برنامه مهاجرتی آلمان ویژه دامپزشکان  

رشته های پزشکی یکی از مشاغل مورد نیاز و پرآوازه در میان آلمانی ها و مردم سایر کشورها می باشد . دلیل اهمیت حرفه پزشکی در آلمان ، سیستم پیشرفته پزشکی این کشورو کمبود نیروی کار در این زمینه می باشد که دولت آلمان حتی از پزشکان غیر اتحادیه اروپا هم دعوت به کار می نماید؛ همچنین برای جذب بیشتر این نیرو از حضور پزشکان با پیشنهاد های حقوقی زیادتر دعوت به کار می شود. متقاضی برای کار در مراکز دامپزشکی ابتدا باید دردوره هایی که تحت نظر وزارت علوم و وزارت کار کشورآلمان بصورت کاملا رسمی برگزار می شود, شرکت کند. متقاضی در دوره های تخصصی 6 ماهه شرکت و پس از اتمام این دورها , او به عنوان دامپزشک درمراکزی که دولت معرفی می کند مشغول به کار می شود .

شرایط مهاجرت دامپزشکان به آلمان

مدرک آلمانی B2

معدل مدرک تحصیلی بالای 15

حداقل 2 سال سابقه کاری

حداکثر سن 50 سال

پروسه زمانی برنامه 6 تا 8 ماه

مراحلی که باید انجام شود

–  ترجمه مدارک تحصیلی از مقطع دبیرستان , پیش دانشگاهی و دانشگاه

– ارسال مدارک مورد نیاز برای ارزیابی به آلمان

– گرفتن پذیرش از کالج های آلمان به همراه بیمه 1 ساله

– گرفتن وقت سفارت

– دریافت ویزای 1 ساله

ابتدا فرد متقاضی به عنوان دامپزشک در دوره های تخصصی 6 ماهه شرکت می کند و بعد از گذراندن تست مدرک C1 ىريافت مي كند . سپس دولت به فرد متقاضی ویزای کار 1 ساله می دهد که همان ویزای جستجوی کار می باشد (جاب سیکر). متقاضی می تواند بعد از 3 ماه کاربرای اقامت دائم اقدام نماید وسپس شرایط لازم برای اپلای ویزای خانواده فراهم می گردد.

– اجازه تاسیس مطب 3 سال بعد از کار در مراکز

هزینه ها

ابتدا مبلغ 2000 هزار یورو به عنوان Deposit college  باید پرداخت شود. در صورت دریافت نکردن ویزا , مبلغ 500 یورو از این پول کسر میگردد و باقیمانده پول به فرد متقاضی برگردانده می شود.

 متقاضی باید مبلغی معادل  9000  یورو در حساب خود بلاک کند که این نشان دهنده توانایی قدرت او در پرداخت هزینه های تحصیل خود می باشد.

مبلغ کورس 10 تا 12 هزار یورو می باشد که 30% تا 50% از مبلغ کالج بعد از وارد شدن به بازار کار طبق شرایطی می تواند از دولت بازپس گیرد.

3 نظر در “برنامه مهاجرتی آلمان ویژه دامپزشکان  

 1. لیا می گوید :

  سلام
  وقت بخیر
  تخصص داخلی دام کوچک باید تطبیق رو هم برای عمومی و هم تخصص انجام بده؟
  نحوه برخورد با شخص خارجی چطوره؟
  کل هزینه های مرود نیاز برای مهاجرت چقدر میشه حدودا؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *