بهترین دانشگاه های ژاپن

ژاپن کشوری پیشرفته با امکانات رفاهی و تحصیلی بالایی است . اگر قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارید و به دنبال کسب اقامت از ان ها هستید در این مقاله از موسسه کاسپین همراه باشید.

ژاپن بعلت داشتن دانشگاه های برتر علمی پژوهشی مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی است. دانشگاه های توکیو ، کیوتو و ناگویا برترین دانشگاه های این کشور هستند که جزو برترین دانشگاه های اسیا در حوزه های اموزشی و تحقیقاتی هستند.

بالا بودن سیستم اموزشی ژاپن آن را جزو کشور های پیشرو در عرصه های تحقیقات و تکنولوژی قرار می دهد . کیفیت بالای این دانشگاه ها در حوزه های متنوعی چون فنی مهندسی ، علوم سیاسی و پزشکی دانشجویان فراوانی را به خود جذب می کند. برنامه آموزشی دانشگاه های ژاپن به زبان انگلیسی می باشد که می تواند مورد توجه دانشجویان برای مهاجرت به این کشور باشد.

دانشگاه توکیو

این دانشگاه از مهم ترین دانشگاه های ژاپن می باشد به طوری که جزو 20 دانشگاه اول جهان قرار دارد . این دانشگاه در سال 1897 میلادی تاسیس شد و اکنون حدود25 هزاد دانشجو در ان تحصیل می کنند. دانشگاه توکیو در رتبه 47 در رشته پزشکی است که می تواند مقصدی ایده ال برای مهاجرت علاقه متدان به این رشته باشد. این دانشگاه دولتی است و تسهیلات رفاهی سبب علاقه ندی افراد زیادی از سراسر جهان به ان می شود.

دانشگاه کیو

کیو جزو قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های ژاپن ایت. این دانشگاه در سال1858 بنا شد و هم اکنون حدود36 هزار دانشجو دارد. تحصیل در مقاطع گوناگون و رشته های مختلف در ان فراهم است . دانشکده ادبیات ان جزو مقاصد تحصیلی دانشجویان بین المللی است که در ان رشته های تاریخ ژاپن، ادبیات المانی،چینی،فرانسه،جامعه شناسی و باستان شناسی تدریس می شود.

دانشگاه تسوکوبا

دانشگاه Tsukuba یکی از 9 دانشگاه برتر ملی ژاپن تعیین شده است این دانشگاه در سال 1973 تاسیس شد و دارای 28 کالج و حدود 25هزار دانشجو است. تسوکوبا دارای تمامی مقاطع در رشته های تاریخ،هنر و باستان شناسی می باشد.

دانشگاه کیوتو

دانشگاه کیوتو یکی از دانشگاه های برتر جهان است که اساس ان تحقیق و پژوهش است. از این رو دارای ازمایشگاه های پیشرفته است که امکانات تحقیقاتی را برای دانشجویان فراهم میکند.این دانشگاه علاوه بر رشته های پزشکی و مهندسی ، دوره های متنوعی در زمینه ادبیات انگلیسی ، فرانسه و ایتالیایی فراهم میکند که می تواند مقصدی برای اقامت تحصیلی دانشجویان خارجی باشد.

دانشگاه ناگویا

ناگویا در سال 1871 بنا شد و در تمام مقاطع پذیرای دانشجویان است . این دانشگاه جزو قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های ژاپن است.

به جز دانشگاه های ذکر شده نام تعداد دیگری از دانشگاه های مطرح این کشور در زیر اورده شده است:

Chiba University

Gifu University

Gunma University

Hiroshima University

Hokkaido University

Ibaraki University

Kobe University

Kyoto University

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *