هر آنچه باید برای زندگی در کشور دانمارک بدانید

زندگی در دانمارک

آنچه در کشور دانمارک اهمیت زیادی دارد تساوی حقوق زنان و مردان می باشد و اینکه رعایت قوانین رانندگی جزئی از زندگی این مردم شده که به آن احترام زیادی می گذارند. طبیعت زیبای کشور دانمارک و شادی بین مردم آن باعث شده بسیاری از متقاضیان مهاجرت به دنبال زندگی در کشور دانمارک باشند چرا که اقتصاد این کشور نیز در سال های اخیر از رونق زیادی برخوردار شده است.

جمعیت کشور دانمارک چیزی حدود پنج میلیون نفر گزارش شده و تساوی حقوق زن و مرد در کار و تحصیل و ازدواج نیز به خوبی دیده می شود. پایتخت دانمارک شهر کپنهاگ است که در قاره آسیا قرار دارد و همانند ایران ۴ فصل متمایز در طی سال تجربه می شود. برای زندگی در کشور دانمارک در شهر های بزرگ حدود ۷ هزار کرون و در شهر های کوچک حدود ۵ هزار کرون هزینه لازم است.

در ادامه بیشتر با شرایط زندگی در کشور دانمارک آشنا خواهیم شد پس با تیم مهاجرتی ما همراه باشید.

فرهنگ مردم کشور دانمارک

خانواده بخش اصلی را در بین کسانی که زندگی در کشور دانمارک را انتخاب کرده اند تشکیل می دهد و مورد دیگری که از نظر فرهنگی بسیار اهمیت دارد همانطور که گفتیم تساوی حقوق زن و مرد است که با زنان در اداره ها همانند مردان رفتار می شود و برای آن ها احترام زیادی قائل می باشند.
هدیه دادن افراد به هم از دیگر مرسومات فرهنگی مردمی است که زندگی در کشور دانمارک را تجربه کرده اند به طوری که برای دعوت شدن به جایی باید با خود هدیه یا گل برای فرد میزبان ببرید.

فرهنگ مردم دانمارک

هزینه های زندگی در کشور دانمارک

هزینه ای که باید برای اجاره خانه ها در کشور دانمارک در نظر گرفت چیزی حدود ۲ هزار و پانصد الی ۴ هزار کرون می باشد.
بیمه و خدمات درمانی و بهداشتی در کشور دانمارک :
در ارتباط با زندگی در کشور دانمارک و هزینه خدمات درمانی و بهداشتی در کشور دانمارک چیزی حدود ۲۰۰ کرون در ماه برآورد شده است.
هزینه حمل و نقل در کشور دانمارک :
هزینه ای که برای جابه جایی و حمل و نقل باید به صورت ماهیانه در نظر گرفته شود کلی چیزی حدود ۳۰۰ کرون و به صورت شخصی برابر ۱۰۰۰ کرون در ماه می باشد.
هزینه ها برای زندگی در کشور دانمارک قابل پیش بینی می باشد به طوری که می توانید انتخاب کنید به دنبال زندگی لوکس در شهر های بزرگ هستید یا به زندگی در شهرهای کوچک با امکانات متوسط نیز راضی اید و این شما خواهید بود که هزینه ها را انتخاب می کنید.

حقوق افراد برای زندگی کشور دانمارک

برای زندگی در کشور دانمارک و مهاجرت کاری به دانمارک باید حقوق کاری افراد سنجیده شود. نرخ بیکاری در کشور دانمارک در سال های اخیر چیزی حدود ۲.۴ درصد گزارش شده که رقم قابل قبولی می باشد و حداقل دستمزد برای کسانی که کار می کنند چیزی حدود ۴۰۹۴۳.۷۰ کرون است که در بخش تولید این مقدار برابر ۱۴۱.۵۰ اعلام شده است.

قوانینی که باید برای زندگی در کشور دانمارک بدانید

ـ مردم دانمارک در اسراف مواد غذایی بسیار حساس می باشند.
ـ ساعت غذا خوردن مردکی که در حال زندگی در کشور دانمارک می باشند با مردم ایران تشابه دارد.
ـ افراد یکدیگر را با نام کوچک صدا می کنند.
ـ شما حق توهین به هیچکس را در این کشور نخواهید داشت.
ـ برای دریافت ویزای کشور دانمارک از طریق ازدواج نیاز دارید در شرایط مالی خوبی باشید و تمامی مدارک شما به ۴ زبان زنده دنیا یعنی انگلیسی ؛ آلمانی ؛ فرانسوی و اسپانیایی ترجمه شود.
ـ اگر طلاق توافقی باشد روند آن سریع تر است اما اگر یکی از دو طرف راضی به جدایی نباشد باید در ابتدا علت جدایی در دادگاه ثابت شده همانند بیماری های روحی یا جسمی و بعد از آن دادگاه روند پرونده را انجام خواهد داد.

امنیت در دانمارک

امنیت و زندگی در کشور دانمارک

امنیت در کشور دانمارک به قدری زیاد است که گاهی والدین فرزندان خود را برای خرید از فروشگاه ها در خیابان رها می کنند.
ـ در کشور دانمارک خبری از تهدیدات سیاسی نیست
ـ آمار فساد در این کشور بسیار پایین است
ـ پلیس در کشور دانمارک همانند رفیق مردم است و نقش بسیار با اهمیتی را در ایجاد امنیت در این کشور ایفا می کند.
ـ مردمی که زندگی در کشور دانمارک را انتخاب کرده اند از آسایش و آزادی خود در این کشور می گویند که هرکسی با هرپوششی که می خواهد می تواند آزادانه زندگی کرده بدون آنکه کسی مزاحمتی ایجاد کند.

خدمات رایگان در کشور دانمارک

کشور دانمارک کشوری ثروتمند است که می تواند خدماتی رایگان برای شهروندان و مردم کشور خود انجام دهد برخی از این خدمات رایگان عبارتند از : تحصیل رایگان ؛ درمان رایگان در بیمارستان ها ؛ مدارس رایگان ؛ مراقبت از سالمندان و…

برخی از مکان های تفریحی در کشور دانمارک

برای زندگی در کشور دانمارک و تفریحات سالم باید با برخی از مکان های تفریحی این کشور آشنا شوید :

گالری ملی دانمارک
ـ گالری ملی دانمارک
این گالری از مجموعه های بزرگ هنری جهان است که بیش از ۷۰۰ هزار آثار هنری در آن وجود دارد.

ـ کاخ امالین بوگ

این مجموعه از ۴ کاخ تشکیل شده که به سبک روکوکو و چند وجهی ساخته شده و طبیعت زیبای آن برای گردشگری و عکاسی بسیار مناسب است.

ـ موزه ملی دانمارک

در این مجموعه در یک مسیر ۱۰ دقیقه ای به یک کاخ می رسید که در آن مجموعه ای از آثار هنری و دستی زیادی دیده می شود که بخشی از این موزه به کودکان اختصاص دارد که آن ها می توانند در آن به تفریحات شاد و هیجان آوری بپردازند.

موزه ملی دانمارک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *