نکات قبل از مهاجرت

آیا قصد مهاجرت به کشور های خارجی و اقامت دائم را دارید؟

آیا به این فکر کرده اید که مهاجرت برای شما مناسب است یا نه؟

چند نکته وجود دارد که باید قبل از مهاجرت به آن فکر کرد.خیلی از افراد از شرایط سخت زندگی  خود خسته شده اند و مهاجرت را بهترین گزینه برای آسان تر شدن این اوضاع می دانند اما باید در نظر داشته باشند که مهاجرت فقط رفتن از کشوری به کشور دیگر نیست چون با این کار فرهنگ؛دوستان و نزدیکان فرد از او دور خواهند شد بنابراین باید چند نکته را قبل از این امر بررسی کرد.

با تیم مهاجرتی کاسپین همراه باشید تا از این نکات آگاه شوید.

بررسی تصمیم

مهاجرت همانند سفری چند روزه نیست و نیازمند یک تصمیم راسخ و محکم می باشد بنابراین شما باید این تصمیمتان را از ابعاد گوناگون مورد بررسی قرار دهید.

روشن سازی اهداف

هدف هایی همچون رفاه و آسایش و… هدف هایی روشن و واضح نیستند چرا که شاید شرایط در کشور مقصد به گونه ای نبود که به این اهداف برسید بنابراین باید هدفی داشته باشید که با همه سختی ها بتوانید برایش بجنگید و جا نزنید.

روبه رویی با استرس ها

باید واقع نگر باشید چرا که با مهاجرت به کشوری خارجی شما شغل خود را از دست می دهید؛ راهی برای بازگشت آسان به خانه ندارید و دوستی نزدیک به خود آنجا نخواهید داشت و رعایت آداب و رسوم آن کشور برای دوستیابی کمی مشکل و زمان بر خواهد بود.

هزینه های مهاجرت

برای مهاجرت روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به این روش ها وکشور مقصد و افراد همراه هزینه ها برآورد خواهد شد. قبل از مهاجرت باید تعیین کنید از چه روشی قصد رفتن دارید و بعد به فکر تامین این هزینه ها باشید.

کمترین هزینه ی مهاجرت؛ مهاجرت تحصیلی از طریق بورسیه تحصیلی می باشد وباید در نظر داشته باشید که برای این کار باید با دانشجویان دیگر نیز مشورت کنید و بیشترین آن متعلق به روش سرمایه گذاری یا تمکن مالی است.شما باید علاوه بر تامین هزینه های مراحل مهاجرت به فکر هزینه های زندگی جدید در کشور مقصد هم باشید چرا که باید زندگی را از صفر شروع کنید. ناگفته نماند هزینه های خدمات بهداشتی و درمانی کشور مورد نظر نیز باید بررسی شود و مطمعن شوید که قادر خواهید بود هنگام بیماری و … این هزینه را فراهم کنید.

یادگیری زبان

باید قبل از مهاجرت زبان کشور مقصد را بیاموزید چرا که بدون یادگیری زبان آن کشور حتی انجام کوچکترین کارهای زندگی نیز سخت خواهد بود.امروزه یادگیری زبان انگلیسی از کارهای اولیه مهاجرت محسوب می شود اما باید درنظر داشت که خیلی از کشور ها برای دادن اقامت زبان قابل قبول دیگری دارند مثل کشور آلمان که شما باید برای اخذ اقامت این کشور به زبان آلمانی مسلط باشید.{اگر آلمان جزئی از کشورهای انتخابی شما برای مهاجرت کاری است پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید}

تعیین مقصد مناسب

شما باید قبل از مهاجرت تمامی شرایط کشور مقصد را بررسی کنید و فقط به نوشته ها و دیده های دیگران اکتفا نکنید این شرایط باید از نظر سیاسی؛ قوانین مهاجر پذیری؛ هزینه های زندگی؛ شرایط آب وهوایی؛ وضعیت اشتغال و… بررسی شود.

وضعیت سکونت

شما باید از قبل از مهاجرت وضعیت خانه و محل سکونت خود را تعیین کنید تا دچار سردرگمی نشوید و باید در نظر داشته باشید که خرید خانه همان ابتدای راه اشتباه است چرا که شما از ماندن و زندگی کردن در آن کشور و شهر مطمعن نیستید پس باید به خودتان زمان دهید تا به شرایط عادت کنید و بعد از آن دست به خرید خانه و ماشین و … بزنید.

شرایط اقامت و ویزا برای مهاجرت

کشور های مختلف در مورد اقامت و ویزا قوانین متفاوتی دارند بنابراین قبل از هر اقدامی باید با مشاور مهاجرتی خود مشورت کنید تا بهترین مقصد را باتوجه به شرایطتان برای خود انتخاب کنید.

وسیله حمل ونقل

یادتان باشد انتخاب وسیله حمل ونقل پیش از مهاجرت امری ضرورری است که خیلی از افراد این انتخاب را به دقایق آخر می سپارند اما انتخاب وسیله نقلیه بعد از رسیدن به کشور مقصد برای جابه جایی به اقامتگاه تان نیز جای فکر خواهد داشت چراکه اگر مشکلی پیش آمد بتوانید تنهایی به اقامتگاه خود برسید.

شناخت ویژگی های خود

باید در نظر داشته باشید که مهاجرت با ترک افراد نزدیک زندگیتان اتفاق می افتد اگر می توانید تنها و بدون پشتوانه زندگی خود را ازنو بسازید پس باید ویژگی های خود را بشناسید و مطمعن شوید که توانایی تنهایی جنگیدن با شرایط سخت زندگی را دارید.

وکیل خوب

قوانین مرتبط با مهاجرت بطور مداوم در حال تغییر هستند بنابراین داشتن یک وکیل خوب مهاجرتی در این امر بسیار کمک کننده خواهد بود.شما می توانید با اعتماد به وکلای تیم مهاجرتی کاسپین بهترین سفر ومهاجرت را تجربه کنید.

مهاجرت غیر قانونی

استفاده از راه های غیر قانونی برای مهاجرت به کشور های پیشرفته بسیار خطر ناک می باشد که باعث شناخته شدن شما به عنوان مجرم در آن کشور می شود.مهاجرت به عنوان پناهنده نیز همین مشکلات را دارد بنابراین بدون داشتن مشکلات حل نشدنی نمی توانید از راه پناهندگی برای مهاجرت استفاده کنید.برای اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت غیر قانونی کلیک کنید.

بررسی امنیت کشور مقصد برای مهاجرت

قبل از مهاجرت یادتان باشد که کشور مقصدتان باید از امنیت بالایی برخوردار باشد تا بتوانید زندگی ای آسوده و در رفاه برای خود فراهم کنید. انتخاب کشورهایی با امنیت پایین باعث بروز مشکلات زیادی برای شما به عنوان یک غریبه به وجود می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *