همه چیز درباره ی نیوزلند و تحصیل در آن

کشور نیوزلند در جنوب غربی اقیانوس آرام قرار دارد که از دو جزیره بزرگ و تعدادی جزیره کوچکتر تشکیل شده است.
بیشتر افرادی که در نیوزلند زندگی می کنند اروپایی هستند و درصد کمتری از آنها ار آسیایی ها تشکیل می دهند و زبان رایج این کشور انگلیسی است.
نیوز لند برای تحصیل بهترین انتخاب خواهد بود چرا که دارای بهترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی می باشد و در همه ی رشته های تحصیلی امکان پذیرش دانشجو دارد و شانس بیشتری به افراد در جهت اخذ ویزای تحصیلی خواهد داد.

برای مهاجرت در جهت تحصیل به کشور نیوزلند در ادامه با تیم مهاجرتی کاسپین همراه باشید.

تحصیل در نیوزلند

کشور نیوزلند رتبه بالاترین سطح سواد را در بین کشورهای جهان از آن خود کرده و هرساله بیشترین بوجه را به آموزش اختصاص می دهد.

 کشور نیوزلند دارای ۸ دانشگاه برتر می باشد از جمله:

ـ دانشگاه کانتربری

ـ دانشگاه مسی

ـ دانشگاه اوتاگو

ـ دانشگاه اوکلند

ـ دانشگاه صنعتی اوکلند

ـ دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

ـ دانشگاه لینکلن

ـ دانشگاه وایکاتو

در بین اسامی دانشگاه های بالا پنج دانشگاه در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد.  کشور نیوزلند برای ویزای تحصیلی بورسیه نیز به دانشجویان می دهد و شهریه موسسات عالی در آن بسیار ارزان است و بهترین موسسات را برای رشته های مهندسی و پزشکی و زیست شناسی دارد که در سطح جهانی مشهور می باشند.

برای افرادی که نمی توانند پاسپورت نیوزلند را دریافت کنند هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور گران خواهد بود.
درمورد مدارس این کشور باید گفت که تحصیل در سه مقطع ابتدایی؛ راهنمایی و متوسطه انجام می گیرد و از سه نوع مدرسه تشکیل شده ازجمله مدارس مذهبی؛ مدارس دولتی و مدارس خصوصی

مدت تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه های نیوزلند

با اخذ ویزای تحصیلی کشور نیوزلند افراد می توانند در سه مقطع مختلف تحصیل کنند که برای مقطع کارشناسی ۳ الی ۴ سال زمان لازم است و برای مقطع ارشد ۱ الی دو سال و مقطع دکتری ۵ الی ۶ سال زمان لازم خواهد بود که پذیرش در هر مقطع به ترتیب نیازمند نمره های آیلتس ۶ و۶.۵ و ۶.۵ به بالا خواهید بود.
همانند شرایط تحصیل در انگلستان افراد دانشجو می توانند در حین تحصیل با ۲۰ الی ۳۰ ساعت کار در هفته هزینه و مخارج زندگی خود را تامین کنند.

اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

در اولین قدم باید درخواست پذیرش به دانشگاه های نیوزلند بفرستید و در قدم بعدی با دریافت نامه پذیرش از دانشگاه ها می توانید برای تحویل مدارک و انجام مصاحبه مهاجرتی به سفارت مراجعه کنید و در آخر باید مدتی را درانتظار جواب بمانید.
اگر مدارک شما کامل باشد و افسر پرونده مهاجرتی شما مدارک بیشتری را درخواست نکند مدت زمانی که پروسه ویزای تحصیلی شما طول خواهد کشید سه ماه می باشد در غیر این صورت این مدت زمان می تواند تا شش ماه یا بیشتر نیز به طول انجامد.

بورسیه تحصیلی جهت مهاجرت به نیوزلند

بورسیه تحصیلی در واقع کمک به کسانی است که در زمینه علم ودانش توانایی بالایی دارند اما از لحاظ مالی شرایط مساعدی برای مهاجرت و استفاده از امکانات بهتری را نخواهند داشت اما کشور نیوزلند به افراد واجد شرایط این بورسیه را خواهد داد و بیشتر به دانشجویان مقاطع تحصیلی ارشد و دکتری تعلق می گیرد.
داشتن نمرات بالا؛ استاد راهنما و مقاله های بین المللی از شرایطی است که افراد را در جهت رسیدن به بورسیه های دانشگاه های نیوزلند نزدیک می کند.
برای پذیرش از دانشگاه های نیوزلند باید رزومه تحصیلی و هر رزومه ای در رابطه با موفقیتی که داشتید؛ ریز نمرات تحصیلی به صورت ترجمه رسمی ؛ هزینه بررسی مدارک؛ مدرک زبان؛ توصیه نامه ای از استادان خود و در آخر انگیزه نامه فرستاده شود.

هزینه های مرتبط با تحصیل در کشور نیوزلند

تحصیل در این کشور برخلاف تحصیل در کشور اتریش رایگان نخواهد بود و با توجه به رشته انتخابی هزینه های دانشگاه ها متفاوت است:

رشته های پزشکی: شهریه سالانه ۳۹۸۰۰ یورو

رشته های هنر وعلوم اجتماعی: شهریه سالانه ۱۰۶۰۰ یورو

رشته های مهندسی: شهریه سالانه ۱۳۰۰۰ یورو

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

برای مهاجرت به این کشور در جهت تحصیل مدارک مورد نیازی لازم خواهد بود که در ادامه آنهارا نام خواهیم برد:
پاسپورت با اعتبار ۶ ماهه؛ فرم درخواست ویزای تحصیلی؛ مدرک زبان ترجیحا آیلتس؛ اصل و ترجمه مدارک تحصیلی؛ سند ازدواج؛ اخرین مدرک تحصیلی با ریز نمرات؛ مدرک معاینات و آزمایشات پزشکی که در سایت سفارت نیوزلند وجود دارد؛ ارائه مدرکی در جهت نشان دادن محل اقامت در نیوزلند؛ نامه پذیرش دانشگاه مورد نظر در نیوزلند

 

کار و تحصیل در نیوزلند

دانشجویان ایرانی با مهاجرت به نیوزلند در جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور می توانند با دریافت ویزای تحصیلی و آفاز به تحصیل با مشغول شدن به کارهای پاره وقت بخشی از هزینه های تحصیل خود را تامین کنند اما محدودیتی که در حین تحصیل برای کار کردن وجود دارد محدودیت ساعتی خواهد بود که برای دانشجویان مقاطع ارشد و کارشناسی ۲۰ ساعت کار در هفته و برای دانشجویان دکتری ۴۰ ساعت کار در هفته در نظر گرفته شده است و بیشتر از آن مجاز نخواهد بود.

پس از فارغ التحصیلی نیز برای کسانی که از دانشگاه های نیوزلند فازغ التحصیل شدند امکان دریافت ویزای کاری با اعتبار حداکثر ۳ سال وجود خواهد داشت که می توانند هرجایی در نیوزلند و با هر کارفرمایی مشغول به کار شوند.

ناگفته نماند امکان تبدیل بیشتر ویزاهای مهاجرت به کشور نیوزلند به ویزاهای تحصیلی وجود دارد به عنوان مثال اگر کسی با یکی از تبعه کشور نیوزلند ازدواج کرده باشد و از این طریق ویزای این کشور را دریافت کرده باشد می تواند بعد از فسخ ازدواج این ویزا را با پذیرش از یکی از دانشگاه های نیوزلند به ویزای تحصیلی تبدیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *