اخذ اقامت فرانسه با روش های گوناگون

کشور فرانسه در غرب اروپا قرار گرفته که یکی از کشورهای مهم در زمینه صنعت و سیاست می باشد. دومین کشور پر جمعیت اروپایی بعد از کشور آلمان می باشد و واحد پول رسمی این کشور فرانک و یورو می باشد. پایتخت کشور فرانسه شهر زیبای پاریس یکی از پرجمعیت ترین شهرها است.

تقاضا برای اخذ اقامت و تابعیت و مهاجرت به  کشور فرانسه در سال های اخیر افزایش داشته به خصوص در شهر های شمالی کشور فرانسه.

راه های مختلفی برای اخذ اقامت کشور فرانسه وجود دارد که در ادامه با هرکدام آشنا خواهیم شد.

روشهای مختلف اخذ اقامت کشور فرانسه

مهاجرت تحصیلی؛ مهاجرت کاری؛ مهاجرت با سرمایه گذاری؛ اخذ اقامت از طریق ازدواج؛ مهاجرت توریستی؛ اخذ اقامت با تولد؛ مهاجرت از طریق پناهندگی؛ مهاجرت شرایط خاص؛ مهاجرت با همراه

در ادامه هر روش را به طور مختصر و مفید برایتان بررسی خواهیم کرد.

اخذ اقامت کشور فرانسه با ویزای تحصیلی

اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق تحصیل برای متقاضیان خارجی پرطرفدار می باشد چرا که سیستم آموزشی این کشور در جایگاه بالایی قرار دارد اما متقاضیان مهاجرت به کشور فرانسه  در حوزه اتحادیه اروپا نیازی به دریافت ویزای تحصیلی نخواهند داشت و فقط افراد خارج از اتحادیه مثل ایرانیان باید برای اخذ اقامت این کشور ویزای تحصیلی و دانشجویی تهیه کنند.

در ادامه با شرایط دریافت ویزای تحصیلی آشنا خواهیم شد:

ـ در ابتدا باید از سفارتخانه کشور فرانسه درخواست ویزای دانشجویی دهید به طوری که در پردیس کشور فرانسه ثبتنام کنید.

ـ در این مرحله باید پذیرش یکی از دانشگاه های معتبر فرانسه را بدست آورید تا مشخص شود در چه دانشگاه و با چه رتبه ای قبول شدید . آیا هزینه ی تحصیلی به عهده دانشگاه یا خودتان می باشد تا بررسی شود توان مالی برای تحصیل در این کشور را خواهید داشت یا خیر.

ـ برای دریافت این ویزا باید ماهانه مبلغ مشخصی را که کشور فرانسه برای شما تعیین کرده است را بپردازید.

ـ دارای بیمه درمانی باشید تا هنگام بروز بیماریها هزینه رایگان با کمنر شود.

ـ بلیط ورود و خروج هواپیما را همراه خود با تاریخ معین شده داشته باشید.

ـ محل اقامت خود را مشخص کنید که آیا در ملک شخصی زندگی می کنید یا درحال استفاده از خوابگاه های دانشجویی می باشید.

انواع ویزای تحصیلی کشور فرانسه

ـ ویزای کوتاه مدت: برای تحصیل در مدت زمان ۳ ماه یا کمتر می باشد.

ـ ویزای موقت بلند مدت: برای تحصیل در مدت زمان سه الی شش ماه می توانید از طریق دوره های زبان  intensive course  این ویزا را دریافت کنید.

ـ ویزای بلند مدت : این ویزا برای تحصیل بیشتر از شش ماه در فرانسه صادر می شود. برای تحصیل در مقطع لیسانس سه سال؛ در مقطع ارشد دو سال و در مقطع دکتری چهار سال می باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق اخذ ویزای کاری

در ابتدا شما باید پیشنهاد کاری از یک کارفرما در کشور فرانسه داشته باشد بعد از دریافت ویزای کاری باید این نکته را در نظر داشته باشید که مدت اعتبار این ویزا دوساله خواهد بود و بعد از بررسی گردش اقتصادی و سابقه فرد در شغل و شرایط کاری اگر همه چیز درست و صحیح باشد فرد می تواند اقامت خود را دوسال دیگر تمدید کند و بعد برای اخذ اقامت دائم اقدام خواهد کرد.

مهاجرت  به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت کشور فرانسه بطور دائم از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک امکانپذیر خواهد بود.برای خرید ملک در کشور فرانسه باید برای هر یک نفر متراژ ۱۴ متر را در نظر گرفت به طوری که اگر شما یک خانواده دونفری باشید باید حداقل متراژ خرید خانه تان ۲۸ متر باشد.

پس از ۶ ماه گذشت از خرید خانه می توانید برای دریافت اقامت کشور فرانسه اقدامات لازم را انجام دهید. خرید ملک به شما ویزای یکساله خواهد داد که بعد از گذشت ۵ سال زندگی می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

روش دیگر برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری ثبت شرکت و خرید ملک می باشد به طوری که خرید ملک را در سیستم  SCI ثبت می کنید و ملک خریداری شده سهمی از یک شرکت خواهد بود و شما نیز یکی از سهام داران شرکت معرفی خواهید شد.

ازدواج و مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج بسیار رایج است اما باید این نکته را در نظر داشت که ازدواج صوری برای دریافت اقامت کار اشتباهی است که امکان آشکارسازی آن بسیار زیاد خواهد بود چراکه دولت فرانسه در طول ۵ سال اقامت ؛وضعیت را بررسی خواهد کرد و ازدواج افراد باید در رجیستری ثبت شود  و افراد باید در این مدت تابعیت فرانسه را بگیرند و برای یادگیری زبان اقدام کنند.

اگر افراد مجرد باشند اما فرزند زیر ۱۸ سال داشته باشند می توانند فرزند را با خود همراه کنند اما اگر فرزند بالای ۱۸ سال باشد دریافت اقامت برای وی کمی سخت می شود.

مهاجرت توریستی به فرانسه

برای مهاجرت توریستی به کشور فرانسه باید فرم مخصوصی را پر کرده و در انتظار جواب بمانید بعد از دریافت جواب می توانید با داشتن گذرنامه معتبر ۶ ماهه و بلیط رفت و برگشت و دو قطعه عکس برای مهاجرت به فرانسه اقدام کنید ناگفته نماند در ابتدا اثبات هدف برای مهاجرت به این کشور در جهت گشت و گذار ضروری خواهد بود.

اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق تولد در این کشور

ـ اگر پدر و مادر فرد تبعه کشور فرانسه نباشند اما فرد به سن ۱۸ سالگی رسیده و بعد از ۱۱ سالگی بمدت ۵ سال در فرانسه زندگی کرده باشد میتواند تابعیت کشور را دریافت کند.

ـ اگر فرد در ۱۶ سالگی درخواست تابعیت بدهد و پدر و مادر وی از کشورهای تحت حمایت فرانسه بودند و فرزند پیش از تاریخ یکم ژانویه ۱۹۹۴ متولد شده باشد میتواند تابعیت کشور فرانسه را دریافت کند.

ـ اگر پدر و مادر فرزند از کشورهای فرانسه زبان باشند در شرایطی خاص می توانند تابعیت فرزند را از فرانسه دریافت کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق تولد:

ـ گواهی عدم سوء پیشینه

ـ گواهی پرداخت مالیات

ـ گواهی اشتغال

بررسی این پروسه تا یک سال زمان خواهد برد پس باید برای دریافت جواب صبر پیشه کرد.

مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور فرانسه با شرایط سخت و خاصی همراه است و قانون جدید در این باره این است که خانواده های زیر ۱۸ سال می توانند از این طریق پناهنده کشور فرانسه شوند و در صورتی که درخواست پناهندگی برای افراد از سوی دولت فرانسه رد شود اما افراد این کار را انجام دهند در صورت دستگیری بمدت ۹۰ الی ۱۱۵ روز بازداشت می شوند و بعد به کشور خود دیپورت خواهند شد.

مهاجرت شرایط خاص

اخذ اقامت کشور فرانسه با داشتن ایده های ناب و سود آور و از طریق کارآفرینی امکانپذیر می باشد. برای این کار میتوانید شرکتی در فرانسه ثبت کنید و با تعدادی نیروی کار استارت شروع را بزنید. بعد از گذشت دو دوره کار در کشور فرانسه می توانید اقامت دائم بدست آورید.

مهاجرت با همراه به فرانسه

اگر فرد متقاضی ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت کرده باشد می تواند برای همراه که همسر یا فرزند زیر ۱۸ سال خود باشد نیز ویزا دریافت کند. در نظر داشته باشد که فردی که می خواهد تحصیلات خود را در کشور فرانسه انجام دهد می تواند خانواده خود را همراه کند که بعد از اتمام تحصیل همه باید به کشور مبدا بازگردند اما در طی تحصیل همسر وی می تواند شرایط را برای دریافت اقامت دائم کشور فرانسه تغییر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *