مهاجرت به استرالیا برای کار

استرالیا کشوری در نیمکره ی جنوبی است که از وضعیت اقتصادی مناسبی برخوردار می باشد.

پایتخت این کشور کانبرا و بزرگترین شهرش سیدنی و ملبورن است. نرخ پایین بیکاری مهمترین عاملی بوده است که  ویزای کاری و مهاجرت کاری به استرالیا را مورد توجه بسیاری از افراد قرار داده است.

به دلیل داشتن برنامه های متفاوت برای انواع ویزای کاری بسیاری از فارغ التحصیلان و متخصصان در زمینه های مختلف برای یادگیری و استفاده از فرصت های شغلی به این کشور مهاجرت می کنند.

به دلیل همه گیری ویروس کرونا کشور استرالیا با کمبود نیروی کار ماهر مواجه شد و این روند تاثیر منفی ای بر اقتصاد این کشور به همراه داشت به همین دلیل امسال برنامه های مهاجرت کاری به این کشور در اولویت قرار گرفته است و شانس متقاضیان برای مشغول شدن به کار در این کشور افزایش یافت.

این کشور قصد دارد مدیران و متخصصان و کارآفرینان خلاق را در این کشور برای کار بپذیرد و از این طریق بحران های اقتصادی را پشت سر بگذارد.

برای اطلاعات بیشتر درمورد ویزاهای کاری استرالیا با تیم مهاجرتی کاسپین همراه باشید.

ویزا های کشور استرالیا

۱ـ ویزای نیروی کار برجسته کارفرما{Subclass186}:

این ویزا به نیروهای کاری ماهر امکان اقامت دایم کشور استرالیا را می دهد که از طریق سه شکل مختلف امکان پذیر است:

۱ـ مسیر ورود مستقیم: افراد در این روش باید کمتر از ۴۵ سال سن داشته باشند؛ دارای ۳ سال سابقه شغلی مرتبط با همان کار باشند؛ مدت در یافت این ویزا بین۴ تا ۷ ماه متفاوت است؛ و برای این ویزا فرد باید جاب آفر از کارفرمایی در استرالیا داشته باشد و از سطح زبانی خوبی برخوردار باشد.

امکان همراهی خانواده در این ویزا فراهم است که فرد متقاضی بعد از ۵ سال می تواند شهروندی کشور استرالیا را دریافت کند.

۲ـ قراردادکاری: در این روش فرد باید دوسال قرارداد کاری با کارفرما داشته باشد و بقیه شرایط همانند مسیر مستقیم است.

۳ـ تغییر اقامت موقت: این روش برای کسانی است که از ویزای ۴۵۷ یا TSS برای کار به مدت سه سال استفاده کرده اند و حالا قصد دارند ویزای خود را با پیشنهاد کاری جدید تغییر دهند.

۲ـ مهاجرت با حمایت مالی منطقه ای{Subclass187}:

این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که از منطقه ای کم جمعیت در استرالیا پیشنهاد کاری داشته باشند وباید در نظر داشت روش مسیر مستقیم در این نوع ویزا بسته شده است اما تغییر ویزای موقت هنوز در این نوع ویزا امکان پذیر است.

۳ـ ویزای کاری به نیروی ماهر مستقل{Subclass189}:

این ویزا از پرکاربرد ترین ویزاهای کشور استرالیاست که مورد توجه بسیاری از ایرانیان است.

این ویزا امکان اقامت دائم به افراد متقاضی می دهد و فرد بعد از۵ سال می تواند برای دریافت شهروندی این کشور اقدام کند.

امتیاز مورد نیاز برای این ویزا ۱۶۹ و افراد متقاضی باید EOL خود را ارایه دهند و امکان بردن اعضای خانواده در این ویزا وجود دارد.

۴ـ مهاجرت با ویزای نیروی کاری ماهر منتخب{ Subclass190 }:

برای اخذ این ویزا شغل فرد متقاضی باید در دسته ی }مشاغل بلند مدت}MLTSS یا }STSOLمشاغل کوتاه مدت}  قرار گرفته باشد و همچنین این فرد باید دارای دعوتنامه از اسپانسر ایالتی باشد.

۵ـ ویزای مهارت آموزی موقت{ Subclass407 }:

مدت این ویزای موقت ۲ سال است که به افرادی که می خواهند مهارتی را در این کشور بیاموزند تعلق می گیرد که این افراد می توانند بعد از پایان این دوره ی یادگیری برای تغییر ویزای موقت خود به دائم اقدام کنند.

۶ـ ویزای موقت کمبود نیروی ماهر{ Subclass482 }:

این ویزای برای افزایش نیروی کار در شغلهایی که نیروی کاری کمی دارد به افراد تعلق می گیرد و مدت اعتبار آن دوسال می باشد.

۷ـ ویزای موقت فارغ التحصیلی{Subclass485}:

کسانی که در رشته های مورد نیاز کشور استرالیا فارغ التحصیل شدند می توانند به مدت ۱۸ ماه این ویزا را دریافت و به کار مشغول شوند و سن آنها باید زیر۵۰ سال باشد.

۸ـ ویزای موقت نیروی کار ماهر منطقه ای{ Subclass489}:

این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که برای کار در مناطق کم جمعیت استرالیا درخواست داده اند و مدت اعتبارش ۴ ساله است که امکان تغییر به ویزای دائمی را دارد و در حال حاضر فقط کسانی که در استرالیا به تحصیل یا کار مشغول هستند می توانند برای این ویزا از طریق روش مسیر مستقیم درخواست دهند.

۹ـ ویزای نیروی کار منطقه ای{ Subclass491}:

افرادی که توسط سازمانهای دولتی یا منطقه ای انتخاب می شوند می توانند برای این ویزا درخواست دهند اما شغل آنها باید در دسته ی مشاغلMTLSS یا STSOL  باشد و امتیاز مورد نیاز این ویزا۶۵ است. اعتبار این ویزا۵ سال است و فرد متقاضی بعد از ۵ سال می تواند برای اقامت دایم یا تغییر ویزای خود اقدام کند.

۱۰ـ ویزای موقت نیروی کار حمایتی منطقه ای{ Subclass 494}:

برخی از کارفرمایان مناطقی از استرالیا که با کمبود نیروی کار مواجه هستند می توانند حمایت مالی نیروهای کاری خارجی را به عهده بگیرند و متقاضیان این ویزاباید بعد از دریافت امتیاز لازم و اسپانسر مالی برای دریافت ویزا اقدام کنند که اعتبار آن ۵ سال است اما امکان تغییر آن به ویزای موقت بعد از۴ سال امکان پذیر می باشد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به استرالیا

پاسپورت با ۶ ماه اعتبار؛ نامه پیشنهاد شغلی؛ بیمه سفر و سلامت؛ ۳ قطعه عکس؛ فرم سنجش ویژگی های شخصی؛ گواهی آزمون زبان؛ گواهی در خواست ویزا؛ گواهی نسبیت اعضای خانواده

فواید مهاجرت به استرالیا

کشور استرالیا از نرخ پایین بیکاری و درآمد های نسبتا بالا برخوردار است و افراد بعد ازمهاجرت به این کشور می توانند زندگی ای با کیفیت بالاتر و در رفاه بیشتر برای خود به وجود آورند.

مشاغل مورد نیاز استرالیا

مهندسی فناوری اطلاعات و کامپیوتر؛ حسابدار؛ مهندسی مکانیک؛ آنالیزگر مالی و مهندسی نرم افزار

مدرک زبانی استرالیا

یکی ازشرط های اساسی کشور استرالیا برای دادن ویزا به متقاضیان برخورداری از دانش زبانی در زبان انگلیسی می باشد.

سطح آیلتس فرد متقاضی باید برابر۴.۵ باشد اما بر اساس ویزای مورد درخواست  این سطح متغیر است.

نحوه پیدا کردن کار در استرالیا

شما می توانید با کمک موسسه مهاجرتی کاسپین شغل مورد نیاز خود را پیدا کنید و کارهای مربوط به مهاجرت و ویزا را به تیم ما بسپارید این روش  درواقع ریسک کمتری دارد و شما می توانید در آرامش بیشتری مراحل مهاجرت کاری به کشور استرالیا را طی کنید.

روش دوم درواقع استفاده از سایت های کاریابی است که کارفرمایان در آن آگهی های استخدامی خودرا منتشر می کنند برخی از این وبسایت های کاری عبارتند از:

Seek.com.au

Jobs.com.au

Jobsearch.gov.au

Careerone.com.au

Mycareer.com.au

درآمد در کشور استرالیا

کمترین درآمد برابر۲۳۰۰۰دلار وبیشترین معادل۴۰۵۰۰۰ دلار بوده است که با افزایش سابقه کاری درآمد نیز افزایش می یابد به این صورت که سابقه کاری ۲ تا۵ سال برابرافزایش ۳۲ درصدی درآمد وبیش از ۵ سال ۳۶ درصد به درآمد افراد اضافه خواهدشد.

هزینه زندگی در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا بالا می باشد و شهر های بزرگ آن مثل سیدنی و ملبورن جزو گران ترین شهر های جهان هستند.

هزینه زندگی برای یک نفر در استرالیا معادل ۲۸۳۵ دلار در ماه است.

بیمه در کشور استرالیا

همه ی افرادی که ویزای کاری کشور استرالیا را دارند تحت پوشش بیمه درمانی با عنوان medicare قرار می گیرند .

در این نوع بیمه هزینه های مرتبط با کارهای درمانی از جمله جراحی رایگان ویا با هزینه ی کم صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *