بررسی شرایط زندگی در کشور کانادا

بررسی شرایط زندگی در کانادا

کشور کانادا بعد از کشور روسیه به عنوان بزرگترین کشور جهان شناخته می شود و بیشترین بخش از آمریکای شمالی را به خود اختصاص می دهد.

در شهرهای کانادا که جمعیت بیشتری زندگی می کنند وضعیت آب و هوایی در حالت نرمال تری قرار دارد. این کشور از نظر شرایط زندگی و آموزشی حتی اقتصادی شباهت بسیار زیادی به آمریکا دارد و اگر قصد زندگی در کشور کانادا را دارید و مهارت و تخصص خاصی را دنبال می کنید می توانید در این کشور موفقیت های چشم گیر و زندگی ای ایده آل برای خود به ارمغان آورید.

از آنجا که کشور کانادا کشوری مهاجر پذیر است بودن چندین فرهنگ مختلف در این کشور باعث شده مردم به دور از نژاد پرستی به زندگی خود ادامه دهند. در ادامه بیشتر با شرایط و مزیت های زندگی در کشور کانادا آشنا خواهید شد.

زندگی در کشور کانادا و فرهنگ مردمی

در محل کار خود در کشور کانادا صمیمی شدن کمی دیر به وجود می آید و افراد بعد از گذشت از مرحله غیر رسمی می توانند یکدیگر را به نام کوچک صدا بزنند. یکی دیگر از قوانین زندگی در کشور کانادا احترام و ادب است که برای مردم این کشور اهمیت بسیار زیادی دارد. احوالپرسی در این کشور با دست دادن و برقراری ارتباط چشمی انجام می شود و استفاده از زبان بدن در این کشور بسیار رایج می باشد.

فرهنگ و زندگی در کانادا

قوانین زندگی در کشور کانادا

از قوانین کشور کانادا می توان به چند مورد زیر اشاره کرد :

ـ حمل اسلحه و مواد مخدر در این کشور جرم محسوب می شود.

ـ در برخی از شهر های کشور کانادا از جمله پترولیا آواز خواندن و فریاد کشیدن ممنوع می باشد.

ـ در شهر تورنتو پریدن در داخل دریاچه ممنوع است.

ـ به همراه داشتن بیش از ۲۰۰ نخ سیگار جرم محسوب می شود.

ـ اسکی کردن بعد از غروب آفتاب ممنوع خواهد بود.

ـ حمل بیش از حد گوشت و لبنیات در این کشور ممنوع می باشد.

ـ احترام به بانوان در این کشور اهمیت دارد و بی احترامی به آنان پیگرد قانونی خواهد داشت.

ـ به همراه داشتن بیش از حد پول نقد می تواند دردسر ساز باشد و ممنوع خواهد بود.

ـ داشتن بیش از یک همسر در کشور کانادا ممنوع می باشد.

ـ ازدواج با افرادی که سن آنها کمتر از ۱۸ سال است ممنوع است.

زندگی در کانادا

هزینه ی زندگی در کشور کانادا

هزینه های زندگی در کشور کانادا در هر شهر و ایالت متفاوت خواهد بود اما در شهر های بزرگ آن مانند تورنتو یا ونکوور گران تر از دیگر شهر ها خواهد بود. کشور کانادا به دلیل تفاوت در زمینه های اقتصادی توانسته به رشد بالایی برسد. از برخی از هزینه های کالاهای مهم این کشور برای زندگی می توان چند مورد زیر را نام برد :

ـ روغن مایع : ۲الی ۳ دلار

ـ مرغ : ۸ دلار

ـ برنج : هر کیلو ۲ دلار

ـ ماکارونی : ۹۰۰ گرم ۳ دلار

ـ شیر : هر لیتر ۲ دلار

ـ تخم مرغ : ۱۲ عدد ۴ دلار

ـ نان : ۳ دلار

ـ سیب زمینی : هر کیلو ۳ دلار

ـ قندو شکر : هر کیلو ۲ الی ۴ دلار

ـ تن ماهی : ۲۵۰ گرمی ۶ دلار

این هزینه ها با توجه به اقتصاد جهانی و نرخ هر کشور متغیر خواهد بود و هر سال امکان تغییر خواهد داشت.

شرایط کار و زندگی در کشور کانادا

برای امکان کار کردن در کشور کانادا باید دعوتنامه از سمت یک کارفرمای کانادایی داشته باشید اما با کارآفرینی و ثبت شرکت این کار بسیار راحت تر می شود. مراجعه به سایت های کاریابی نیز می تواند در پیدا کردن شغل مورد نظرتان کمک کننده باشد. در زیر لیست برخی از مشاغلی که  در کانادا به نیروی کار نیاز دارند برای شما جمع آوری کرده ایم :

برنامه نویس ؛ تایپیست ؛ کارمند ؛ آموزگار ؛ متخصص رایانه ؛ مدیر بخش خدمات درمانی ؛ مدیر داخلی ؛ کارگر برای گلخانه ها ؛ کارشناس تجهیزات فنی برق ؛ متخصص آزمایشگاه ؛ کارمند تجهیزات بخش طبخ غذا ؛ پشتیبان ؛ کارمند بخش فروش در شرکت ؛ نیروی بسته بندی میوه و سبزیجات

شرایط زندگی در کانادا

خدمات درمانی در کشور کانادا

برای استفاده از خدمات درمانی این کشور باید اقامت دائم برای زندگی در کشور کانادا را بدست آورید. با به دست آوردن اقامت دائم کانادا می توانید از خدمات بیمارستان ها با هزینه های کمتر استفاده کنید. با استفاده از خدمات درمانی و بیمه درمانی معالجه بیماری های سخت رایگان انجام خواهد گرفت و عمل های سخت در این کشور با هزینه های بسیار پایین برای شما حساب می گردد.

امنیت و زندگی در کشور کانادا

این کشور برای زندگی و تحصیل و کار برای ایرانیان کشور بسیار امنی خواهد بود که از سال ۲۰۲۰ جرم و جنایت در کانادا به میزان چشم گیری کاهش یافته است. از امن ترین شهرهای کشور کانادا می توان ونکوور و مونترال را نام برد. مردم کشور کانادا یاد گرفته اند مشکلات خود را در آرامش و با صلح کامل حل کنند.

معرفی چند شهر ارزان و گران برای زندگی در کشور کانادا

ارزان ترین شهر ها برای زندگی در کشور کانادا عبارتند از : کبک ؛ همیلتون ؛ مونترال را نام برد و در مقابل گران ترین شهر های کانادا برای زندگی شهر های تورنتو و ونکوور می باشند. نرخ تورم در این کشور بسیار پایین است و همین باعث شده اقتصاد کشور کانادا وضعیت ثابتی پیدا کند. برای زندگی در کشور کانادا در مرحله اول باید شهر مورد نظر خود را به درستی انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *