ویزای شینگن

ویزای شینگن ویزایی می باشد که دارنده آن می تواند به هر کدام از کشورهای عضو این پیمان سفر کند .این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که ساکن کشورهای عضو شینگن نیستند و قصد سفرهای مختلف از جمله تفریحی ,تحصیلی ,شغلی ,علمی و آموزشی به این کشورها را دارند.

 

انواع ویزاهای شینگن

 

  1. ویزای نوع A (ویزای ترانزیت فرودگاه): دارنده این ویزا حق خروج از کشور عضو شینگن را ندارد و فقط می تواند در یکی از کشورهای محدوده شینگن هواپیمای خود را عوض و به کشوری خارج از محدوده شینگن رهسپار شود.
  2. ویزای نوع B (ویزای عبور): دارنده این ویزا تنها حق خروج از فرودگاه را دارد و از شینگن به عنوان منطقه عبوری استفاده می کند تا در حداکثر 5 روز زمینی خود را به محدوده خارج از شینگن برساند.
  3. ویزای نوع C (ویزای کوتاه مدت): دارندگان این ویزا برای ورود و اقامت موقت در کشورهای عضو شینگن با توجه به هدف و شرایط خود از 3 طریق قادر به دریافت این ویزا هستند:
  • ویزای یکبار ورود یا single-entry :دارنده این ویزا تنها یکبار حق ورود به یکی از کشورهای عضو شینگن را دارد.
  • ویزای دوبار ورود یا double-entry :دارنده این ویزا تنها 2 بار آن هم در شرایط و محدوده زمانی مشخصی حق ورود به کشورهای عضو شینگن را دارد.
  • ویزای چندبار ورود multiple-entry : دارنده این ویزا می تواند به چندین کشور عضو شینگن سفر کند .این ویزا دارای محدودیت زمانی می باشد بدین صورت که حداکثر 90 روز در6 ماه از سال می تواند در کشورهای عضو شینگن اقامت داشته باشد . 90 روز از اولین روز ورود او به یکی از کشورهای عضو شینگن شروع می شود .

  1. ویزای نوع D(ویزای ملی) :این ویزا به کسانی تعلق می گیرد که با هدفی مشخص قصد اقامت در کشورهای عضو شینگن را داشته باشند.این ویزا بستگی به شرایط فرد می تواند یکبار ورود یا چند بار ورود باشد.پس از پایان اعتبار آن متقاضی باید به کشور خود بازگردد.دارنده این ویزا می تواند به راحتی و بدون هیچ محدودیتی به کشورهای شینگن سفر کند.

لسیت کشورهای عضو پیمان شینگن

اتريش

بلژیک

جمهوری چک

دانمارک

استونی

فنلاند

فرانسه

آلمان

یونان

مجارستان

ایسلند

ایتالیا

لتونی

لیتوانی

لوکزامبورگ

مالت

هلند

نروژ

لهستان

پرتغال

اسلواکی

اسلوونی

اسپانیا

سوئد

سوئیس

لیختن اشتاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *