انتخاب انگلستان برای تحصیل

انگلستان یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل می باشد که در نیمه ی جنوبی جزیره بریتانیا واقع است و از تجربه های زیادی در زمینه آموزش برخوردار می باشد.
یکی از دلایل انتخاب انگلستان برای اخذ ویزای تحصیلی هزینه زندگی و تحصیل مقرون به صرفه تر می باشد و همچنین قدمت انگلستان در زمینه آموزش که زندگی هر دانشجویی را تغییر می دهد.

تحصیل در مدارس کشور انگلستان

تحصیل در انگستان به دلیل اینکه نیاز به مدرک زبانی جز انگلیسی ندارد بهترین انتخاب در بین کشورهای اروپایی خواهد بود و هرساله افراد زیادی برای تحصیل در مدارس انگلستان داوطلب می شوند.
تحصیل در این کشور رایگان نخواهد بود اما امکان دریافت بورسیه برای تحصیل در این کشور وجود خواهد داشت و متقاضیان مهاجرت می توانند از طریق ویزای تحصیلی انگلستان  اقامت این کشور را بدست آورند. در خصوص مدرک زبانی باید گفت برخی از دانشگاه ها و مدارس انگلستان اجباری مبنی بر داشتن مدرک زبان ندارند اما دولت انگلیس داشتن مدرک زبانی را شرط ورود به این کشور می داند.
تحصیلات در انگلستان در چهار رده سنی با نام های ابتدایی؛ متوسطه؛ تکمیلی و آموزش عالی انجام می شود و افراد برای ورود به دانشگاه و کالج های انگلستان نیاز به انجام آزمون ورودی نخواهد داشت. اما آموزش ابتدایی در این کشور از رده سنی ۵ تا ۱۶ سال اجباری می باشد.

مدارس ابتدایی کشور انگلستان از دو پایه تحصیلی با رده سنی ۵تا ۷ سال و ۷ تا ۱۱ سال تشکیل شده که بعد از گذراندن این دوره افراد وارد مدارس متوسطه در دو پایه تحصیلی و رده سنی ۱۱تا ۱۴ سال و ۱۴ تا ۱۶ سال خواهند شد.

بعد از گذراندن این دوره نیز افراد می توانند گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه خود را دریافت کنند و وارد دوره A LEVEL خواهند شد که این دوره دو سال پایانی دبیرستان در انگلیس می باشد.
بعد از به پایان رساندن این دوره می توان در آزمون هایی مثل Foundation شرکت کرد تا آمادگی لازم برای ورود به دانشگاه های معتبر انگستان را به دست آورد.

تحصیل در مدارس دولتی انگلستان رایگان خواهد بود و فقط مختص افرادی می باشد که در منطقه اقتصاد اروپایی یا بریتانیا می باشند اما تحصیل در مدارس خصوصی نیازمند پرداخت شهریه خواهد بود و افراد خارجی باید در مدارس خصوصی تحصیل کنند.

مزایای تحصیل در کشور انگلستان

ـ امکانات تحصیلی بسیار عالی و مناسب

ـ اجازه کار ۱۰ تا ۳۰ ساعت در هفته

ـ هزینه های تحصیلی مناسب و مقرون به صرفه

ـ عدم نیاز به یادگیری زبان دوم یا سوم برای دریافت ویزای تحصیلیـ تحصیل در بهترین دانشگاه ها

ـ امکان دریافت بورسیه

ـ دریافت اقامت انگلیس

اخذ ویزای تحصیلی  دانشگاه های انگلستان

ـ مقطع کارشناسی

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان فرد باید مدرک زبان با آیلتس ۵ یا ۵.۵ داشته باشد وبرای ورود مستقیم به دانشگاه باید آیلتس ۶.۵ داشته باشد که این دوره از سه سال به صورت عادی و فشرده برگزار خواهد شد. در این دوره فرد می تواند به کار پاره وقت به مدت ۱۰ ساعت در هفته مشغول شود و اگر ازدواج کرده باشد می تواند با همسر خود به انگلستان مهاجرت کند اما اجازه همراهی برای خانواده وی با اخذ ویزای تحصیلی وجود نخواهد داشت.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی فرد باید گواهینامه پایان دوره تحصیلات خود را با نمره حداقل C به پایان رسانده باشد و حتما دارای مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی باشد که تمامی این مدارک باید به صورت ترجمه شده باشد.

دانشگاه های کشور انگلستان برای دادن ویزای تحصیلی به افراد نسبت به ریزنمرات تحصیلی دوره های قبلی فرد بسیار حساس می باشند به همین دلیل شانس اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلستان برای افرادی که شرایط تحصیلی و نمرات تحصیلی بهتری دارند بیشتر خواهد بود.

ـ مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در این مقطع فرد باید دارای مدرک زبانی با آیلتش ۶ یا ۶.۵ باشد و مدت تحصیل در این دوره یکسال خواهد بود و ناگفته نماند اگر فردی آیلتس با نمره کمتر داشته باشد باید اول در دوره های پیش کارشناسی ارشد شرکت کند و نمی تواند مستقیما وارد دانشگاه شود.
برای اخذ ویزای تحصیلی این دوره فرد باید ریز نمرات دوره ی دیپلم و کارشناسی را به دانشگا ها ارائه دهد و شانس قبولی افرادی که نمرات بالاتری دارند بیشتر خواهد بود چرا که دانشگاه های انگلستان حساسیت زیادی برای انتخاب دانشجو دارند.

ـ مقطع دکتری

مدت زمان این دوره سه تا شش سال خواهد بود که برای دریافت ویزای تحصیلی در جهت تحصیل در این مقطع فرد باید مدرک زبانی با آیلتس ۷ داشته باشد و فرد متقاضی باید استاد راهنما و پروپوزال قوی برای خود مشخص کند در صورت مشخص نکردن این دو مورد فرد باید شش ماه دوره پیش نیاز دکتری را طی کند.هزینه های تحصیل در این مقطع برابر ۱۰ تا ۱۵ هزار پوند در سال خواهد بود.
دوره دکتری در انگلستان مهارت های پژوهشی افراد را تقویت می کند و فرد را به یک محقق کارآمد تبدیل می کند و افراد باید با دادن مقاله انگلیسی به دانشگاه طرح و تز خود را معرفی کنند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلستان

مدارک لازم برای تحصیل در کشور انگلستان عبارتند از:

ـ مدارکی که نشان دهنده ی توانایی فرد برای تامین هزینه سفر و اقامت در انگلیس باشد مثل ریز حساب بانکی فرد در شش ماه گذشته
ـ مدارک ترجمه شده برای دریافت ویزای تحصیلی
ـ مدارک نشان دهنده ی محل اقامت فرد و بلیط هواپیما باشد.
ـ پاسپورت فرد به همراه یک صفحه خالی در پاسپورت برای ویزای تحصیلی انگلستان
ـ اگر متقاضی زیر ۱۸ سال باشد باید اطلاعات شخصی یکی از والدین خود را ارائه دهد.

اقامت در انگلستان بعد از اخذ ویزای تحصیلی

فرد بعد از به پایان رساندن تحصیلات خود در انگلستان برای دریافت اقامت می تواند در جهت پیدا کردن کار اقدام کند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری انگلستان تبدیل کنند و ۵ سال اقامت در انگلیس را بدست آورند. برای کسانی که از توان مالی مناسبی برخوردارند راه دیگری وجود دارد و آن هم سرمایه گذاری به صورت خرید ملک؛ ثبت شرکت یا خرید سهام می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *