمریکا برای حفظ تنوع نژادی در این کشور به حدود ۵۵۰۰۰نفر از متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق قرعه کشی ویزای لاتاری یا ویزایDV می دهد که در واقع نیاز به شانس دارد و هرکسی نمی تواند از طریق شانس به این ویزا دت پیدا کند اما یکی از ارزانترین و آسانترین راه های مهاجرت به آمریکا به شمار می رود.

برای دریافت این ویزا باید در قرعه کشی لاتاری کشور آمریکا که از اواسط مهرماه هرسال آغاز می شود شرکت کنید. اسامی برندگان این قرعه کشی بعد از ۶ ماه از ثبتنام اعلام می شود که برندگان می توانند پس از اعلام این نتایج مراحل قانونی دریافت ویزا را دنبال کنند وپس از ورود به این کشور گرین کارت آمریکا را از آن خود کنند.

ویزاهای غیرمهاجرتی و انواع آن

ویزاهای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت در کشور آمریکا صادر می شوند که در ادامه با انواع آن آشنا میشویم:

ـ ویزای توریستی: اعتبار این ویزا ۶ ماه است که شما می توانید در دو نوع B1و B2 آن را دریافت کنید وبرای مقاصدی همچون درمان بیماری؛ دیدارخانواده؛ توریستی و تجاری این ویزا برای افراد صادر می شود.

ـ ویزای کاری: دریافت این ویزا برای افراد خارج از کشور آمریکا غیرممکن شده است.

ـ ویزای تحصیلی: این ویزا در سه نوع M؛J وf صادر می شود که قابلیت تبدیل به اقامت دائم دارد.

با اخذ این ویزاها که موقت هستند افراد باید بعد از اتمام کار خود در مدت اعتبار ویزا از کشور خارج شوند و تنها ویزایی که قابلیت تبدیل به اقامت دائم را دارد ویزای تحصیلی آمریکا می باشد.

بهترین و ارزانترین شهرهای آمریکا برای زندگی

بهترین شهرهایی که متقاضیان مهاجرت می توانند در آن به زندگی بپردازند شهرهایی همچون مدیسون در ایالت ویسکانسین؛ سیاتل در ایالت واشنگتن؛ رالی دورهام در ایالت کارولینای شمالی؛ هوستون و دالاس و سن آنتونیو درایالت تگزاس؛نشویل در ایالت تنسی؛ بوستون در ایالت ماساچوست و پورتلند در ایالت اورگان هستند.

اما ارزانترین شهر های آمریکا از لحاظ هزینه های زندگی عبارتند از الپاسو در ایالت تگزاس؛ توسان و میزا در ایالت آریزونا و شهر اوماها در ایالت نبراسکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *