انتخاب اتریش برای تحصیل

کشور اتریش در اروپا واقع است و یکی از بهترین کشورها برای انتخاب تحصیل می باشد چرا که می توان گفت تحصیل در کشور اتریش رایگان خواهد بود.
اگر موفق به اخذ اقامت در اتریش شوید باید بدانید که پاسپورت این کشور از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار می باشد و یکی از روش های دریافت اقامت اخذ ویزای تحصیلی خواهد بود.
تحصیل در کشور انریش با سیستم آموزشی بسیار پیشرفته و مدرن همراه خواهد بود و می توان گفت تحصیل در مدارس اتریش رایگان و در دانشگاه و مقاطع کارشناسی و ارشد نیمه رایگان است که نیاز به شرکت در کنکور و قبولی در دانشگاه های سراسری ایران دارد و مدرک دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی را قبول نمی کند.

برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش در جهت تحصیل در مقطع لیسانس شما نیاز دارید به زبان آلمانی مسلط باشید و اگر تسلط ندارید باید در دوره های یادگیری زبان در کشور اتریش شرکت کنید و هزینه ای برابر با ۴۰۰ الی ۱۲۰۰ یورو برای این دوره ها پرداخت کنید.

مهاجرت به اتریش همراه خانواده

اگر می خواهید برای مهاجرت به اتریش خانواده را با خود همراه سازید کشور اتریش این اجازه را به شما خواهد داد و همچنین تحصیلی فرزندان زیر ۱۸ سال در مدارس این کشور رایگان است.

با ثبت نام در مدارس یا دانشگاه های اتریش ویزای تحصیلی اتریش به شما تعلق می گیرد و هزینه های دانشگاه و زندگی را می توانید با دریافت اجازه کار از دولت اتریش و مشغول شدن به کارهای پاره وقت فراهم آورید.

شما می توانید با اخذ ویزای تحصیلی در اتریش مشغول تحصیل شوید اما باین ویزا نمی توانید برای همیشه در اتریش بمانید بنابراین می توانید بعد از فارغ التحصیلی تا یک سال در کشور اتریش به دنبال شغل مورد نظر خود باشید و اقامت تحصیلی را به اقامت کاری اتریش تبدیل کنید تا تابعیت این کشور را برای همیشه بدست آورید. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد مقاله اقامت کاری اتریش را مطالعه کنید.

تحصیل در مقاطع دکتری در کشور اتریش همراه با حقوق می باشد و جزئی از اقامت شخص در حال تحصیل محسوب خواهد شد.

مدارس اتریش

تحصیل در مقاطع دبستان تا دبیرستان در کشور اتریش رایگان انجام می گیرد اما برای تحصیل در مدارس خصوصی باید هزینه ای تا حداکثر ۲۵ هزار یورو پرداخت کنید و تحصیل در این مقاطع با وجود حامی در کشور اتریش انجام میگیرد.

تحصیل در دانشگاه های اتریش

باید به این مطلب توجه داشت که با داشتن مدرک دیپلم از ایران نمی توان به تحصیل در دانشگاه های اتریش پرداخت و فرد باید ابتدا در ایران کنکور دهد و در دانشگاه های سراسری قبول شده و بعد با انتقالی به دانشگاه های اتریش وارد کشور اتریش شود و رشته ای که در اتریش انتخاب می کنید باید با رشته ی کشور مبدا مرتبط باشد.

تحصیل در اتریش در  مقطع لیسانس:

تحصیل در این مقاطع به زبان آلمانی است که شما می توانید دوره های یادگیری زبان را در یک الی دو ترم در ایران بگذرانید و اخذ ویزای تحصیلی اتریش نیازمند قبولی در رشته های دانشگاه های دولتی ایران می باشد.

تحصیل در اتریش در مقطع فوق لیسانس:

برای تحصیل در این مقاطع باید لیسانس دانشگاه های سراسری را داشته باشید و چون سطح تحصیلی کشور اتریش نسبت به ایران یکسال جلوتر می باشد نیاز باشد فرد متقاضی یکسال پایین تر به تحصیل بوردازد و فقط بعضی از واحد های کارشناسی پذیرفته شود.
هزینه های تحصیل در این مقاطع بین ۱۴۰۰تا۱۵۰۰یورو خواهد بود و امکان تحصیل در همه رشته ها به صورت مستقیم وجود دارد اما رشته های پزشکی و پیراپزشکی و روانشناسی نیازمند انجام یکآزمون ورودی خواهند بود.

تحصیل در  اتریش در مقطع دکتری:

شما می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در این مقاطع از بورسیه بهره مند شوید که با هزینه های بورسیه می توانید رایگان در دانشگاه های اتریش مشغول به تحصیل در کشور اتریش  شوید اما دریافت بورسیه نیازمند نمرات و معدل بالا و همچنین سابقه ارائه مقاله های بین المللی می باشد. دروس در این مقاطع به زبان آلمانی و انگلیسی ارائه خواهد شد.

رشته های پرطرفدار اتریش

برای اخذ ویزای تحصیلی در جهت تحصیل در رشته های موسیقی ؛ معماری؛ هنر؛ پزشکی؛ حسابداری؛ روانشناسی؛ تربیت بدنی؛ اقتصاد؛ مدیریت و داروسازی که از رشته های تاپ و پرطرفدار اتریش هستند باید ابتدا در یک آزمون ورودی یا مصاحبه های حضوری شرکت کرده تا بتوانید وارد دانشگاه شوید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش

برای تحصیل در دانشگاه های اتریش باید مدرک دانشگاهی همان رشته را از ایران داشته باشد.
چون دروس به زبان آلمانی و انگلیسی در اتریش ارائه می شود باید به این زبانها تسلط داشته باشید.
باید دیپلم Aیا دیپلم دبیرستانی داشته باشید یا آزمون Matura در اتریش که گواهی تحصیلی اتریش می باشد را انجام دهید.
باید در صورت تسلط به زبان حداقل نمره آیلتس قابل قبول برابر۶.۵ باشد.

مزایای تحصیل در دانشگاه های اتریش

ـ دانشگاه های این کشور از سطع علمی بسیار بالایی برخوردارند و با رتبه های زیر۲۰۰ جزو دانشگاه های برتر اروپا می باشند.
ـ هزینه های مالی برای اخذ ویزای تحصیلی بلوکه نخواهند شد.
ـ شهریه های پایین هر ترم در دانشگاه های اتریش{ هر ترم حدود۷۰۰ الی۸۰۰ یورو}

ـ هزینه های پایین و مناسب برای زندگی

ویزای تحصیلی اتریش

برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش باید در یکی از دانشگاه های اتریش پذیرفته شده باشید و در ابتدا برای شما ویزای سه ماهه صادر خواهد شد که بعد از اقامت در اتریش این ویزا به یکسال تمدید خواهد شد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی

مدارک شناسایی و گواهی عدک سوپیشینه با ترجمه رسمی؛ نامه پذیرش دانشگاه اتریش؛ فرم درخواست اقامت با عکس پاسپورتی؛ بیمه مسافرتی؛ عکس پاسپورتی؛ گذرنامه معتبر؛ گواهی توان مالی؛ مدارکی کبنی بر داشتن محلی در اتریش برای اقامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *