اخذ ویزای تحصیلی کشور ایسلند

ایسلند کشوری در اقیانوس اطلس شمالی است که بدلیل داشتن طبیعتی بکر و بسیار زیبا و همچنین دانشگاه های بزرگ و معتبر دانشجویان و مهاجران زیادی را به سوی خود جذب می کند.

این کشور رویایی در سطح بالا و استانداردی برای آموزش و تحصیل قرار دارد که سالانه توجه بسیاری از افراد را برای اخذ ویزای تحصیلی ایسلند جلب می کند.

ایسلند کم جمعیت ترین کشور اروپا می باشد که دارای آب و هوایی سرد وقطبی خواهد بود و همچنین از لحاظ وضعیت زمینی باید گفت دارای آتشفشان هایی فعالی نیز است.

تحصیل در کشور ایسلند به دانشجویان زندگی پر هیجان و آینده ای روشن خواهد داد چرا که مدارک دریافتی از دانشگاه های ایسلند در سراسر جهان اعتبار ویژه ای دارند.

در ادامه با شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ایسلند و تحصیل رایگان یا دریافت بورسیه از دانشگاه های این کشور بیشتر آشنا خواهیم شد. پس با ما همراه باشید.

 

تحصیل در ایسلند

کشور ایسلند تحصیل رایگان برای قبولی در دانشگاه های دولتی خود را توسط دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. تمامی دروس در دانشگاه به زبان ایسلندی خواهد بود اما برخی از رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

یکی از شرایط تحصیل در این کشور دریافت آیلتس تا تافل خواهد بود اما اگر شما دوره های زبانی را نیز نگذرانده باشید می توانید در ایسلند این کار را انجام دهید.

 

 تحصیل در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه ها و اخذ ویزای تحصیلی ایسلند باید دوره ی متوسطه را به پایان رسانده باشید. به جز رشته های پزشکی و دندانپزشکی تحصیل در تمامی رشته ها نیاز به داشتن دیپلم خواهند داشت. این دوره ۳ الی ۴ ساله خواهد بود که رشته های همچون آموزش و پروش ؛ علوم انسانی ؛ کشاورزی ؛ حقوق ؛ مهندسی ؛ پزشکی ؛ هنرهای زیبا ؛ معلمی و فیزیوتراپی و… دارد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

این مقطع دوره ای یکساله یا دوساله خواهد داشت که امکان تحصیل رایگان با پذیرش در دانشگاه های دولتی نیز وجود خواهد داشت که شما فقط موظف به پرداخت هزینه ثبتنام خواهید بود که هزینه ای برابر با ۵۵۰ یورو دارد.

نحوه ی تدریس در این مقطع شامل سمینارهای آموزشی ؛ سخنرانی ؛ تکالیف درسی و کارهای گروهی می باشد که رشته های فنی کارهای عملی بیشتر خواهد داشت. امکان تحصیل در دانشگاه های خصوصی برای این مقطع نیز وجود دارد که هزینه ای بین ۲۴۰ تا ۸۸۰ یورو سالانه دارد.

تحصیل در مقطع دکتری

اخذ ویزای تحصیلی ایسلند برای تحصیل در مقطع دکتری مزایای زیادی برای افراد خواهد داشت. مقطع دکتری دوره ای سه ساله دارد که برای ورود به آن باید حتما مقطع ارشد را گذرانده باشید.

تحصیل در مقطع دکتری همانند بقیه کشورهای اروپایی نیاز به ارائه ایده ای برای تحقیق فرد دارد. و در پایان دوره باید پایان نامه ای با تمام جزئیات تهیه و ارائه شود تا موفق به دریافت مدرک دکتری از دانشگاه های ایسلند شوید.

بورسیه های تحصیلی ایسلند

بورسیه دولتی : وزارت آموزش و فرهنگ کشور ایسلند بورسیه های تحصیلی به دانشجویان بین المللی در رشته های هنر و زبان و ادبیات در دانشگاه ریکیاویک خواهد داد که به صورت کمک هزینه تحصیلی می باشد.

بورسیه صندوق تحقیقات ایسلند: این بورسیه معمولا به دانشجویان دکتری با هدف تامین بودجه های تحقیقاتی داده می شود که دانشجویان ارشد نیز می توانند برای دریافت آن درخواست دهند.

بورسیه اراسموس:این بورسیه فقط به دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا تعلق می گیرد که هزینه ی اقامت و سفر و تحصیل را پرداخت خواهد کرد.

 

دانشگاه های ایسلند

برای اخذ ویزای تحصیلی ایسلند شما باید اطلاعات کافی از دانشگاه های این کشور داشته باشید. در ایسلند هشت دانشگاه دولتی قرار دارد که بزرگ ترین آن در سال ۱۹۱۱ تاسیس شده و بیشتر رشته های تحصیلی را خواهند داشت.

بیشتر دوره های تحصیلی در این دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس خواهند شد و شهرتی فراوان در تدریس رشته های زمین شناسی ؛ ادبیات و یخبندان شناسی دارند.

تحصیل در دانشگاه های دولتی ایسلند هزینه ای به جز هزینه ثبتنام نخواهد داشت اما با این وجود وام های دانشجویی برای تامین هزینه ی زندگی و تحصیل دانشجویان در نظر گرفته شده است.

 

هزینه های تحصیل در کشور ایسلند

کسانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی ایسلند می شوند امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور را خواهند داشت اما افراد می توانند در دانشگاه های خصوصی نیز با پرداخت شهریه اقدام به تحصیل کنند.

هزینه زندگی تک نفره:

باید در نظر داشت شرایط تحصیلی و زندگی افراد در هر منطقه و شهر کشور ایسلند متفاوت خواهد بود اما با توجه به تحقیقات انجام شده هزینه زندگی برای یک فرد مجرد ماهانه برابر ۱.۲۶۳.۱۵ دلار خواهد بود که این هزینه جدا از پرداخت اجاره خانه در نظر گرفته شده است.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی ایسلند

اولین قدم برای مهاجرت تحصیلی به ایسلند درخواست پذیرش دانشگاه ها خواهد بود که در این مرحله مدارکی نیاز است :

ـ کپی پاسپورت

ـ کپی cv

ـ ارائه پروپوزال و داشتن سوپروایزر برای مقاطع دکتری

ـ داشتن مدرک زبان

ـ ریز نمزات مقطع تحصیلی قبل

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

ـ عکس

ـ پاسپورت

ـ بیمه پزشکی

ـ مدرک پذیرش دانشگاه

ـ رسید پرداختی برای درخواست اقامت

ـ مدرکی مبنی بر داشتن توان مالی

ـ گواهی عدم سوپیشینه

ـ گواهی مسکن برای اقامت در ایسلند

ـ گواهی پزشکی

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *