برنامه مهاجرتی کشور آمریکا

مهاجرت به امریکا

اخذ ویزا تحصیلی آمریکا

ایالات متحده آمریکا سرزمین تنوع فرهنگ و جغرافیا است. جامعه ایست که همچنان مهاجران و دانشجویان خارجی را جذب می کند بطوریکه مکانی پویا برای زندگی و تحصیل بدل شده است. ایالات متحده آمریکا در میان کشورهای غربی جایگاه ویژه ای از نظر آموزش عالی دارد. آزادی عمل و بیان، یکی از نشانه های دانشگاه های ایالات متحده است. نظام آموزش عالی در هر رشته ی تحصیلی دارای تنوع موضوعی است. دانشگاه های آمریکا به واسطه ی بودن در خط مقدّم فناوری و تکنیک های آموزشی و با بهترین تجهیزات و منابع ممکن، برای دانشجویان تسهیلات و فرصت های فراوانی فراهم می آورند به قصد آنکه فرد در هر رشته ای که تحصیل می کند، متخصص بار بیاید و دوره ی تحصیلی وی طوری طی شود که مناسب نیازهای خاص او باشد. تعامل اساتید با دانشجویان بطور غیر رسمی است که این امر به دانشجویان انگیزه داده و رویکرد شخصی به برنامه ی درسی راگسترش میدهد.

انواع ویزاهای تحصیلی آمریکا

ویزای F1 : یکی از ویزاهای تحصیلی آمریکا است که برای ورود به دانشگاه ها و کالج ها می باشد. در صورت متاهل بودن دانشجو و داشتن فرزند زیر 21 سال ویزای F2  را می توان برای آنها درخواست نمود.

ویزای  B2 : این ویزا مختص دانشجویانی می باشد که دوره تحصیلی آنها ۶ ماهه است و هیچ همراهی نمی تواند با دانشجو مهاجرت کند.

ویزای M1  : این نوع ویزا تنها برای رشته های فنی و حرفه ای صادر می شود و متقاضی می تواند برای همسر و فرزند زیر ۲۱سال خود ویزای M2 درخواست دهد.

ویزای J1  : این نوع ویزا به دانشجویانی تعلق می گیرد که برای تحقیق یا تدریس به آمریکا می آیند که به ویزای فرصت مطالعاتی معروف است. مدت این ویزا به مدت زمان تحصیل دانشجو در دانشگاه مورد نظر بستگی دارد اما بطور تقریبی دانشجو می بایست بعد از گذشت دو سال از آمریکا خارج و دوباره برای اخذ ویزا اقدام کند. متقاضی می تواند برای همسر و فرزند زیر  ۲۱ سال خود  ویزای J2  درخواست کند.

مدارک

ترجمه مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات

کپی از تمام صفحات پاسپورت

رزومه شخصی به زبان انگلیسی

ترجمه رسمی مدرک لیسانس همراه  با ریز نمرات ۴ ساله جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

ترجمه از صفحه آخر پایان نامه همراه با تأیید از دانشگاه مورد نظر جهت تحصیل کارشناسی ارشد

حداقل ۴ توصیه نامه تحصیلی از استاد ، مدیران و محققان همکار

رزومه و سوابق کاری جهت تحصیل دکترا

 

شرایط

مدرک زبان ایلتس ۶٫۵ و یا تافل ۷۰

سن پذیرش ۲۲ تا حداکثر ۴۰ سال در مقطع های مختلف

( کالج: ۲۳ سال

کارشناسی: ۲۵ سال

کارشناسی ارشد: ۲۸ سال

دکترا: زیر ۴۰ سال )

معدل مدرک تحصیلی بالای ۱۵

اثبات تمکن مالی

مراحل

ارسال درخواست به دانشگاه و گرفتن پدیرش از برنامه بازدید کنندگان دانشجویی و تبادلی (SVEP )

پرداخت هزینه سیستم اطلاعاتی بازدید کننده دانشجویی و تبادل (SEVIS )

تکمیل درخواست فرم ویزای تحصیلی آمریکا

پرداخت هزینه ویزا

حضور در مصاحبه

 

هزینه ها

مقطع کارشناسی : ۱۴۰۰۰-۲۰۰۰۰ دلار در سال

مقطع کارشناسی ارشد : ۱۵۰۰۰-۲۲۰۰۰ دلار در سال

مقطع دکترا : ۱۵۰۰۰ -۲۲۰۰۰ دلار در سال

رشته های پزشکی و دندانپزشکی : ۳۵۰۰۰ – ۵۰۰۰۰ دلار در سال

/

اخذ ویزای توریستی آمریکا

این کشور به عنوان سومین کشور پر جمعیت جهان به شمار می آید که از نظر مساحتی نیزجز چهار کشور بزرگ جهان محسوب می شود . آمریکا از شمال با کانادا و از جنوب با مکزیک همسایه می باشد. واشینگتن دی سی پایتخت ایالات متحده و نیویورک از پرجمعیت ترین شهر های این کشوربه شمار می آید. آمریکا دارای جاذبه های گردشگری , فرهنگی و تاریخی فراوانی است بطوریکه متقاضیان زیادی را جهت سفر و بازدید به این کشورسوق می دهد.افراد برای ورود به آمریکا نیاز به اخذ ویزای توریستی این کشور را دارند. ویزای توریستی آمریکا برای افراد‌‌‌یست که قصد دارند به طور موقت وارد کشور آمریکا شوند كه به ۳ نوع مختلف تقسیم میشود.

ویزای B-1: این نوع ویزا مختص افرادی است که قصد انجام  فعالیتهای تجاری و اقتصادی ، انجام مذاکرات در مورد قرارداد ها ، شرکت در سمینارها و همایش های علمی ، نمایشگاههای تجاری ، علمی ، پژوهشی، صنعتی و تحقیقاتی دراین کشور را دارند.

ویزای   : B-2مختص افرادی که برای گردشگری وارد این کشور می شوند. دیداراز اقوام و دوستان مقیم آمریکا، بازدید از مکانهای آموزشی و ورزشی با هدف تفریح و بازدید ، شرکت در سمینارها و دوره های آموزشی چند روزه مرتبط با شغل و تحصیلات متقاضی، شرکت در نمایشگاههای بین المللی، شرکت در برنامه های بشردوستانه از جمله مواردی می باشند که متقاضی می تواند جهت اخذ این نوع ویزا اقدام کند.

ویزای (B-1/B-2) : افرادی که ترکیبی از دو هدف ذکر شده ی بالا را دارند می توانند جهت اخذ این ویزای توریستی اقدام کنند.

*** ویزاهای توریستی آمریکا بصورت ویزاهای چند وروده به متقاضیان ورود به خاک این کشور ارائه می شود.

مدارک

تکمیل فرم  (DS-160) به صورت آنلاین

پاسپورت با بیش از 6 ماه اعتبار

سابقه سفر متقاضی

کپی ویزاهای مختلف متقاضی

شناسنامه و ترجمه ی آن

ارائه نامه ای با ذکرهدف و انگیزه ی سفر خود به آمریکا

در صورت اشتغال متقاضی مدارکی جهت اثبات دریافت حقوق ماهیانه و یا دریافت حقوق بازنشستگی

تمکن مالی و گردش حساب متقاضی

ارائه نامه اشتغال متقاضی به تحصیل

کارت پایان خدمت یا معافیت (مخصوص آقایان)

ارائه دعوت نامه (درصورت وجود)

رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل

برگه تاییدیه وقت سفارت

در صورت وجود اقوام درجه یک در آمریکا ارائه اسنادی دال بربرگشت خود از این کشور بعد ازاتمام ویزا

عکس

گواهی عدم سوء پیشینه

رسید پرداخت های متقاضی

پس از انجام مصاحبه که در کشورهای مختلف می تواند صورت بگیرد و در صورت تأیید آفیسر مربوطه, پروسه دریافت ویزا کمتر ازسه ماه طول خواهد کشید. پس از چسباندن ویزا در پاسپورت, متقاضی از روز تاریخ صدور۳ ماه فرصت دارد تا وارد خاک آمریکا شود و به مدت ۳ ماه با ویزای توریستی در این کشور مستقر شود. این ویزا پس از ورود تا 3 ماه دیگرقابل تمدید می باشد یعنی مجموعا تا ۶ ماه متقاضی می تواند در این کشور اقامت داشته باشد. متقاضی می تواند در صورت پیدا کردن شغلی درآمریکا برای دریافت ویزای کاراین کشوراقدام و بعد از دریافت ویزای کاری آن را به اقامت دائم تبدیل کند.

.
جهت بررسی شرایط پرونده ی خود پیرامون ویزای توریستی و تحصیلی امریکا هم اکنون با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی کاسپین تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *