مهاجرت به آلمان ویژه پزشکان و پیراپزشکان

 پزشکی یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز در آلمان می باشد. بطوریکه در بیمارستان های این کشور کمبود شدید نیروی پزشکی و پیراپزشکی به شدت مشهود می باشد. نیاز شدید به نیروی پزشکی و پیراپزشکی خبره و ماهر در این کشور باعث افزایش تقاضای این دو نیرو شده است. کمبود نیروی پزشکان عمومی در بسیاری از روستاهای آلمان بسیار مشهود می باشد ؛ افزایش افراد سالخورده و همچنین بازنشستگی تعداد زیادی از پزشکان قدیمی در آلمان به این موضوع شدت می بخشد. متقاضی می تواند در دوره های زبان آلمانی که تحت نظر وزارت علوم و وزارت کار کشورآلمان بصورت کاملا رسمی برگزار می شود , شرکت کند.این دوره های تخصصی 8 تا 10 ماهه می باشد.پس از اتمام این دورها , فرد متقاضی به عنوان پزشک و پیراپزشک در بیمارستانها مشغول به کار می شود و حقوق معمول پزشک و پیراپزشک بالاتر از 4000 یورو می باشد.

 

شرایط

مدرک آلمانی B1

معدل مدرک تحصیلی بالای 15

حداقل 2 سال سابقه کاری

حداكثر سن 50  سال

پروسه زمانی برنامه 6 تا 8 ماه

مراحل

–  ترجمه مدارک تحصیلی از مقطع دبیرستان , پیش دانشگاهی و دانشگاه

– ارسال مدارک مورد نیاز برای ارزیابی به آلمان

– گرفتن پذیرش از کالج های آلمان به همراه بیمه 1 ساله

– گرفتن وقت سفارت

– دریافت ویزای 1 ساله

ابتدا فرد متقاضی به عنوان پزشک یا پیراپزشک در دوره های تخصصی 8 الی 10  ماهه شرکت می کند و بعد از گذراندن تست مدرک C1 ىريافت مي كند. سپس دولت به فرد متقاضی ویزای کار 1 ساله می دهد که همان ویزای جستجوی کار می باشد (جاب سیکر). متقاضی می تواند بعد از 3 ماه کار کردن برای اقامت دائم اقدام نماید و سپس شرایط لازم برای اپلای ویزای خانواده فراهم می گردد.

– اجازه تاسیس مطب 3 سال بعد از کار در بیمارستانها

هزینه ها

ابتدا مبلغ 2000 هزار یورو به عنوان Deposit college  باید پرداخت شود. در صورت دریافت نکردن ویزا , مبلغ 500 یورو از این پول کسر میگردد و باقیمانده پول به فرد متقاضی برگردانده می شود.

 متقاضی باید مبلغی معادل  9000  یورو در حساب خود بلاک کند که این نشان دهنده توانایی قدرت او در پرداخت هزینه های تحصیل خود می باشد.

مبلغ کورس 10 تا 12 هزار یورو می باشد که 30% تا 50% از مبلغ کالج بعد از وارد شدن به بازار کار طبق شرایطی می تواند از دولت بازپس گیرد.

یک نظر در “مهاجرت به آلمان ویژه پزشکان و پیراپزشکان

  1. حسن حسین زاده می گوید :

    من 31 ساله و دارای مدرک دکترای دامپزشکی آیا میتونم در آلمان مشغول به کار بشم چه مقدار پول لازم هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *