10دانشگاه برتر استرالیا در سال2021

استرالیا دارای 36 دانشگاه در رتبه بندی QS World University 2021 است که به تازگی منتشر شده است. از این تعداد ، تنها شش دانشگاه در رتبه بندی امسال قرار دارند و اکثر دانشگاه های استرالیا پیشرفت های چشمگیری داشته اند.دانشگاه ملی استرالیا (ANU) امسال با وجود افت دو پله ای در رتبه بندی ، بار دیگر برترین دانشگاه استرالیا است.رتبه بندی بر اساس روش هایی است که هر دانشگاه را بر اساس شهرت دانشگاهی و کارفرمایی ، تأثیر تحقیق و موارد دیگر ارزیابی می کند.برای مطالعه درباره 10 دانشگاه برتر کشور ادامه مطلب را از دست ندهید.

ده دانشگاه برتر استرالیا برای تحصیل و دریافت اقامت عبارت اند از:

 • Australian National University (ANU)
 • University of Sydney
 • University of Melbourne
 • University of New South Wales (UNSW)
 • University of Queensland (UQ)
 • Monash University
 • University of Western Australia (UWA)
 • University of Adelaide
 • University of Technology Sydney (UTS)
 • University of Wollongong
 1. University of Wollongong

دانشگاه ولانگونگ امسال وارد 10 دانشگاه برتر استرالیا شد که پس از صعود باورنکردنی 16 پله ای در جایگاه 196 جهان قرار دارد. این دانشگاه از نظر استناد به هر دانشکده عملکرد خوبی دارد و تحقیقات آن بازتاب کیفیت بالای آن در تحقیق و پژوهش است.

دانشگاه ولونگونگ در ابتدا در سال 1975 با کمک مردم محلی تأسیس شد. از آن به بعد دانشگاه با مشارکت با جوامع خود اقدام به رفع چالش های اقتصادی ، زیست محیطی ، اجتماعی و پزشکی جامعه اطراف کرده است.

 

 1. University of Technology Sydney (UTS)

دانشگاه فناوری سیدنی (UTS) امسال هفت رتبه در رتبه بندی دانشگاه های جهان پیشرفت داشته است. نمرات فوق العاده ای در استنادات به ازای هر دانشکده ، دانشجویان بین المللی و شاخص های شهرت کارفرما دارد و به ترتیب در رتبه های 67 ، 78 و 85 جهان قرار دارد.

UTS که در سال 1988 تأسیس شد ، یکی از جوانترین دانشگاه های برتر استرالیا است. هدف آنها این است که با استفاده از مشارکت خود با صنعت ، مشاغل و جامعه ، دانش را از طریق آموزش الهام گرفته و از طریق تحقیقات ارتقاء دهند.

 1. University of Adelaideدانشگاه آدلاید

دانشگاه آدلاید که در سال 1874 تأسیس شد ، سومین دانشگاه قدیمی استرالیا است و امسال رتبه 106 را در رتبه بندی دانشگاه های جهان دارد.دانشگاه آدلاید از نظر شاخص بین المللی دانشجویان در رتبه 44 جهان قرار دارد و بیش از 7،860 نفر از 21142 دانشجوی دانشگاه بین المللی از بیش از 100 کشور مختلف هستند.

 1. University of Western Australia (UWA) دانشگاه استرالیای غربی

دانشگاه استرالیای غربی که اولین دانشگاه از هفت دانشگاه استرالیا است که در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد ، با پنج پله سقوط در رتبه بندی به رتبه 92 در سال 2021 رسید.

UWA از نظر تعداد اعضای هیئت علمی بین المللی و تعداد استنادات به ازای هر عضو هیئت علمی (اندازه گیری خروجی تحقیق) از همه دانشگاه های استرالیا بالاتر از آن پیشی می گیرد.

 1. Monash University دانشگاه موناش

دانشگاه موناش امسال با سه پله صعود ، مقام 55 را به سرقت برد. این دانشگاه از نظر شاخص شهرت علمی (43) در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و در شاخص دانشجویان بین المللی نمره کامل کسب می کند.

دانشگاه موناش عمدتا در ملبورن مستقر است اما دارای پنج پردیس در ایالت ویکتوریا و دو دانشگاه در خارج از کشور ، در مالزی و آفریقای جنوبی است.

 1. University of Queensland (UQ)دانشگاه کوئینزلند

با ورود به پنج دانشگاه برتر در استرالیا ، ما با دانشگاه کوئینزلند (UQ) شروع می کنیم ، که امسال با یک پله صعود به رتبه 46 رسیده است.

دو فارغ التحصیل برنده جایزه نوبل این دانشگاه شامل ، پیتر سی دوگرتی و جان هرسانی هستند. برنده جایزه اسکار ، جفری راش از این دانشگاه بوده است؛ محققان UQ مسئول تعدادی از نوآوری های اخیر مانند واکسن سرطان دهانه رحم بوده اند.

 1. University of New South Wales (UNSW) دانشگاه نیو ساوت ولز

در رتبه 44 دانشگاه New South Wales (UNSW) قرار دارد. علیرغم افت یک رتبه ای در رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال جاری ، دانشگاه نیو ساوت ولز در رتبه چهارم استرالیا باقی مانده است.

UNSW یکی از اعضای موسس گروه هشت ، ائتلافی از دانشگاههای استرالیایی است که تحقیقات زیادی انجام می دهند. این دانشگاه برای همه به جز یکی از شاخص ها در 50 رتبه اول قرار دارد و در شاخص نسبت دانشجویان به هیئت علمی عملکرد کمتری دارد.

 1. University of Melbourneدانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن امسال سه رتبه در رتبه بندی جهانی سقوط کرد و در رتبه 41 جهان قرار گرفت. این دانشگاه که عضو گروه هشت است ، دارای رتبه برتر دانشگاه استرالیا از نظر آکادمیک و کارفرما است و برای هر دو در 30 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

این دانشگاه همچنین در شاخص دانشجویان بین المللی عملکرد خوبی دارد و دانشجویان بین المللی 42 درصد از جمعیت دانشجویی آن را از بیش از 130 کشور جهان تشکیل می دهند.

 1. University of Sydneyدانشگاه سیدنی

پس از دو رتبه افزایش در سال جاری ، دانشگاه سیدنی دومین دانشگاه برتر استرالیا است که رتبه 40 جهان را دارد. این نمرات کامل را در شاخص های بین المللی هیات علمی و دانشجویان بین المللی کسب کرده است.دانشگاه سیدنی در سال 1850 تأسیس شد و اولین دانشگاه استرالیا بود و یکی از اعضای گروه هشت است.

 1. Australian National University (ANU)دانشگاه ملی استرالیا (ANU)

دانشگاه ملی استرالیا (ANU) برای یک سال دیگر برترین دانشگاه استرالیا است و تقریباً در همه شاخص ها ، از جمله شهرت دانشگاهی ، اعضای هیئت علمی بین المللی ، دانشجویان بین المللی و استناد به شاخص های نسبت دانشکده ، نمره خوبی کسب کرده است که همه آنها در 50 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *