بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت

برای کسانی که قصد مهاجرت به کشورهای خارج از ایران را دارند کشورهای اروپایی بهترین انتخاب به شمار می روند.

مهاجرت در اروپا در اواخر قرن بیستم افزایش یافت وتعداد افراد زیادی از مناطق مختلف جهان مثل خاورمیانه؛هند؛آسیا و…به اروپا برای اقامت سفر کرده اند.

کشورهای اروپایی جابجایی مردم ازکشورهای دیگر به آن منطقه را آزاد کرده است .یکی از این کشورها سوییس است که در پی آزادسازی جابجایی بین آنها مردم سوییس واتحادیه اروپا می توانند در هرکشور اروپایی ودر مناطق آزاد تجارتی اروپا<نروژ>؛سوییس؛ لیختن اشتاین و ایسلند مشغول به تحصیل یا کار ویا حتی در آن بازنشسته شوند.

باید این نکته را در نظر داشت که ثروتمند ترین کشورهای بیشترین جذب مهاجران را دارند و دراین بین می توان به کشورهایی مثل اتریش و انگلیس و اسکاندیناوی اشاره کرد.

بیش از ۳۷.۷ میلیون خارجی در سال ۲۰۱۵ در کشورهای اروپایی و مناطق انجمن تجارت آزاد اروپا EFTA بودند که این یعنی چیزی حدود ۸ درصد ازکل جمعیت جهان.

بسیاری از مهاجران از اروپای شرقی وجنوبی به این کشورها آمده اند که در بین آنها رومانیایی ها و لهستانی ها بیشتر از ۳۰ درصد از این افراد را تشکیل می دهند.

مهاجرت به اروپا

بیشتر جمعیت کشورهای اروپایی را مهاجرین غیر اروپایی تشکیل می دهند.

اگر شهروند اروپا باشید امکان ازادی حرکت و اقامت در داخل اتحادیه اروپا به شما داده میشود.  وکلمه مهاجر برای افرادی به کار میرود که شهروند کشورهای سوم {غیر اتحادیه اروپا} می باشند.

کشورهای اروپایی در اواخر قرن بیستم و بعد از جنگ جهانی دوم رشد زیادی در جذب مهاجر داشته اند به خصوص کشورهای اتحادیه اروپا.

در سال ۲۰۰۴ اتحادیه اروپا به کسانی که شهروند اتحادیه اروپا بودند آزادی جابجایی واقامت داد و اصطلاح مهاجر را برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا بکار برد و تفاوت بین شهروندان اتحادیه و غیر اتحادیه اروپا را روشن ساخت.

کمیسیون اروپا مهاجرت را در واقع عملی می داند که در آن شخصی از یک کشور غیر اتحادیه اروپا اقامت خود را به مدت حداقل ۱۲ ماه در کشورهای اتحادیه اروپا ایجاد کند. در بازه زمانی سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ حدود ۱.۴ از جمعیت کشورهای غیر اتحادیه اروپا به غیر از پناهندگان با روش های معمول به اروپا مهاجرت می کنند وباید گفت از سال ۲۰۱۰ این روند روبه کاهش بوده است.

سیاست های مهاجرتی در اتحادیه اروپا

سیاست های اتحادیه اروپا می کوشد تا قوانینی را برای مهاجرت های قانونی در چارچوبی تعریف شده بیان کند. و در حمایت از اینگونه مهاجرت ها شرایط ورود و اخذ اقامت برای افراد خاصی از این گروه مهاجرها مثل کارگران با مهارت را شامل می شود و همینطور پیوند خانواده وحقوق ومزیت های اضافه نیز در نظر گرفته شده است.

در سال ۲۰۱۱ قانون مجوز منفرد در راستای تعریف حقوقی برای کارگران غیر اتحادیه اروپا که به طور قانونی در این کشور اقامت دارند تصویب شد. در واقع هدف از این کارها این است که بطور واضح و روشن حقوقی را در رابطه با اشتغال مهاجرین به منظور ساده سازی روش های مهاجرت ایجاد کرد.

با ایجاد قوانین اقامت طولانی مدت برای مهاجران غیر اتحادیه اروپا که حد اقل ۵ سال در این کشورها اقامت داشته اند یک پایه قانونی برای رفتار برابر در کشورهای اروپایی به وجود آمد.

آمار اتباع غیر اتحادیه اروپا

بر طبق آمار در سال۲۰۱۰ حدود۴۷.۳ میلیون نفر در اتحادیه اروپا زندگی می کردند که در کشورهای خارج از کشور مقیم خود متولد شده بودند که در واقع این آمار مربوط به حدود۹.۴ درصد ازکل جمعیت اتحادیه است که ۳۱۴میلیون نفر این درصد در خارج از اتحادیه اروپا و ۱۶ میلیون نفر آنها در کشور دیگر عضو اتحادیه متولد شده اند.

بیشترین متولد شدگان خارج از اتحادیه اروپا ابتدا در آلمان با جمعیت ۶.۴میلیون نفر بعد فرانسه با جمعیت ۵.۱ میلیون نفرو انگلستان حدود۴.۷میلیون و اسپانیا باجمعیت ۴.۱ میلیون نفر وایتالیا و هلند به ترتیب با جمعیت های ۳.۲و۱.۴میلیون نفر می باشند.

بهترین کشورها در اروپا برای مهاجرت

سوئد

این کشور اسکاندیناوی به دلیل احترام به حقوق بشر و خدمات عمومی برتر در بالای لیست بهترین کشورهای مهاجرتی قرار دارد.
نبود اختلاف سطحی بین مردم و برابر بودن از لحاظ ثروت و رفتار های اجتماعی قوی در کشور سوئد در این رتبه بندی بسیار تاثیر گذار است.

سوییس

دراین کشور نرخ بیکاری بسیار پایین است و درامد بالا و استانداردهای بسیار وجود دارد.مهاجرت تجاری به  کشور سوییس بهترین نوع مهاجرت است و به شما و خانواده تان این امکان را می دهد تا در مدارسی با امکانات بسیار عالی وسیستم شغلی بهتر زندگی ای شگفت انگیز و راضی کننده داشته باشید.

 

آلمان

آلمان بیشتر انتخاب افراد متخصص در یک حرفه می باشد که بهترین اقتصاد در جهان و اروپا را داراست و آسان وساده مرز های خود را به روی مهاجران باز گذاشته است چرا که نگرش آلمانی ها به افراد مهاجر در این کشور نگرشی مثبت است.

نروژ

یکی از خوشبخت ترین کشورهای اروپایی نروژ است که از اقتصادی قوی و رفاه اجتماعی برخوردار است.حدود۱۶ درصد از جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می دهند که از کشورهایی همچون لهستان ولیواتی و سوئد هستند.

2 نظر در “بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت

  1. Anwar saberi می گوید :

    سلام آیاافغانیستانی های که از جنگ طالبانی ها فراری شده؟ امکانی اقامت در کشورهای سوم اوجود دارد ویاخیر؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *