مهاجرت کاری به کانادا

در ماه اکتبر اداره مهاجرت کانادا برنامه مهاجرتی خود را برای سه سال آینده نشان داد وطبق این برنامه ریزی مهاجرت کاری به کانادا در لیست اولویت های اصلی مهاجرتی این کشوردر طول سه سال۲۰۲۱ـ۲۰۲۳ قرار خواهد داشت. این کشور تلاش دارد که از طریق جذب مهاجر مشکلات اقتصادی خود را حل کند. همه گیری ویروس کرونا در همه جهان تاثیر منفی بر اقتصاد داشت که کانادا نیز از این مشکل مستثنی نیست. کاهش مهاجرت به این کشور در این دوران باعث رکود اقتصادی و بحران های جدی در بازار کار این کشور شد و همینطور کمبود نیروی کار با مهارت در زمینه های مهندسی و مدیریت و حسابداری باعث شد که این کشور در برنامه ریزی مهاجرتی جدید خود بیشتر روی جذب نیروی کاری تمرکز کند.

براساس برنامه جدید این کشور سالانه حدود۴۰۰هزار مهاجر وارد این کشور خواهد شد که در طول این سه سال برابر یک میلیون و دویست هزار مهاجر می باشد. دراین بین حدود۶۰ درصد مهاجرین سالانه ازبین روشهای مهاجرتی مختلف کاری مثل دعوتنامه اکسپرس اینتری یا برنامه مهاجرتی استانی ویا پایلوت آتلانتیک به منظور ورود به این کشور پذیرفته خواهند شد.

ناگفته نماند که دانشجویان بین المللی که در این کشور مشغول تحصیل هستند می توانند بعداز اتمام تحصیلات خود مجوز شغلی خود را درزمینه های تخصصی رشته خود دریافت کنند و دراین کشور مشغول به کار شوند.

مهاجرت کاری از طریق پایلوت آتلانتیک

این نوع مهاجرت مربوط به کشورهای شرقی کانادا مثل نیوفاندلند؛ لابرادور؛ نیوبرانزویک؛ نوااسکوشیا وجزیره پرنس ادوارد می باشد که میتوان از آن به عنوان روش های اصلی مهاجرت کاری نام برد. این استانها به علت پیری جمعیت و کبود نیروی کار ماهر ومتخصص برای مهاجران شرایط مناسب ومساعدی را به وجود می آورند.

متقاضیان در این روش باید از طریق کارفرما در کانادا جاب آفر این کشور را دریافت کنند. یکی از امتیازات این روش این است که کارفرمایان این استانها نیازی بهLMIA یا ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار کانادایی ندارند و اسامی کارفرمایان معتبر از طریق وبسایت این طرح معرفی می شوند.

توانایی مالی فرد در این روش با توجه به تعداد خانواده پیش بینی میشود حتی اگر در مهاجرت همراه شما نباشند.از فواید دیگر این روش عدم نیاز به ارایه گردش حساب بانکی ومالی و ارزیابی آن برای مقرون به صرفه بودن می باشد.

جدول توان مالی بر اساس تعداد اعضای خانواده به شکل زیر می باشد:

                               خانواده

                           مورد نیاز

یک نفره ۳۲۴۰ دلار کانادا
خانواده دو نفره ۴۰۳۴ دلار کانادا
خانواده سه نفره ۴۹۵۹ دلار کانادا
خانواده چهار نفره ۶۰۲۱ دلار کانادا
خانواده پنج نفره ۶۸۲۹ دلار کانادا
خانواده شش نفره ۷۷۰۲ دلار کانادا
خانواده هفت نفره و بیشتر ۸۵۷۵ دلار کانادا

برای دریافت اقامت دائم از این روش مدارک زیر مورد نیاز خواهد بود:

مدارک احرازهویت مثل شناسنامه؛ پاسپورت

مدرک زبان آیلتس

تحصیلات مرتبط با کار

گزارش ارزیابی اعتبار معادل سازی مدارک آموزشی از طریق سازمان خدمات آموزشی جهانی WES

گواهی توان مالی

مدرکی مبنی بر داشتن سابقه شغلی در طی سه سال گذشته در زمینه های شغلی مورد نیاز کشور کانادا

کپی مدارک سابقه شغلی مثل فیش حقوقی و…

گواهی عدم سوپیشنیه از نیروی انتظامی کشور

پرداخت هزینه۱۳۲۵ دلار برای بررسی درخواست که ۸۲۵ دلار برای هزینه فرآیند آن و۵۰۰دلار هزینه دریافت اقامت دایم و۸۵ دلار برای هزینه بیومتریک

گواهی انجام معاینات پزشکی که برای بزرگسالان۱۴۰ دلار کانادا وبرای زیر۱۵ سال ۱۰۰ دلار کانادا می باشد.

مهاجرت کاری از طریق PNP

مهاجرت کاری استانی از بهترین وساده ترین روشهای مهاجرت کاری محسوب می شود که استانها مهاجران دائمی را برای رشد وپیشرفت اقتصاد استانها انتخاب می کنند. هر استانی مسیر های ویژه جذب مهاجر دارد که این مسیرها می تواند جذب دانشجویان بین المللی یا تجار ویا نیروی کار ماهر ونیمه ماهر باشد. باتوجه به استان مورد نظر و برنامه ای که قصد شرکت در آن را دارید می توانید از طریق اکسپرس اینتری اقامت دایم این کشور را بدست آورید.

در برخی استانها داشتن جاب آفر برای شرکت در برنامه مهاجرتی آن نیاز است ودر بزخی ازآنها مثل ساسکاچوان و نیوفاندلند نیازی به جاب آفر نیست و بعد از ثبتنام در سایت استان وتاییدیه کامل می توانید نسبت به اخذ اقامت دائم این کشور مشغول شوید. هر استان برنامه خاصی برای ارزیابی متقاضیان ندارد اما درهمه آنها متقاضی باید یک EOIثبت کند و سوابق کاری وتحصیلی ومدرک زبانی خودرا ارایه دهید تا توسط کارفرمایان معتبر ارزیابی شود. بسیاری از افراد از طریق اکسپرس اینتری اقدام می کنند که تاییدیه استانی در این سیستم ششصد امتیاز به متقاضی اضافه می کند.

مدارک مورد نیاز مهاجرت کاری به کانادا

مدارکی که برای مهاجرت کاری به کانادا نیاز است پاسپورتی است با حداقل شش ماه اعتبار و این شش ماه از زمان برنامه ریزی این سفر در نظر گرفته می شود؛دو قطعه عکس پرسنلی ؛مدارکی که در ارتباط با سوابق تحصیلی فرد هستند؛مدارکی درباره ی سابقه شغلی ؛ مدارک هایی که نشان دهنده مهارت آموختن فرد باشد؛ گواهی که نشان دهنده ی سلامت فرد متقاضی است توسط دکتری از کانادا؛ گواهی نشان دهنده ی توان مالی فرد در طول اقامت در کانادا ودر آخر رسیدی مبنی بر پرداخت برای ثبت درخواست اقامت ومهاجرت به کانادا.

مزایای مهاجرت به کانادا برای کار

کشور کانادا به علت اینکه بیشتر جمعیت آن افراد سالخورده و پیرهستند و همچنین به دلیل کمبود نیروی کار متخصص وبا مهارت در همه زمینه ها از مهاجرت کاری به این کشور در حوزه های مختلف شغلی استقبال می کند. افراد می توانند اقامت دایم این کشور را با مهاجرت و درخواست کار در این کشور با درآمد مناسب به دست آورند. اقامت دائم این کشور شرایطی مناسب برای زندگی در کشوری امن که از سطح بالایی در آموزش و رفاه زندگی برخوردار است را برای شما فراهم می آورد.

دریافت جاب آفرکانادا

برای اینکه جاب آفر را دریافت کنید راه های مختلف زیادی وجود دارد به عنوان مثال شما می توانید با کمک یک موسسه مهاجرتی معتبر متل موسسه ما و یا حتی به صورت شخصی برای دریافت آن اقدام کنید.

 

دریافت جاب آفر شرایطی سخت و پیچیده ای دارد و شما در صورتی شانس دریافت دارید که از رزومه ای قوی برخوردار باشید تا شانس برنده شدن بین رقبای بین المللی خود داشته باشید. وباید در نظر داشت که اگر شغل شما در زمینه های شغلی مورد نیاز این کشور مثل مهندسی؛ حسابداری؛ مدیریت و امور مالی باشد به شما برای دریافت این جاب آفر کمک شایانی خواهد کرد.

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به این کشور با توجه به روش انتخابی مهاجرت می تواند متفاوت باشد اما برای مهاجرت کاری فرد متقاضی باید مدرک تحصیلی حداقل کاردانی خود را گرفته باشد؛ یک سال سابقه کار در شغلی که می خواهد در آن کشور انجام دهد داشته باشد؛ نمره ی آیلتس برابر۵.۵ و سن فرد متقاضی باید کمتر از۵۰ سال باشد.

شرایطی از جمله داشتن فامیل نزدیک در کانادا؛ داشتن جاب آفر؛ یاد داشتن زبان فرانسه و تاییدیه استانی می تواند فرد را در گرفتن اقامت این کشور کمک کند.

دریافت دعوت نامه اکسپرس اینتری

در اکسپرس اینتری یا ورود سریع کانادا افراد متقاضی با توجه به سن وتحصیلات وشغل وسابقه کاری و… رتبه بندی می شوند و افرادی که در رتبه ی بالاتری قرار داشته باشند شانس دریافت این دعوتنامه را خواهند داشت.

در این سیستم دعوتنامه دو مرحله وجود خواهد داشت که فرد متقاضی باید در مرحله اول حداقل۶۸ امتیاز بدست آورد تا بتواند در مرحله دوم مورد ارزیابی قرار بگیرد. مرحله دوم در واقع مرحله ی اصلی دریافت این دعوتنامه خواهد بود که فردی که بیشترین امتیاز را از آن خود کند می تواند به این دعوتنامه دست پیدا کند.

پایین ترین امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری کانادا در سال قبل ۴۷۹بوده است.

روشهای مختلف مهاجرت به کانادا

افراد متقاضی می توانند ویزای کاری دایم یا موقت این کشور را برای مهاجرت دریافت کنند اما بیشتر دریافت دعوتنامه اکسپرس اینتری یاPNP و پایلوت آتلانتیک مورد توجه مهاجرین است چون اقامت دائم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *