اخذ ویزای توریستی آمریکا

این کشور به عنوان سومین کشور پر جمعیت جهان به شمار می آید که از نظر مساحتی نیز جز چهار کشور بزرگ جهان محسوب می شود . آمریکا از شمال با کانادا و از جنوب با مکزیک همسایه می باشد. واشینگتن دی سی پایتخت ایالات متحده و نیویورک از پرجمعیت ترین شهر های این کشوربه شمار می آید. آمریکا دارای جاذبه های گردشگری , فرهنگی و تاریخی فراوانی است بطوریکه متقاضیان زیادی را جهت سفر و بازدید به این کشورسوق می دهد.افراد برای ورود به آمریکا نیاز به اخذ ویزای توریستی این کشور را دارند. ویزای توریستی آمریکا برای افراد‌‌‌یست که قصد دارند به طور موقت وارد کشور آمریکا شوند كه به ۳ نوع مختلف تقسیم میشود.

ویزای B-1: این نوع ویزا مختص افرادی است که قصد انجام  فعالیتهای تجاری و اقتصادی ، انجام مذاکرات در مورد قرارداد ها ، شرکت در سمینارها و همایش های علمی ، نمایشگاههای تجاری ، علمی ، پژوهشی، صنعتی و تحقیقاتی دراین کشور را دارند.

ویزای   : B-2مختص افرادی که برای گردشگری وارد این کشور می شوند. دیداراز اقوام و دوستان مقیم آمریکا، بازدید از مکانهای آموزشی و ورزشی با هدف تفریح و بازدید ، شرکت در سمینارها و دوره های آموزشی چند روزه مرتبط با شغل و تحصیلات متقاضی، شرکت در نمایشگاههای بین المللی، شرکت در برنامه های بشردوستانه از جمله مواردی می باشند که متقاضی می تواند جهت اخذ این نوع ویزا اقدام کند.

ویزای (B-1/B-2) : افرادی که ترکیبی از دو هدف ذکر شده ی بالا را دارند می توانند جهت اخذ این ویزای توریستی اقدام کنند.

*** ویزاهای توریستی آمریکا بصورت ویزاهای چند وروده به متقاضیان ورود به خاک این کشور ارائه می شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی امریکا

تکمیل فرم  (DS-160) به صورت آنلاین

پاسپورت با بیش از 6 ماه اعتبار

سابقه سفر متقاضی

کپی ویزاهای مختلف متقاضی

شناسنامه و ترجمه ی آن

ارائه نامه ای با ذکرهدف و انگیزه ی سفر خود به آمریکا

در صورت اشتغال متقاضی مدارکی جهت اثبات دریافت حقوق ماهیانه و یا دریافت حقوق بازنشستگی

تمکن مالی و گردش حساب متقاضی

ارائه نامه اشتغال متقاضی به تحصیل

کارت پایان خدمت یا معافیت (مخصوص آقایان)

ارائه دعوت نامه (درصورت وجود)

رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل

برگه تاییدیه وقت سفارت

در صورت وجود اقوام درجه یک در آمریکا ارائه اسنادی دال بربرگشت خود از این کشور بعد ازاتمام ویزا

عکس

گواهی عدم سوء پیشینه

رسید پرداخت های متقاضی

پس از انجام مصاحبه که در کشورهای مختلف می تواند صورت بگیرد و در صورت تأیید آفیسر مربوطه, پروسه دریافت ویزا کمتر ازسه ماه طول خواهد کشید. پس از چسباندن ویزا در پاسپورت, متقاضی از روز تاریخ صدور۳ ماه فرصت دارد تا وارد خاک آمریکا شود و به مدت ۳ ماه با ویزای توریستی در این کشور مستقر شود. این ویزا پس از ورود تا 3 ماه دیگرقابل تمدید می باشد یعنی مجموعا تا ۶ ماه متقاضی می تواند در این کشور اقامت داشته باشد. متقاضی می تواند در صورت پیدا کردن شغلی درآمریکا برای دریافت ویزای کاراین کشوراقدام و بعد از دریافت ویزای کاری آن را به اقامت دائم تبدیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *