ویزای توریستی

ویزا مجوز و مدرکی است که تایید می کند نمایندگان قانونی یک دولت به افراد خارجی اجازه ی ورود به کشور را داده اند. ویزای توریستی جزو ویزاهای کوتاه مدت است و مدت زمان معلومی دارد.

روش های صدور ویزای توریستی

-مراجعه حضوری: اولین راه این است که شما به سفارت یا کنسولگری گشور مورد نظر با وقت قبلی مراجعه کرده، مدارک مورد نیاز را ارائه دهید و با پرداهت هزینه و… کار خود را انجام دهید. برخی از کشورها از جمله کشورهای عضو پیمان شینگن و کانادا و…. در مراحل صدور ویزا اطلاعات  بیومتریک از جمله انگشت نگاری و تصویربرداری را نیز می خواهند.

-ویزای آنلاین: یا ویزای الکترونیک که با هدف ترویج دولت الکترونیک نیز می باشند در برخی از کشور ها اجرا می شوند. این کار در جهت تسهیل در انجام امور و راحتی افراد می باشد. در کشورهایی نظیر استرالیا، ترکیه، نیوزلند، گرجستان و ایران صدور ویزای آنلاین انجام می شود.

– ویزا در بدو ورود: برای ورود به برخی از کشور ها احتیاجی نیست که از پیش ویزا تهیه کرد. بلکه می توان در هنگام ورود به کشور با پرداخت هزینه ویزای خود را دریافت کرد.

– معاف از ویزا: در برخی از کشور ها نیز برای سفر توریستی ملزم به تهیه ویزا نمی باشیم.

اعتبار ویزای توریستی

ویزاهای توریستی کوتاه مدت هستند و معمولا اینطور لست که فقط یکبار اجازه ورود را دارید. هر کشور باتوجه به قانون و مقررات خود مدت زمان متفاوتی را در نظر می گیرد اما باید بدانیم که حتما پیش از اتمام زمان ویزای توریستی باید کشور مورد نظر را ترک کنیم و ماندن بیشتر خلاف قانون محسوب می شود. مدت زمان ویزای شینگن معمولا 90 روز در بازه ی 180 روزه می باشد.