ویزا تحصیلی انگلیس

student visa

انگلستان دانشگاه و کالج‎های معتبری در سطح جهانی دارد از همین رو بسیاری از علاقمندان به فراگیری علم و دانش مشتاق‎اند که در دانشگاه‎های این کشور تحصیل کنند. یکی از راه های اخذ اقامت انگلیس تحصیل در کالج ها، دبیرستان ها و دانشگاه های این کشورمی باشد بطوریکه یکی از پرطرفدارترین مقصدهای تحصیل برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است. تحصیل در انگلستان رایگان نیست ولی با توجه به شرایط و امتیازات متقاضیان امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد. ورود به کالج ها و دانشگاه های انگلیس بدون نیاز به گذراندن آزمون ورودی می باشد و این خود مزیتی برای متقاضیان تحصیل دراین کشور می باشد.

انواع ویزا های تحصیلی انگلیس

ویزای کوتاه مدت (Short-Term Visa) : این ویزا مختص دانشجویانی است که بالای 18 سن داشته و برای گذراندن یک دوره تحصیلی کوتاه مدت به انگلستان می روند. این ویزا تنها تا 6 ماه اعتباردارد و امکان تمدید آن وجود ندارد. این ویزا جهت گذراندن دوره آموزشی زبان و یا شرکت در یک دوره تحقیقاتی کوتاه مدت صادر می شود.

ویزای تحصیلی عمومیTier 4 General) ) :   این ویزا مخصوص دانشجویانی است که بیش از 18 سال سن داشته و قصد تحصیل طولانی مدت در انگلستان را دارند . این ویزا به شما امکان کار کردن در اغلب مشاغل را می‌دهد. دانشجویان در صورتی می توانند این ویزا را تمدید کنند که مدت زمان تحصیل خود را افزایش دهند.

ویزای تحصیلی کودکان Tier 4 Child Student Visa )  ( : این ویزا برای دانش آموزان زیر 17 سال می باشد که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند.این ویزا به دانش آموزان 16 سال به بالا اجازه کار پاره وقت (در دوران تحصیل ) و تمام وقت (در تعطیلات ) را می دهد. دارنده این ویزا نهایتا تا 6 سال اجازه اقامت در این کشور را دارد.

student visa

شرایط و مدارک جهت اخذ پذیرش

حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی

مدرک زبان آیلتس ۶ در مقطع لیسانس

مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ در مقطع فوق لیسانس

مدرک زبان آیلتس ۷ در مقطع دکترا

شرکت دردو دوره GCSE و کسب حداقل نمره C در مقطع لیسانس

ترجمه ديپلم و ريز نمرات

ترجمه پيش دانشگاهي و ريز نمرات

ليسانس و ريز نمرات در مقطع فوق ليسانس

فوق ليسانس و ريز نمرات درمقطع دكترا

SDF=state of purpose انگيزه نامه

اثبات تمكن مالي

از جمله مزایای تحصیل در انگلیس موارد زیر می باشند :

امکانات تحصیلی بسیار بالا

امکان دریافت بورسیه تحصیلی

اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته در کنار تحصیل

هزینه های تحصیل در انگلیس

سیستم آموزشی انگلستان برای اتباع دیگر کشورها بصورت رایگان امکان پذیر نیست. دانش آموزان و دانشجویان بین المللی جهت تحصیل دراین کشورباید هزینه نسبتا بالایی شهریه سالیانه پرداخت نمایند. هزینه های تحصیل درمدارس انگلیس مانند دیگر مراکز علمی این کشور خصوصی می باشد و دارای شهریه های نسبت بالایی است که از لحاظ آموزشی جزو بهترین کالج های و دبیرستان ها حساب می شود. همچنین بعضی از مدارس و کالج های انگلیس دولتی می باشد و حدود قیمت آنها بین ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ پوند می رسد. هزینه های تحصیل در دانشگاههای این کشور متغیر می باشد بدین معنی که هزینه تحصیل در رشته های علوم انسانی و اجتماعی پایین ترازهزینه های تحصیل در رشته های پزشکی است.این هزینه ها معمولا از حدود ۱۰۰۰۰ پوند شروع می شود و تا ۳۸،۰۰۰ پوند افزایش می یابد. . ولی راه هایی جهت کاهش هزینه های تحصیلی وجود دارد که می توان به گرفتن بورسیه تحصیلی و یا کار دانشجویی ( تمامی دانشجویانی که به تحصیل در دانشگاه های انگلیس می پردازند حق کار قانونی به مدت ۲۰ ساعت در هفته را دارند) اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *