مهاجرت کاری به آلمان

آلمان یکی از زیباترین وقدرتمندترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد که نرخ بیکاری در آن بسیار پایین است به همین دلیل بهترین انتخاب برای اقامت و کار و مهاجرت است. این کشور به دلیل امنیت شغلی و رفاه بالا و آموزش رایگان بهترین کشور اروپا برای دریافت اقامت کاری محسوب می شود.

باتوجه به همه گیری ویروس کرونا و تاثیر منفی بر اقتصاد و کاهش مهاجرت ها اما در آلمان نرخ بیکاری همچنان در حال کاهش است به طوری که نسبت به پنج سال پیش این آمار از۶ درصد به ۳.۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

بسیاری از افراد با رویای پیدا کردن شغلی با درآمد بالا به آلمان مهاجرت می کنند وبرای این کار روش های مختلفی وجود دارد اما اولین قدم اخذ ویزای کاری مهاجرت به آلمان محسوب می شود.

شغل های مورد نیاز در آلمان

یکی از پیش بینی های کشور آلمان در خصوص مشاغل تخصصی این بود که در سال های آینده به دلیل افزایش جمعیت سالمندان در این کشور کاستی هایی در حوزه این مشاغل تخصصی به وجود خواهد آمد.

مشاغلی که در این کشور با کمبود نیرو مواجه خواهند شد در زمینه بهداشت و سلامت و همچنین مشاغل مهندسی {مهندسی سازه؛ کامپیوتر؛ مکانیک؛ برق؛ خودرو؛ مخابرات} می باشد که افراد مهاجر می توانند با گذراندن دوره ای کوتاه مدرک مربوطه با فعالیت خود را دریافت کنند.

علاوه بر مشاغل گفته شده در بالا افرادی که مدرک دانشگاهی رشته های ریاضی؛ تکنولوژی اطلاعات؛ علوم طبیعی و تکنولوژی را دارند نیز می توانند فرصت های شغلی زیادی را در این کشور برای خود فراهم کنند.

به دلیل افزایش کرونا در جهان نیاز زیادی به پرستار در کشور های اروپایی از جمله آلمان احساس می شود که فرصتی است برای مهاجرت کاری در این رشته که این افراد می توانند بدون داشتن گواهی مربوطه به این کار مشغول شوند.

 

 این کشور به دلیل اپیدمی شدن کرونا نیاز های شدیدی در زمینه ساخت وساز؛امور مالی و خدمات تجاری برای نیروی کار دارد این در صورتی است که نیاز به نیرو در زمینه های گردشگری و توریسم کاهش بسیار زیادی وجود داشت.

دولت این کشور سیستم جالبی را برای کاهش صدمات کرونا بر نیروی کار در این کشور پیاده کرده است و این سیستم به این گونه است که کارفرمایان فقط هزینه ساعاتی که کارمندان مشغول کار هستند را پرداخت می کند و حدود۶۰ درصد هزینه ساعاتی که به دلیل کرونا از کار کارمندان کم شده است را دولت پرداخت خواهد کرد.

مزیت این سیستم این است که از فشار بر کارفرما و کارمندان کاسته شود و همینطور کارفرمایان نیروهای ماهر خود را ازدست ندهند.

درآمد وحقوق شغل های مورد نیاز آلمان

حقوقی که هر کشور به کارمندان خود می دهد نشان دهنده ی سیستم توزیع درآمد و سطح زندگی و رفاه مردم می باشد.

پایین ترین حقوقی که کشور آلمان به عنوان دستمزد می دهد ساعتی۹.۵۰ یورو وماهیانه ۱۵۲۰ یورو می باشدو

متوسط درامد در هر کشوری به عواملی همچون منطقه جغرافیایی؛ تحصیلات؛نوع صنعت؛ جنسیت و سوابق کاری بستگی دارد.

در سال گذشته متوسط درآمد دریافتی در این کشور حدود۳۹۹۴ دلار ماهیانه بود که نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

متوسط  حقوق دریافتی مشاغل پرطرفدار طبق جدول زیر می باشد:

     شغل            حقوق دریافتی
ساخت وساز ۲۲۴۰  یورو
بانکداری ۴۱۴۰ یورو
منابع انسانی ۳۶۰۰ یورو
مخابرات ۳۳۶۰ یورو
تکنولوژی اطلاعات ۳۸۳۰ یورو
مهندسی ۳۲۲۰ یورو
تبلیغات ۴۲۷۰ یورو

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان

مقاله ای درباره ی اهداف وبرنامه های فردی در مهاجرت به آلمان؛ دو عدد عکس پرسنلی؛ مدارک هویتی مثل شناسنامه و عقدنامه؛ مدارک تحصیلی وسوابق شغلی؛ فرم درخواست ویزا؛ قراردادکاری با جزییات؛ گواهی توان مالی؛ پاسپورت با حداقل یکسال اعتبار؛ اسناد محل سکونت در آلمان؛ بیمه مسافرتی؛ گواهی عدم سوپیشینه؛ رسید پرداخت هزینه ویزا به مبلغ۷۵ یورو

روش های جستجو کار در آلمان

از طریق مشهور ترین سایت های کاریابی می توانید با کارفرمایان ارتباط برقرارکنید{stepstone_monster_indeed_jobvector}

 

روش های مهاجرت کاری به آلمان

دولت این کشور دو نوع ویزای کاری به متقاضیان می دهد که این دونوع ویزا عبارتند از:ویزای جستجوی کار و ویزای کاری یا بلوکارت آلمان

برای دریافت ویزای کاری آلمان باید جاب آفری معتبر از یکی از کارفرمایان آلمانی داشته باشید.

افرادی با سن زیر۲۵سال می توانند از دوره های ausbildung که دوره های فنی وحرفه ای همراه با فرصت استخدام می باشد استفاده کنند.

 

ویزای جستجوی کار

دریافت ویزای جستجوی کار در آلمان به شما امکان اقامت طولانی در این کشور را خواهد داد که به فرد مهاجر امکان اقامت ۶ماه در این کشور را میدهد. اگر فرد متقاضی در این مدت شغل مورد نطر خود را پیدا کند ویزا ومجوز کار برای ادامه زندگی به وی تعلق می گیرد.

در واقع این ویزا به منظور پیداکردن سریع شغل در این کشور نیست بلکه به فرد این امکان را می دهد که از این کشور دیدن کند و شغل مناسب با تخصص خود را پیدا کند.

برای دریافت این ویزا شرایطی وجود دارد:فرد باید شرایط لازم را داشته باشد؛ مدارک و اسناد کامل را دارا باشد؛ و مدارک مربوط به سفارت وانگشت نگاری را به سفارت تحویل دهد.

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای جستجوی کار در آلمان

فرد متقاضی باید حداقل مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد از یک دانشگاه معتبر داشته باشد.

حداقل سن متقاضی باید۱۸ سال باشد

فرد متقاضی باید حداقل ۵ سال سابقه کار در رابطه با رشته تحصیلی خود را داشته باشد.

متقاضی باید توان مالی برای زندگی در مدت اقامت خود به آلمان را داشته باشد.

فرد باید تحت بیمه درمانی یا توریستی در طی اقامت خود دراین کشور باشد.

کارت آبی آلمان

این کارت به کسانی تعلق می گیرد که درآمد ماهیانه آنها۴۲۰۰یورو باشد ویکی از بهترین و مهم ترین نوع ویزای کاری آلمان به شمار میرود.

این ویزا قابل تمدید وتبدیل به ویزاهای دیگر می باشد. اعتبار این ویزا۴سال است که فرد متقاضی علاوه بر میزان درآمد باید قرارداد کاری یکساله داشته باشد. فرد متقاضی می تواند بعد از۵سال گذشت از پیزای کاری خود درخواست اقامت دایم این کشور رابدهد و کسی که به مدت۸سال سابقه کاری در این کشور راداشته باشد می تواند پاسپورت این کشور راداشته باشد و برای اخذ پاسپورت باید به زبان آلمانی مسلط شود و کسانیکه زبان آلمانی را خود یاد گرفته اند می توانند بعد از دریافت اقامت دایم این کشور درخواست دریافت پاسپورت بدهند.

امتیاز های مهاجرت کاری به آلمان

این کشور یکی از صنعتی ترین کشور های اروپا به شمار میرود که شما می توانید بعد از مهاجرت کاری به این کشور اقامت دایم در آن را  که یکی از کشورهای شینگن  میباشد دریافت کنید.

این کشور هرساله لیستی از مشاغل مورد نیاز خود ارایه می دهد که اگر شما می توانید در این مشاغل مشغول به کار شوید پس از شانس بالایی برای دریافت ویزای مهاجرت کاری به آلمان برخوردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *