برنامه مهاجرتی کشور سوئد

سوئد

اقامت دائم سوئد

خود اشتغالی

کشور سوئد از جمله کشورهای پیشرفته صنعتی است که از لحاظ اقتصادی یکی از قوی ترین کشورهای اروپایی می باشد. افرادی که شرایط خوداشتغالی و سرمایه گذاری سوئد را دارند علاوه بر دریافت اقامت دائم , می توانند از مزایا و امکانات رفاهی زیادی برخوردار باشند. این برنامه یکی از کوتاهترین و راحتترین برنامه ی مهاجرتی کشور سوئد می باشد که فرد متقاضی باید بیزنسی مشابه بیزنس خود در آن کشور دایر کند.

شرایط

مدرک زبان آیلتس 5

حداکثر سن 55 سال

زمان پروسه 12 تا 14 ماه می باشد

جواز کسب با حداقل 2 سال سابقه کار

مالکیت 50% از سهام بیزنس

دارایی به ارزش 700 میلیون تومان

حضور فیزیکی متقاضی 9 ماه در سال

اخذ اقامت دائم همسر وفرزندان زیر 18 سال

مراحل

ابتدا فرد متقاضی می تواند با ویزای workvisa single entry  3 تا 6 ماهه وارد كشورسوئد شود که این مدت ویزا بستگی به راه اندازی بیزنس دارد. بعد از راه اندازی بیزنس , ویزای work permit دریافت می کند. بعد از 2 سال داشتن بیزنس فعال , می تواند اقامت دائم خود را دریافت کند. بعد از3 سال ازاقامت دائم خود قادر به دریافت پاسپورت می باشد. همراه بودن خانواده از بدو ورود به سوئد امکان پذیر می باشد.

تمکن مالی

فرد متقاضی برای اثبات تمکن مالی باید حدود 200,000  کرون دارایی داشته باشد.همچنین هزینه 100,000 و 50,000  کرون به ترتیب برای همسر و فرزند متقاضی اضافه می گردد . فرد متقاضی باید حدود 700 میلیون تومان به عنوان دارایی وازاین مبلغ حدود 200 میلیون تومان به صورت نقدینگی برای اثبات تمکن مالی خود داشته باشد.

شغل های مورد نیاز:

هتل داری , شرکتهای خدماتی , شرکتهای عمرانی , آرایشگران , کترینگ ها و رستوران ها, شرکتهای حمل و نقل , برگزارکننده نمایشگاه ها , شغل های آنلاینی و اینترنتی (انباردارانی که دارای جوازکسب انباربه مدت حداقل 2 سال می باشند)

/

مهاجرت به سوئد ویژه ماماها

سوئد دارای یکی از پیشرفته ترین و به روز ترین نظام های پزشکی دنیا می باشد .شغل مامایی در سوئد از شرایط بسیار خوبی برخوردار است چرا که این جامعه نیاز بسیار زیادی به رشته و تخصص این افراد داشته و همچنین خدمات پزشکی این دولت برای بانوان باردار از سطح بسیار قابل قبولی  برخوردار است . در این کشور تقریبا هر بانو باردار دارای یک ماما و پزشک مخصوص به خود می باشد که این سرویس در واقع توسط وزارت بهداشت سوئد ارائه می گردد . متقاضی می تواند در  دوره هایی که تحت نظر وزارت علوم و وزارت کار کشور سوئد بصورت کاملا رسمی برگزار می شود, شرکت کند که این دوره های تخصصی 10 الی 12 می باشد. پس از اتمام این دوره ها , متقاضی به عنوان ماما در بیمارستانها مشغول به کار می شود و حقوق معمول بالاتراز 2000 یورو دریافت می کند.

شرایط

حداقل مدرک تحصیلی لیسانس

نداشتن محدودیت معدل تحصیلی

آشنایی با زبان انگلیسی در حد آیلتس 5 ( داشتن مدرک آیلتس الزامی نیست)

واجد شرایط زیر 47 سال

بدون نیاز به سابقه کاری

پروسه برنامه 6 تا 8 ماه

 

مراحل

– ترجمه آخرین مدرک تحصیلی با ریز نمرات

– تائیدیه مدارک تحصیلی از کشورسوئد

– ثبت نام کالج به همراه بیمه 1 ساله

– گرفتن وقت سفارت

– دریافت ویزای 1 ساله

ابتدا فرد متقاضی به عنوان ماما در دوره های تخصصی 10 الی 12  ماهه شرکت می کند و بعد از گذراندن تست مدرک C1 دريافت مي كند . متقاضی  پس از قبولی در امتحان تخصصی (Proficiency)  موظف به گذراندن یک دوره آموزشی 6 ماهه در بیمارستان است. سپس دولت به فرد متقاضی ویزای کار 1 ساله می دهد که همان ویزای جستجوی کار می باشد (جاب سیکر). متقاضی می تواند بعد از 3 ماه کار کردن برای دریافت بلو کارت اقدام کند. انتقال خانواده متقاضی از همان بدو ورود او به خاک سوئد امکان پذیر می باشد.

– اجازه تاسیس مطب 3 سال بعد از کار در بیمارستان ها

/

مهاجرت به سوئد ویژه پرستاران

سوئد دارای یکی از پیشرفته ترین و به روز ترین نظام های پزشکی دنیا می باشد. فعالیت در زمینه پرستاری دراین کشور از مزایای شغلی و جایگاه اجتماعی خوبی بهره مند هستند چرا که این جامعه نیاز بسیار زیادی به رشته و تخصص این افراد داشته و سعی در جذب رضایت آنها دارد.بازار کار پرستاران در سوئد بسیار خوب می باشد یکی به دلیل افزایش جمیت سالمندان و دیگری به دلیل جمعیت در حال رشد سوئد. بنابراین برای شغل پرستاری در سوئد فرصت های زیادی وجود دارد.متقاضی ابتدا نیاز به سپری کردن دوره زبان سوئدی دارد که این دوره تحت نظر وزارت علوم و وزارت کار کشور سوئد بصورت کاملا رسمی برگزار می شود. متقاضی در اين دوره های تخصصی 10 الی 12 ماهه شرکت می کند. پس از اتمام این دوره , به عنوان پرستار در بیمارستانها مشغول به کار می شود و حقوق معمول بالاتراز 2000 یورو دریافت می کند.

شرایط

حداقل مدرک تحصیلی لیسانس

نداشتن محدودیت معدل تحصیلی

آشنایی با زبان سوئدی درحد  A1 ( داشتن مدرک آیلتس الزامی نیست)

حداکثر سن پذیرش 47 سال

بدون نیاز به سابقه کاری

پروسه برنامه 6 تا 8 ماه

 

مراحل

– ترجمه آخرین مدرک تحصیلی با ریز نمرات

– تائیدیه مدارک تحصیلی از کشورسوئد

– ثبت نام کالج به همراه بیمه 1 ساله

– گرفتن وقت سفارت

– دریافت ویزای 1 ساله

ابتدا فرد متقاضی به عنوان پرستار در دوره های تخصصی 10 الی 12  ماهه شرکت می کند و بعد از گذراندن تست مدرک C1 ىريافت مي كند .متقاضی موظف به گذراندن یک دوره آموزشی 3 ماهه در بیمارستان می باشد .سپس دولت به فرد متقاضی ویزای کار 1 ساله می دهد که همان ویزای جستجوی کار می باشد (جاب سیکر). متقاضی می تواند بعد از 3 ماه کار کردن برای دریافت اقامت دائم اقدام کند. انتقال خانواده متقاضی از همان بدو ورود او به خاک سوئد امکان پذیر می باشد.

– اجازه تاسیس مطب 3 سال بعد از کار در بیمارستان ها

مهاجرت به سوئد ویژه پزشکان و پیراپزشکان

کشورسوئد با توجه به کمبود شدید نیروی کار در زمینه ی پزشکی و پیراپزشکی اقدام به جذب این نیروها ازکشورهای دیگر نموده است . این کشور به طور کلی با توجه به کم بودن جمعیت و هم چنین پیر شدن جمعیت خود , سیاستهای جدیدی را جهت جذب این نیروها اولویت کار خود قرارداده است. این دوره تحت نظر وزارت علوم و وزارت کار کشور سوئد بصورت کاملا رسمی برگزار می شود. متقاضی در دوره های تخصصی 10 الی 12 ماهه شرکت می کند. پس از اتمام این دوره , متقاضی به عنوان پزشک و پیراپزشک در بیمارستانها مشغول به کار می شود و حقوق معمول بالاتراز 3800 یورو دریافت می کند.

شرایط

حداقل مدرک تحصیلی لیسانس

آشنایی با زبان سوئدی درحد  A1

آشنایی با زبان انگلیسی در حد آیلتس 5 (داشتن مدرک آیلتس الزامی نیست)

حداکثر سن 47

نداشتن محدودیت معدل تحصیلی

بدون نیاز به سابقه کاری

پروسه برنامه 6 تا 8 ماه

 

مراحل

– ترجمه آخرین مدرک تحصیلی با ریز نمرات

– تائیدیه مدارک تحصیلی از کشورسوئد

– ثبت نام کالج به همراه بیمه 1 ساله

– گرفتن وقت سفارت

– دریافت ویزای 1 ساله

ابتدا فرد متقاضی به عنوان پزشک و پیراپزشک در دوره های تخصصی 10 الی 12  ماهه شرکت می کند و بعد از گذراندن تست مدرک C1 دريافت مي كند .متقاضی پس از قبولی در امتحات تخصصی (Proficiency) موظف به گذراندن یک دوره آموزشی 6 ماهه در بیمارستان است. سپس دولت به فرد متقاضی ویزای کار 1 ساله می دهد که همان ویزای جستجوی کار می باشد (جاب سیکر). متقاضی می تواند بعد از 3 ماه کار کردن برای دریافت بلو کارت اقدام کند. انتقال خانواده متقاضی از همان بدو ورود او به خاک سوئد امکان پذیر می باشد.

– اجازه تاسیس مطب 3 سال بعد از کار در بیمارستان ها

/
جهت دریافت اطلاعات تکمیلی انواع شیوه های اقامتی کشور سوئد هم اکنون با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی کاسپین تماس حاصل فرمایید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *