هرآنچه نیاز است برای اخذ بورسیه تحصیلی کشور کانادا بدانید

بورسیه تحصیلی کانادا

کانادا از جمله کشورهای ثروتمند جهان است که شهر تورنتو را می توان به عنوان چندمین شهر مناسب در جهان نام برد که برای زندگی بسیار ایده آل خواهد بود.

پایتخت کشور کانادا اتاوا است و زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی و فرانسوی می باشد. کانادا کشوری محبوب برای تحصیل است به همین دلیل هر ساله هزاران دانشجو بین المللی سعی در اخذ بورسیه تحصیلی کشور کانادا دارند و مدرک دریافتی از دانشگاه های این کشور دارای اعتبار جهانی می باشند.

دولت این کشور سعی در حمایت دانشجویان بین المللی و زبده دارند و سعی می کنند برای انجام پژوهش ها به این افراد بورسیه اعطا کنند و دانشجویان مقاطع تکمیلی با امکان مکاتبه با استادان می توانند درخواست بورسیه فاند کنند. در ادامه بیشتر با شرایط اخذ و انواع بورسیه تحصیلی کشور کانادا آشنا خواهیم شد.

انواع بورسیه تحصیلی کشور کانادا در مقاطع مختلف

بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی : انواع بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی عبارت است از :

بورسیه وینیپگ کانادا : این بورسیه به دانشجویان خارجی که برای اولین بار وارد یکی از بخش های دانشگاهی می شوند تعلق خواهد گرفت و باید نمرات آنها بالاتر از ۸۰ درصد نمرات مابقی دانشجویان باشد.

بورسیه لستر بی پییرسون دانشگاه تورنتو: این نوع بورسیه به دانشجویانی که در دبیرستان بالاتر از بقیه بوده اند و یا دارای دستاوردهای دانشگاهی بوده اند تعلق خواهد گرفت و شامل هزینه های شهریه ؛ خرید کتاب و اقامت به مدت چهار سال می باشد.

بورسیه پرستیژ دانشگاه کارلتون : این بورسیه برای حمایت دانشجویان بین المللی است و در صورتی که نمرات و امتیازات شما حدودا ۹۵ درصد بالاتر از بقیه باشد مشمول دریافت این بورسیه خواهید بود.

بورسیه تحصیلی کشور کانادا

 بورسیه کالج هامبر: این بورسیه به دانشجویان جدیدالورودی که نمرات آنها بالای ۸۰ باشد تعلق خواهد گرفت و هزینه آن بین ۱۵۰۰ تا ۴ هزار دلار کانادا کتفاوت است و بر اساس معدل شما در مقطع کالج تعیین خواهد شد.

 بورسیه دانشگاه تورنتو مخصوص ایرانیان : دانشگاه تورنتو به دلیل سانحه هواپیمایی اوکراین که در آن حدود ۸ نفر از دانشجویان دانشگاه تورنتو کشته شدند به ایرانیان بورسیه می دهد. این بورسیه تحصیلی کشور کانادا در مقاطع ارشد و دکترا نیز داده خواهد شد و براساس نیاز دانشجویان مبلغ آن تعین می شود.

بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در کانادا : انواع بورسیه تحصیلی کشور کانادا در این مقاطع عبارتند از :

بورسیه تحصیلی دانشگاه منستوبا کانادا : این بورسیه در حقیقت بر اساس شایستگی دانشجویان به آنها تعلق خواهد گرفت که هزینه آن در مقطع کارشناسی ارشد ۱۴ هزار دلار و در مقطع دکترا ۱۸ هزار دلار خواهد بود.

بورسیه تحصیلی مقطع دکترا پییر الیوت ترودو کانادا : این بورسیه به افرادی که در زمینه های شهروند مسئولیت پذیر ؛ حقوق بشر ؛ محیط کانادا و مردم و جایگاه کانادا در جهان فعالیت می کنند تعلق خواهد گرفت.

بورسیه تحصیلات تکمیلی دانشگاه کلگری کانادا : این بورسیه تحصیلی کشور کانادا برای دانشجویان بین المللی است و بر اساس نیاز دانشجویان بین هزار دلار کانادا تا ۴۰ هزار دلار خواهد بود و به تحقیقات مختلف در زمینه های متفاوت تعلق می گیرد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه تورنتو کانادا : این بورسیه تحصیلی کشور کانادا نیز به یاد سانحه هوایی هواپیمای اوکراین در مقطع ارشد و دکترا به دانشجویان ایرانی تعلق خواهد گرفت که برای تمام رشته ها آزاد است و هزینه آن ۱۳۰۰ دلار کانادا خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی کشور کانادا

بورسیه تحصیلی کشور کانادا

برای اخذ بورسیه تحصیلی کشور کانادا باید بر اساس نیاز به نهاد های مربوط به دریافت بورسیه مدارکی ارسال کنید که مجموع این مدارک در زیر آورده شده است :

رزومه تحصیلی ؛ مدارک تحصیلی قبلی به صورت معادل سازی شده و ترجمه شده ؛ توصیه نامه از یک یا دو استاد ؛ کپی پاسپورت معتبر ؛ فرم درخواست برای اخذ بورسیه ؛ گزارشی مبنی بر سالم بودن از لحاظ جسمی ؛ نامه ای مبنی بر نشان دادن وضعیت مالی و درآمد خانوادگی ؛ نمرات مرتبط با آزمونهایی مثل تافل یا آیلتس و…؛ نمونه ای از مقالات یا نوشته های فرد؛ انکیزه نامه و مدرک پورتفولیو برای پذیرش بورسیه در رشته های هنری و معماری

برخی از نکات مرتبط با دریافت بورسیه تحصیلی کشور کانادا

ـ بورسیه های تحصیلی کشور کانادا در صورتی در سال دوم به افراد تعلق خواهد گرفت که شرایط دریافت آن را داشته باشید.

ـ اگر بدون سکونت در کانادا به دنبال دریافت بورسیه باشید می توانید بورسیه های پروژه محور را دریافت کنید.

ـ در برخی از موارد مالیات به کمک هزینه های بورسیه تعلق خواهد گرفت.

مدرک زبانی مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی کشور کانادا

برای دریافت بورسیه تحصیلی کشور کانادا در رشته های غیر مهندسی نیاز به دریافت مدرک زبان انگلیسی با نمره ی بالای ۶.۵ در آیلتس و نمره بالای ۹۰ در تافل خواهد بود اما درمورد رشته های مهندسی برخی ازدانشگاه های کانادا نمرات زبانی کمتر را در ارتباط با مدرک آیلتس نیز قبول خواهند کرد.

در برخی ازموارد که نمرات آزمونی مدرک زبان را ندارید اما می دانید که مدارک تحصیلی و علمی شما در جایگاه بالایی قرار دارد می توانید در هنگام مکاتبه با استادان اعلام آمادگی برای در خواست بورسیه تحصیلی کشور کانادا را اعلام کنید تا بتوانید بعدا مدرک زبانی خود را دریافت کنید.

تفاوت دریافت بورسیه تحصیلی کشور کانادا و فاند کانادا

تفاوتی بین بورسیه و فاند کانادا وجود دارد که آن هم این است که بورسیه کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان توانا و ماهر می باشد اما فااند در واقع کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان کم درآمد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *