برنامه مهاجرتی کشور انگلیس

مهاجرت به انگلیس

اخذ ویزای توریستی انگلیس

انگلستان یکی از کشورهای قدرتمند دنیا به دلیل جاذبه های گردشگری گوناگونش با وجود تاریخ و فرهنگ و کیلومترها نوار ساحلی به یکی از قطب های گردشگری در سرتاسر جهان تبدیل شده که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند  از این رو برای افرادی که به قصد گردشگری و تفریح قصد سفر به انگلیس را دارند ویزای توریستی انگلیس صادر می شود. این نوع ویزا اجازه ی کار یا تحصیل و اقامت را به شما نمی دهد و فقط تا تاریخ انقضای ویزا اجازه ی ماندن در انگلیس را دارید و بعد از آن باید انگلیس را ترک کنید. ویزای انگلیس با توجه به هدف شما از سفر انواع گوناگونی دارد و مدارک مختلفی ممکن است لازم باشد.

انواع ویزای توریستی انگلیس از لحاظ زمانی

 ویزای 6 ماهه توریستی انگلیس

 ویزای 1 ساله انگلیس

ویزای 2 ساله توریستی انگلیس

ویزای 5 ساله توریستی انگلیس

ویزای 10 ساله توریستی انگلیس

انواع ویزای توریستی انگلیس

ویزای Single (یک بار ورود) : این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد سفر و تنها یک بار ورود به این کشور را دارند.  البته بسته به هدف سفر و برنامه‌ای که متقاضی ارائه می‌دهد، آفیسر پرونده می‌تواند اعتبار ویزای سینگل انگلیس را کمتر از ۶ ماه صادر کند.

ویزای Multiple (چند بار ورود) : این نوع برای متقاضیانی صادر می‌شود که به دلیلی مشخص نیاز به ورود چند باره به این کشور را دارند. این ویزا عموما برای تجار و صاحبان بیزینس‌ها صادر می‌شود و به دارنده آن اجازه می‌دهد تا زمان اعتبار ویزای خود، به دفعات به انگلیس سفر کند.

مدارک

  گذرنامه جدید با حداقل 6 ماه اعتبار به همراه گذرنامه قدیمی

 ترجمه ی شناسنامه و کارت ملی

 کپی اسناد و اموال غیر‌منقول متقاضی و همسر وی

  تمکن مالی

  گردش 6 ماه آخر حساب بانکی

 عکس با زمینه ی سفید

 ارائه مدارک شغلی با توجه به شغل ) مانند گواهی اشتغال به کار، پروانه کسب، لیست بیمه، کارت پرسنلی، حکم و کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و…(

 برای دانش آموزان و دانشجویان گواهی اشتغال به تحصیل

 سند ازدواج

 برنامه ی سفری با هدف شما از سفر

تکمیل فرم درخواست ویزا

 تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی

 واچر هتل

دعوتنامه ( در صورت وجود)

 *** توجه داشته باشید که اگر دعوتنامه ی شما از طرف شخصی است که در انگلستان زندگی می کند، حتما باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهد فرد دعوت کننده در انگلیس توانایی حمایت مالی از شما را دارد.همچنین توجه داشته باشید که تمام مدارک فوق باید به ترجمه ی رسمی انگلیسی باشد.

مراحل

تكميل فرم آنلاین ویزای انگلیس

گرفتن وقت سفارت انگلیس (تهران, امارات و یا ترکیه)

پرداخت آنلاین هزینه های درخواست ویزا

حضور در سفارت و ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری

در حال حاضر انگشت نگاری ویزای انگلیس در سه کشور ایران، امارات و ترکیه (تهران، دبی، ابوظبی، آنکارا و استانبول) انجام می شود.  همچنین تمامی مراحل تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزای انگلیس به زبان انگلیسی بوده است.

 

ویزا تحصیلی انگلیس

انگلستان دانشگاه و کالج‎های معتبری در سطح جهانی دارد از همین رو بسیاری از علاقمندان به فراگیری علم و دانش مشتاق‎اند که در دانشگاه‎های این کشور تحصیل کنند. یکی از راه های اخذ اقامت انگلیس تحصیل در کالج ها، دبیرستان ها و دانشگاه های این کشورمی باشد بطوریکه یکی از پرطرفدارترین مقصدهای تحصیل برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است. تحصیل در انگلستان رایگان نیست ولی با توجه به شرایط و امتیازات متقاضیان امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد. ورود به کالج ها و دانشگاه های انگلیس بدون نیاز به گذراندن آزمون ورودی می باشد و این خود مزیتی برای متقاضیان تحصیل دراین کشور می باشد.

انواع ویزا های تحصیلی انگلیس

ویزای کوتاه مدت (Short-Term Visa) : این ویزا مختص دانشجویانی است که بالای 18 سن داشته و برای گذراندن یک دوره تحصیلی کوتاه مدت به انگلستان می روند. این ویزا تنها تا 6 ماه اعتباردارد و امکان تمدید آن وجود ندارد. این ویزا جهت گذراندن دوره آموزشی زبان و یا شرکت در یک دوره تحقیقاتی کوتاه مدت صادر می شود.

ویزای تحصیلی عمومیTier 4 General) ) :   این ویزا مخصوص دانشجویانی است که بیش از 18 سال سن داشته و قصد تحصیل طولانی مدت در انگلستان را دارند . این ویزا به شما امکان کار کردن در اغلب مشاغل را می‌دهد. دانشجویان در صورتی می توانند این ویزا را تمدید کنند که مدت زمان تحصیل خود را افزایش دهند.

ویزای تحصیلی کودکان Tier 4 Child Student Visa )  ( : این ویزا برای دانش آموزان زیر 17 سال می باشد که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند.این ویزا به دانش آموزان 16 سال به بالا اجازه کار پاره وقت (در دوران تحصیل ) و تمام وقت (در تعطیلات ) را می دهد. دارنده این ویزا نهایتا تا 6 سال اجازه اقامت در این کشور را دارد.

شرایط و مدارک جهت اخذ پذیرش

حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی

مدرک زبان آیلتس ۶ در مقطع لیسانس

مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ در مقطع فوق لیسانس

مدرک زبان آیلتس ۷ در مقطع دکترا

شرکت دردو دوره GCSE و کسب حداقل نمره C در مقطع لیسانس

ترجمه ديپلم و ريز نمرات

ترجمه پيش دانشگاهي و ريز نمرات

ليسانس و ريز نمرات در مقطع فوق ليسانس

فوق ليسانس و ريز نمرات درمقطع دكترا

SDF=state of purpose انگيزه نامه

اثبات تمكن مالي

از جمله مزایای تحصیل در انگلیس موارد زیر می باشند :

امکانات تحصیلی بسیار بالا

امکان دریافت بورسیه تحصیلی

اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته در کنار تحصیل

هزینه های تحصیل

سیستم آموزشی انگلستان برای اتباع دیگر کشورها بصورت رایگان امکان پذیر نیست. دانش آموزان و دانشجویان بین المللی جهت تحصیل دراین کشورباید هزینه نسبتا بالایی شهریه سالیانه پرداخت نمایند. هزینه های تحصیل درمدارس انگلیس مانند دیگر مراکز علمی این کشور خصوصی می باشد و دارای شهریه های نسبت بالایی است که از لحاظ آموزشی جزو بهترین کالج های و دبیرستان ها حساب می شود. همچنین بعضی از مدارس و کالج های انگلیس دولتی می باشد و حدود قیمت آنها بین ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ پوند می رسد. هزینه های تحصیل در دانشگاههای این کشور متغیر می باشد بدین معنی که هزینه تحصیل در رشته های علوم انسانی و اجتماعی پایین ترازهزینه های تحصیل در رشته های پزشکی است.این هزینه ها معمولا از حدود ۱۰۰۰۰ پوند شروع می شود و تا ۳۸،۰۰۰ پوند افزایش می یابد. . ولی راه هایی جهت کاهش هزینه های تحصیلی وجود دارد که می توان به گرفتن بورسیه تحصیلی و یا کار دانشجویی ( تمامی دانشجویانی که به تحصیل در دانشگاه های انگلیس می پردازند حق کار قانونی به مدت ۲۰ ساعت در هفته را دارند) اشاره کرد.

.
چنانچه در هریک از موارد ذکر شده ویزای انگلستان خواهان دریافت اطلاعات ومشاوره رایگان  هستید هم اکنون با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی کاسپین تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *