معرفی بورسیه های تحصیلی آمریکا

بورسیه تحصیلی آمریکا

تحصیل در کشور آمریکا یکی از آرزوهای دیرین ایرانیان و بسیاری از متقاضیان مهاجرت در خارج از کشور می باشد چراکه آمریکا دارای برترین دانشگاه ها و بورسیه های تکمیلی بسیاری است.

دلیل به دست آوردن راحت بورسیه های تحصیلی کشور آمریکا استاد محور بودن دانشگاه های آن می باشد و این یعنی شما به راحتی از طریق مکاتبه با استادان می توانید بورسیه ها را به دست آورید.

شرط دریافت این بورسیه ها ممتاز بودن افراد در رشته تحصیلی و نداشتن وقفه در بین مقاطع تحصیلی خود می باشد، اگر فردی تجربه چاپ مقاله در مجلات معتبر بین المللی داشته باشد می تواند شانس بسیاری در دریافت این بورسیه ها داشته باشد بنابراین صحبت ها پس فرد متقاضی هر چقدر مدارک و رزومه قوی تری از خود ارائه دهد دریافت بورسیه های کشور آمریکا برای وی آسان تر خواهد بود.

در ادامه با انواع بورسیه ها و شرایط دریافت آن ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

انواع بورسیه های تحصیلی کشور آمریکا برای دانشجویان بین المللی

ـ برنامه فلوشیپ همفری

این برنامه که جزئی از بورسیه های تحصیلی کشور آمریکا می باشد مخصوص متخصصان مجرب در سراسر جهان است که به مدت یک سال تحت پوشش قرار می گیرند و بر اساس قدرت رهبری و تعهد در بخش عمومی یا خصوصی و دولتی انتخاب خواهند شد و تمام هزینه های دانشجویان را تحت پوشش خواهند گرفت.

ـ برنامه فولبرایت خارجی

این برنامه برای دانشجویانی ارائه می شود که می خواهند مدارک کارشناسی ارشد یا دکتری خود را دریافت کنند و شامل هزینه های شهریه ؛ کتب درسی ؛ کمک هزینه برای زندگی ؛ بیمه درمانی و بلیط هوایپما می شود.

انواع بورسیه های تحصیلی کشور آمریکا

انواع بورسیه های تحصیلی کشور آمریکا در کالج و دانشگاه ها

ـ بورسیه تحصیلی کاج بریا

این کالج تنها کالجی می باشد که در سال اول تحصیلی برای دانشجویان بین المللی بورسیه فراهم می کند و در سال های بعد کمک هزینه هایی به مبلغ ۱۰۰۰ دلار را به آنها خواهد داد و شغل های تابستانی برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند.

ـ بورسیه تحصیلی کالج آمهرست

این بورسیه شامل بورسیه های تحصیلی کشور آمریکا است که برنامه کمک مالی برای دانشجویان در نظر گرفته است و نیازهای مالی هر متقاضی را بررسی کرده و بورسیه ای متناسب با همان ها به فرد خواهد داد و گاهی اوقات شامل کمک های اشتغالی و کمک هزینه تحصیلی می باشد.

ـ بورسیه تحصیلی کالج اموری

این کالج هر سال بر اساس نیازهای مالی جوایزی را به دانشجویان اعطا می کند و متقاضیان بین المللی می تواند تا ۱۵ نوامبر هر سال برای دریافت کامل یا جزئی این بورسیه که جزئی از بورسیه های تحصیلی کشور آمریکا می باشد درخواست دهند.

ـ بورسیه تحصیلی کالج کالبای ساویر

این کالج کمک های مالی بر اساس شایستگی افراد در نظر می گیرد که بر اساس توانایی تحصیلی هر فرد این مقدار افزایش پیدا خواهد کرد. هزینه ای که تحت پوشش قرار خواهد داد بین ۱۵ الی ۲۸ هزار دلار می باشد.

ـ بورسیه تحصیلی دانشگاه ایالتی تنسی شرقی

این بورسیه به دانشجویان بین المللی جدیدی داده خواهد شد که قصد تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارند و شامل ۱۲ هزارو پانصد دلار برای کارشناسی و ۱۱ هزار و پانصد دلار برای کارشناسی ارشد است.

اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه آمریکا

ـ بورسیه تحصیلی دانشگاه وست

این بورسیه یکی از بورسیه های تحصیلی کشور امریکا است که این دانشگاه دانشجویان بین المللی جدیدی که از استاندارهای بالای دانشگاهی برخوردار باشند را بورسیه خواهد کرد و هزینه شهریه ۷ الی ۱۵ واحد مقطع کارشناسی و ۶ الی ۱۲ واحد فارغ التحصیلی را تحت پوشش قرار می دهد.

ـ بورسیه تحصیلی دانشگاه ایلینوی وسلیان

این بورسیه بر اساس شایستگی و نمرات افراد در آزمون های ورودی و پیشرفت تحصیلی داده خواهد شد که تا ۴ سال قابل تمدید خواهد بود و شامل کمک هزینه های ۱۶ الی ۳۰ هزار دلاری می باشد.

ـ بورسیه های تحصیلی دانشگاه بین المللی آیووا

دانشجویان برای سال اول تحصیلی کمتر برای دادن بورسیه انتخاب خواهند شد اما این بورسیه به این افراد هم تعلق می گیرد و براساس نمرات در دبیرستان ها است و شامل کمک هزینه های ۲ الی ۱۰ هزار دلاری می شود و قابل تمدید است.

ـ بورسیه تحصیلی دانشگاه ایالتی میشیگان

این بورسیه به افرادی که قصد تحصیل در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارند تعلق خواهد گرفت.

ـ بورسیه تحصیلی دانشگاه اورگان

این بورسیه هزینه شهریه های جزئی یا کامل و ۱۵ واحدی در سال را تامین می کند و بر اساس شایستگی ؛ نیاز مالی و توانایی افراد در گروه های مختلفی ارائه خواهد شد.

بورسیه دانشگاه آمریکا

شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی کشور آمریکا

دریافت بورسیه ها و تحصیل در کشور آمریکا با توجه به مقطع و رشته هر فردی متفاوت خواهد بود و بیشتر در مقاطع کارشناسی و ارشد و دکتری به افراد تعلق می گیرد. بورسیه های فول فاند آمریکا علاوه بر هزینه های تحصیلی هزینه های زندگی در امریکا را نیز برای افراد تامین خواهند کرد که شامل دانشجویانی با معدل بین ۳.۵ الی ۴ یعنی بالای ۱۷ خواهد شد.

دریافت بورسیه های تحصیلی کشور امریکا در مقطع فوق لیسانس

همانطور که گفتیم دانشگاه های آمریکا استاد محور هستند و شما می توانید از طریق مکاتبه با ستادان توصیه نامه دریافت کنید و از وی برای سرعت بخشیدن به دریافت بورسیه ها و روند مهاجرت خود کمک بگیرید. درخواست برای بورسیه در این مقطع بسیار زیاد است بنابراین باید رزومه تحصیلی بسیار خوب و نمرات بالایی داشته باشید.

دریافت بورسیه های تحصیلی کشور آمریکا در مقطع دکترا

در ابتدا باید با استادان برتر دانشگاه ها ارتباط برقرار کنید تا بتوانید توصیه نامه دریافت کنید و همچنین با داشتن مقالات علمی و پژوهشی مهارت های نوشتاری و تحلیل خود را نشان دهید. شما می توانید با شرکت در کنفرانس های بین المللی و ارائه مقالات خود شانس بیشتری برای دریافت بورسیه در مقطع دکترا داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *