هزینه های زندگی در نیوزیلند

به طور میانگین هزینه زندگی در نیوزیلند برای هر فرد ماهانه بین 1000 دلار تا 1400 دلار متغیر می باشد. هزینه های مسکن در نیوزلند هم بین 80.000 دلار تا 200.000 دلار با توجه به شهر محل سکونت متفاوت می باشد و به طور میانگین می توان گفت که حدود 160.000 دلار است.

هزینه های تحصیل با توجه به نوع رشته و دانشگاه و همچنین مقطع تحصیلی متفاوت می باشد و با توجه به اینکه دانشجویان ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت اجازه ی کار دارند، قادر هستند نیمی از هزینه های زندگی خود را تامین کنند. هزینه های تحصیل در نیوزلند در مقطع لیسانس از حدود ۱۸٫۰۰۰ دلار سالانه می باشد و با توجه به نوع رشته ی تحصیلی امکان دارد این هزینه به ۲۵٫۰۰۰ دلار در سال هم برسد، همچنین در مقطع فوق لیسانس هزینه ها حدود ۴۰٫۰۰۰ دلار در سال است و جالب اینکه هزینه تحصیل در مقطع دکترا در نیوزلند یا نیوزیلند نسبت به مقاطع دیگر پایین تر و حدودا ۴۰۰۰ دلار تا ۸۰۰۰ دلار در سال می باشد؛ این بدان معناست که در این مقطع دانشجویان تحت حمایت دولت قرار می گیرند و دولت تا حدودی هزینه ها را متقبل می شود.

در مورد قیمت مسکن ،میانگین قیمت برای خرید یک مسکن ویلایی 3 خوابه 80000 دلار نیوزیلند و همین ملک با همین شرایط در یکی از گرانترین شهر های نیوزیلند بنام اتاگو حدود 300000 دلار نیوزیلند است .در این کشور قیمت آپارتمان ها نسبت به ویلایی ها و خانه هایی که نیم مستقل اند، گران تر هستند ،چون اکثر آپارتمان ها در مرکز شهر واقع شده اند ولی خانه ها (ویلایی ها در حومه شهرها قرار دارند .اخیرا مردم این کشوربه دلایل کاری تصمیم گرفته اند که در مرکز شهر اقامت داشته باشند. در نیوزیلند قیمت های مسکنی که در آگهی درج می شود حدود 10 درصد بالاتر از قیمت واقعی خود ملک است.

میانگین هزینه ها

 

مواد غذایی (ماهانه)                                                                                            130 دلار

پوشاک (ماهانه)                                                                                                 285 دلار

حمل و نقل (ماهانه)                                                                                               80 دلار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *