مهاجرت به آلمان ویژه ماماها

کشور آلمان به دلیل کمبود نیروی متخصص در زمینه مامایی سیاست‌های خاصی را جهت جذب و تشویق این نیرو در پیش گرفته است که شرایط را برای ورود علاقه مندان به کار در این کشور جذاب تر و هموار تر سازد. مامایی در آلمان از طرفداران بسیاری برخوردار است .ماماها از ابتدای شروع کارخود تحت پوشش بیمه قرار دارند.آنها به راحتی می توانند بطور مستقل یا در استخدام بیمارستانها فعالیت داشته باشند.

این دوره تحت نظر وزارت علوم و وزارت کار کشورآلمان بصورت کاملا رسمی برگزار می شود.متقاضی در دوره های تخصصی 8 الی 10 ماهه شرکت می کند. پس از اتمام این دوره , فرد متقاضی به عنوان ماما در بیمارستانها مشغول به کار می شود و حقوق معمول ماما بالاتر از 2000 یورو می باشد.

 

شرایط لازم جهت پذیرفته شدن ماما ها در کشور آلمان

مدرک آلمانی B1

معدل مدرک تحصیلی بالای 15

حداقل 2 سال سابقه کاری

حداکثر سن 50 سال

پروسه زمانی برنامه 6 تا 8 ماه

اقداماتی که باید صورت گیرد:

–  ترجمه مدارک تحصیلی از مقطع دبیرستان , پیش دانشگاهی و دانشگاه

– ارسال مدارک مورد نیاز برای ارزیابی به آلمان

– گرفتن پذیرش از کالج های آلمان به همراه بیمه 1 ساله

– گرفتن وقت سفارت

– دریافت ویزای 1 ساله

ابتدا فرد متقاضی به عنوان ماما در دوره های تخصصی 8 الی 10  ماهه شرکت می کند و بعد از گذراندن تست مدرک C1 ىريافت مي كند . سپس دولت به فرد متقاضی ویزای کار 1 ساله می دهد که همان ویزای جستجوی کار می باشد (جاب سیکر). متقاضی می تواند بعد از 3 ماه کار برای اقامت دائم اقدام نماید و سپس شرایط لازم برای اپلای ویزای خانواده فراهم می گردد.

– اجازه تاسیس مطب 3 سال بعد از کار در بیمارستانها

هزینه ها

ابتدا مبلغ 2000 هزار یورو به عنوان Deposit college  باید پرداخت شود. در صورت دریافت نکردن ویزا , مبلغ 500 یورو از این پول کسر میگردد و باقیمانده پول به فرد متقاضی برگردانده می شود.

 متقاضی باید مبلغی معادل  9000  یورو در حساب خود بلاک کند که این نشان دهنده توانایی قدرت او در پرداخت هزینه های تحصیل خود می باشد.

مبلغ کورس 10 تا 12 هزار یورو می باشد که 30% تا 50% از مبلغ کالج بعد از وارد شدن به بازار کار طبق شرایطی می تواند از دولت بازپس گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *