دانشگاه های برتر در اروپا و معرفی آنها

دانشگاه های اروپا در سال های اخیر حدودا چهل درصد لیست بهترین دانشگاه های جهان را از آن خود کرده اند. حدود ۵۰۰ دانشگاه برتر در اروپا وجود دارند که در این بین ۱۰۰ دانشگاه در انگلیسی و چهل و هشت دانشگاه در آلمان قرار دارند.

در لیست دانشگاه های برتر اروپا بیشتر دانشگاه ها در انگلیس و آلمان و سوییس و سوئد و فنلاند قرار گرفته اند که سهم انگلیس در بین آنها از همه بیشتر می باشد.

دانشگاه های اروپایی بر اساس محیط پژوهشی ؛ آموزشی ؛ در آمد صنعت و اعتبار و چشم انداز جهانی لیست شده اند که حدود ۳۰ کشور در لیست دانشگاه های برتر اروپایی وجود دارد .

اگر قصد تحصیل در اروپا را دارید ابتدا با بهترین محل آموزشی آشنا شده تا بتوانید راحت تر تصمیم گیری کنید و آینده ای روشن تر را برای خود رقم بزنید.

ـ دانشگاه کمبریج

این دانشگاه در انگلستان در قرن سیزدهم تاسیس شده که سنت های زیادی را از قدیم داشته به عنوان مثال قاشق چوبی به اندازه یک متر به کسانی که پایین ترین نمره قبولی در امتحانات ریاضی لیسانس کسب می کردند داده می شد و امروزه آن قاشق چوبی در کالج سنت جان به نمایش در آمده است.

ـ دانشگاه آکسفورد

یکی دیگر از دانشگاه های برتر در اروپا آکسفورد می باشد که در قرن سیزدهم تشکیل شده و یکی از با پرستیژ ترین دانشگاه های جهان به شمار می رود. این دانشگاه از سال ۱۹۲۰ به زنان نیز مدرک اعطا کرد و قبل از آن راهی برای ورود زن ها به این دانشگاه وجود نداشت.

امکانات دانشگاه آکسفورد :

این دانشگاه با ۱۱ میلیون جلد کتاب بزرگترین کتابخانه را در کشور انگلیس دارد و هم چنین چندین موزه و گالری دارد که از قدیمی ترین آنها به شمار می روند که دارای آثاری همچون میکل آنژ و پیکاسو و… می باشند.

 

 

ـ موسسه فنی فدرال زوریخ

این دانشگاه که در لیست بهترین دانشگاه های اروپا قرار دارد و می توان از آن به عنوان محل تحصیل انیشتین نیز نام برد.

دانشگاه زوریخ دانشگاه علوم ؛ ریاضیات ؛ فناوری و مهندسی است که حدود سی درصد دانشجویان آن خارجی می باشند تا بتوانند روابط آموزشی و تحقیقاتی خود را در سطح جهان به وجود آورند.

ـ مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی

این مدرسه در لندن یکی از بهترین دانشگاه های برتر در اروپا می باشد که با دادن تخصص در زمینه های علوم سیاسی ؛ اقتصاد ؛ مردم سناسی و جامعه شناسی یکی از نخستین دانشگاه های علوم اجتماعی در جهان به شمار می رود.

یکی از معروف ترین فیلسوفان جهان به نام برتراند راسل در سال های ۱۹۸۶ تا ۱۹۳۷ د این دانشگاه تدریس می کرد پ دانشگاه در سال ۱۹۰۰ به دانشگاه فدرال لندن پیوست و تاکنون عضوی از آن بوده است.

ـ کالج کینگز در لندن

این دانشگاه در لندن یکی از بهترین ها در زمینه پژوهش های پیشرفته و مدرن در نوع خود است  که در بین دانشگاه های لندن در رتبه ششم قرار دارد. برای آشنایی با موفقیت های این دانشگاه می توان به یکی از دستاورد های مهم آن مثل کشف ساختار دی ان ای یا تحقیقاتی که منجر به توسعه رادیو و تلویزیون و… شد اشاره کرد.

ـ دانشگاه LMU مونیخ

این دانشگاه برتر در اروپا یکی از اولین موسسات دانشگاهی به شمار می رود چرا که در سال ۱۴۷۲ تاسیس شده و رشته های مختلفی از جمله علوم انسانی ؛ اقتصاد ؛ پزشکی ؛ علوم طبیعی و حقوق در آن تدریس می شود.

این دانشگاه پذیرای دانشجویان بین المللی زیادی می باشد و رویکرد آن برای آینده مهم و ضروری خواهد بود. ارتباطی که بین پژوهش و محتوای درسی در بین تحصیل برقرار می شود یکی از موتردی است که برای این دانشگاه هائز اهمیت خواهد بود.

ـ دانشگاه ایمپریال لندن

این دانشگاه با هدف تقویت پیوند با دیگر بخش های اروپا تاسیس شده که این کار با سرمایه گذاری پانزده میلیون دلاری در بورس های تحصیلی برای پژوهشگران در چهار دانشکده ی این دانشگاه انجام می شود.

دانشگاه ایمپریال در لیست دانشگاه های برتر در اروپا قرار دارد هرساله از ۱۲۵ کشور جهان دانشجو می پذیرد و می توان گفت یکی از بین المللی ترین دانشگاه های جهان به شمار می رود.

ـ دانشگاه UCL در انگلستان

این دانشگاه از اولین دانشگاه های غیر مذهبی در انگلیس می  باشد که پذیرای دانشجویان زیادی بدون توجه به اعتقادات مذهبیشان بود. پردیس اصلی دانشگاه یو سی ال در مرکز لندن قرار دارد اما برخی از تسهیلات آن در سطح شهر پراکنده می باشند. یکی از پردیس های این دانشگاه در شهر دوحه در قطر راه اندازی شده است.

ـ دانشگاه ادینبورگ

این دانشگاه که در لیست دانشگاه های برتر در اروپا قرار دارد ششمین دانشگاه قدیمی در انگلیس به شمار می رود که در سال ۱۵۸۳ تاسیس شده و می توان گفت در بین دانشگاه های بریتانیا و ایرلند قدیمی ترین محسوب می شود .

کالج ها:

دانشگاه ادینبورگ سه کالج علوم انسانی ؛ علوم اجتماعی و مهندسی و پزشکی و دامپزشکی دارد. تعداد دانشجویان آن حدود ۳۵ هزار نفر است که بیشتر آنها در کالج های علوم انسانی و اجتماعی مشغول تحصیل می باشند.

اطلاعات:

ناگفته نماند کالج پزشکی و دامپزشکی این دانشگاه به عنوان یک کالج پیشرفته و پیشرو در جهان شهرت دارد.

بیسشتر دانشجویان این دانشگاه از کشورهای آمریکا و چین می باشند و بیشتر بر روی روابط بین المللی خود تمرکز کرده و پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر جهان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *