مهاجرت به کشور اروپایی فرانسه

کشور فرانسه که در اروپا واقع است از رشد خوبی در صنعت برخوردار است به طوری که نرخ بیکاری نیز پایینتر آمده و درخواست ها برای اخذ اقامت این کشور روبه افزایش می باشد. مناطق گردشگری کشور فرانسه؛ سیستم آموزشس فوق استاندارد و رایگان و شرایط مناسب کاری این کشور را به پرطرفدارترین مقصدها برای مهاجرت تبدیل کرده است.

اقامت در کشور فرانسه

دریافت اقامت برای ایرانیان در فرانسه راحت است و اولین اقدام شما برای مهاجرت به فرانسه باید آشنایی با روشهای مختلف اخذ اقامت کشورفرانسه باشد  و بهترین و سریع ترین روش برای دریافت اقامت کشور فرانسه از طریق ویزای تحصیلی خواهد بود چرا که شما می توانید بعد از پنج سال تحصیل در کشور فرانسه برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

دریافت پاسپورت فرانسه

افراد متقاضی اخذ پاسپورت باید سه الی پنج سال در فرانسه زندگی کرده باشند و در طی این مدت عملکرد آنها از لحاظ قانونی بررسی خواهد شد و کسانی که مرتکب جرم شده اند شانسی برای دریافت پاسپورت کشور فرانسه نخواهند داشت.

پروسه دریافت پاسپورت کشور فرانسه سریع نخواهد بود و بعد از حدود ۱۲ ماه نتیجه اعلام می شود و شما ابتدا باید اقامت دائم این کشور را بدست آورده باشید تا بتوانید برای اخذ پاسپورت اقدام کنید.

مدارک لازم در جهت اخذ اقامت

ـ مدارک مالی که نشان دهنده تمکن مالی فرد باشد.

ـ گواهی سلامت

ـ مدارکی مبنی بر عدم سوء پیشینه

ـ مدرک زبان فرانسوی

ـ مدارک شناسایی اعم از شناسنامه؛ گذرنامه و…

ـ مدارک تحصیلی و شغلی

بهترین روش مهاجرت به کشور فرانسه

ناگفته نماند که اخذ ویزای کاری کشور فرانسه پروسه ای سخت و دشوار خواهد بود که نیازمند فکری ایده آل در جهت تولید و سرمایه ی اولیه خواهد بود و همینطور سرمایه گذاری در کشور فرانسه با روش های مختلف به شما برای دریافت ویزای تجاری کمک خواهد کرد اما باید به این نکته توجه داشت که شما قصد دریافت تابعیت کشور فرانسه را خواهید داشت بنابراین باید از روشی مهاجرت خود را آغاز کنید که در آینده بتوانید به راحتی برای دریافت تابعیت اقدام کنید.

ویزای تحصیلی و تابعیت فرانسه

دریافت ویزای تحصیلی به شما برای اخذ تابعیت کشور فرانسه کمکی نخواهد کرد و فقط شانس اخذ اقامت را می دهد اما در آینده می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری یا… تبدیل کنید تا دریافت تابعیت برای شما آسان شود.

مهاجرت به کشور فرانسه

میزان مهاجرت به کشور فرانسه از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ با روش افزایشی همراه بود اما در سال ۲۰۱۸ به دلایلی از جمله دلایل سیاسی و امنیتی پذیرش مهاجران خارجی در کشور فرانسه سیر نزولی داشت اما امروزه پیش بینی می شود مهاجران ایرانی برای اخذ اقامت کشور فرانسه در حال افزایش می باشند و رده ی سنی ۲۰ الی ۳۰ سال بیشتر در بین مهاجران دیده می شود که برای تحصیل یا کارآفرینی به کشور فرانسه مهاجرت می کنند و بقیه ی مهاجرین را سنین بالاتر با داشتن سرمایه تشکیل می دهند.

کشور فرانسه و مهاجرپذیری

کشور فرانسه در زمینه مهاجرپذیری بسیار سخت عمل می کند و در لیست ۱۰ کشور مهاجرپذیر دنیا نیست. کشور فرانسه برای متقاضیانی که توان مالی بالایی دارند بسیار مناسب خواهد بود و آنها به راحتی می توانند اقامت کشور فرانسه را بدست آورند.

پذیرش مهاجر در این کشور از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ رویه کاهش بوده اما در سالهای آینده پیش بینی می شود سخت گیری های کشور فرانسه برای مهاجرپذیری روبه کاهش خواهد بود و نام کشور فرانسه در لیست کشورهای مهاجرپذیر قرار خواهد گرفت.

پذیرش مهاجر در شهرهای فرانسه

پاریس

شهر پاریس که به عنوان پایتخت کشور فرانسه شناخته شده می باشد از شهرهای گران این کشور است که درصد کمی از مهاجرین قصد زندگی در این شهر را خواهند داشت.

لیون و مارسی

شهر های لیون و مارسی از شهرهای پر جمعیت کشور فرانسه محسوب می شوند که دارای مردمی خونگرم و مهربان هستند و درصد مهاجرپذیری این شهرها بسیار بالاتر از شهر پاریس است.

لیل

شهر لیل واقع در شما کشور فرانسه شهری هنری و اقتصادی می باشد که زندگی در آن از نظر گرانی و ارزانی در موقعیت نرمالی قزار دارد و حدود نصف مهاجران کشور فرانسه ترجیح می دهند در این شهر زیبا و هنری زندگی جدیدی آغاز کنند.

نیس

یکی دیگر از شهر های فرانسه شهر زیبا و فرهنگی نیس است که در زمینه مهاجرپذیری کمتر از شهرهای دیگر فعالیت دارد اما از نظر داشتن جتذبه های گردشگری برای توریست ها بسیار انتخاب مناسبی خواهد بود و دانشگاه سوفیا که یکی از برترین دانشگاه های فرانسه در جهان است در این شهر قرار دارد.

اقامت دائم در کشور فرانسه

ثبت شرکت:

با ثبت شرکت نمی توان اقامت دائم کشور فرانسه را بدست آورد اما با خرید درصدی از سهام شرکت های فرانسه می توان اقامت ۳ الی ۵ ساله این کشور را از آن خود کرد.

طرح خود حمایتی:

با استفاده از این روش می توان اقامت دائم فرانسه را از آن خود کرد اما افراد باید توانایی مالی برای خرید یا اجاره ملک در کشور فرانسه را داشته باشند به طوری که مبلغی برابر با ۳۵ هزار یورو در حساب بانکی خود و ماهانه ۱۵ هزار یورو در آمد در خارج از کشور فرانسه بدست آورید.

ویزای توریستی:

با ویزای توریستی نمی توان اقامت دائم گرفت چرا که مدت اعتبار این ویزا محدود خواهد بود که نیازمند دریافت ویزای شنگن با درخواست به سازمان VFS می باشد که بعد از گذشت یک ماه می توانید جواب درخواست خود را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *