بررسی زندگی در ایتالیا

زندگی در ایتالیا

یکی از کشورهای مورد علاقه ایرانیان برای مهاجرت و تحصیل؛کشور ایتالیا می باشد چرا که به دلیل نزدیکی فرهنگ به ایران نسبت به دیگر کشور های اروپایی می تواند انتخاب بهتری برای زندگی یا تحصیل یا کار باشد.

کشور ایتالیا در جنوب اروپا قرار دارد که پایتخت آن شهر رم می باشد. این کشور از نظر صنعتی در جایگاه ویژه ای قرار گرفته و اقتصاد رو به رونقی دارد که شرکت های خصوصی تاسیس شده در ان بسیار فعال عمل می کنند.

این کشور در زمینه کشاورزی و صادرات فعالیت گسترده ای دارد و از نظر جمعیتی در فهرست پر جمعیت ترین کشورهای اروپایی جایگاه پنجم را گرفته است.

کشور ایتالیا همانند ایران کشوری چهار فصل است که در مناطق کوهستانی ان آب وهوا با مناطق ساحلی بسیار متفاوت می باشد اما هر ساله تعداد زیادی مهاجر و توریست را به خود جذب می کند.

اگر خواهان داشتن اطلاعاتی در ارتباط با امنیت در ایتالیا و شرایط زندگی در ایتالیا هستید این مقاله را از دست ندهید.

معایب زندگی در کشور ایتالیا

هر کشوری برای زندگی می تواند معایب یا مزایایی داشته باشد که در این قسمت می خواهیم معایب و ایراد های زندگی در ایتالیا را بررسی کنیم:

ـ نرخ بیکاری در ایتالیا

نرخ بیکاری در کشور ایتالیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بالا می باشد که در سال های اخیر درصد این نرخ به ۱۲ درصد رسیده و پیدا کردن کار نمی تواند برای افراد مهاجر کاری راحت و آسان باشد.

ـ آب و هوای متفاوت

کشور ایتالیا کشوری گسترده است که از شمال تا جنوب کشیده شده به همین دلیل آبو هوا در قسمت های مختلف آن می تواند بسیار متفاوت با یکدیگر باشد اما خب می توان به این ایراد به دید مثبت نگاه کرد چرا که افرادی که به این کشور سفر می کنند می توانند آبو هواهای مختلفی را در طی سفر خود تجربه کنند.

ـ زبان

مردم کشور ایتالیا نمی توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند و شما برای زندگی در ایتالیا باید به زبان ایتالیایی تسلط کافی داشته باشد. افرادی که در مناطق توریستی زندگی می کنند شاید بتوانند زبان انگلیسی را کمی متوجه شوند اما هیچوقت نی متونند از این طریق با شما ارتباط برقرار کنند.

ـ اجاره در ایتالیا

مدت زمان اجاره یک خانه برای زندگی در ایتالیا حداقل ۱۸ ماه و حداکثر ۴ سال می باشد که اگر شما بخواهید مدت زمان کمتری را بمانید باید جریمه فسخ قرارداد را پرداخت کنید.

ـ خیابان های کثیف

برای زندگی در ایتالیا باید به محلات و مکان های کشور مورد نظر نیز توجه داشت. ایتالیا با داشتن ساختمان های قدیمی و تاریخی می تواند برای زندگی جالب باشد اما دیوارنویسی های خیابانی ظاهری زشت و شلوغ به این کشور داده است که می تواند باعث آزار برخی از افراد شود.

امنیت در ایتالیا

برای زندگی در ایتالیا و اطلاع از امنیت در این کشور باید گفت میزان جرم و جنایت در کشور ایتالیا بالا نیست اما در سال های اخیر کیف دزدی بیشتر شده و کودکان زیادی در این کشور هستند که دزدی های کوچکی انجام می دهند.

برای خانم ها در این کشور احترام زیادی وجود دارد اما ناگفته نماند هنگام پیاده روی در خیابان های این کشور باید مراقب وسایل شخصی و کیف دستی خود باشید.

جرم و جنایت در ایتالیا

شهر فلورانس در کشور ایتالیا جایگاه هفتم در ارتباط با خشونت جنسی را دارد.

یکی از متداول ترین جرم های غیر خوشنت آمیز در شهر فلورانس ایتالیا دزدی می باشد.

مافیا و باندهای قدرتمند در کشور ایتالیا واقعی بوده و نقش مهمی را دراین کشور ایفا می کنند.

در شهر میلان ایتالیا سطح جرم و جنایت ۴۵ درصد است که میزان متوسطی از امنیت را در این شهر نشان می دهد.

دانشجویان و زندگی در ایتالیا

دانشجویان بین المللی در شهرهای فلورانس ؛ بولونیا و دیگر شهرهای بزرگ ایتالیا نیاز به امنیت دارند اما با توجه به جرم و جنایت های این شهر ها افراد باید در جمع های گروهی رفت و آمد کنند و از رفتن به مکان های خلوت و پارک ها در هنگام شب خودداری کنند.

در سالهای احیر امنیت کشور ایتالیا ۲۳ درصد بیشتر شده و همین امر باعث افزایش میزان مهاجرت تحصیلی یا کاری به این کشور شد. بهتر است برای داشتن امنیت کافی با بافت های جدید کشور ایتالیا آشنایی داشته باشید.

مزایای زندگی در ایتالیا

همانطور که از معایب زندگی در این کشور گفتیم در بخش می خواهیم مزایای زندگی در ایتالیا را باهم بررسی کنیم:

ـ اخذ تابعیت آسان

کشور ایتالیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی به خصوص کشورهای عضو اتحادیه اروپا شرایط ساده تری برای دادن تابعیت دارد. بعد از گذراندن مدت مشخصی از اقامت موقت شما این اقامت به صورت اتوماتیک به شهروندی تبدیل خواهد شد.

ـ هزینه زندگی

شاید تابحال شنیده باشید که هزینه زندگی در کشور ایتالیا بسیار بالا بوده اما باید گفت با زندگی در ایتالیا متوجه خواهید شد که دستمزد افراد در بسیاری از صنایع بیشتر از مقدار متوسط هزینه های زندگی مردم در ماه خواهد بود به همین دلیل هزینه های زندگی در ایتالیا خیلی کمتر از چیزی است که شنیده اید.

ـ خرید آسان املاک در ایتالیا

برای خرید ملک در ایتالیا باید مجوز معتبر اقامت مجاز داشته باشد اما در برخی از موارد هم می توان این کار را بدون مجوز انجام داد به عنوان مثال اگر از کشوری باشد که به ایتالیا امکان خرید ملک بدون مجوز را بدهد شما نیز می توانید از این قانون در کشور ایتالیا بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *