همه چیز درباره ی مهاجرت به سوئیس

کشور سوئیس در وسط خط تلاقی اروپای غربی؛ مرکزی و جنوبی واقع شده است که از شمال با کشور آلمان و از جنوب با ایتالیا؛ از شرق با لیختن اشتاین و از غرب با فرانسه دارای مرز مشترک می باشد.

زبان مردم در این کشور آلمانی است و پایتخت آن شهر برن و برگترین شهر این کشور شهر زوریخ می باشد.

این کشور بهترین انتخاب در سالهای اخیر برای اخذ اقامت و مهاجرت خواهد بود چراکه از نظر کاری در سطح بالایی قرار دارد و تورم در این کشور در پایین ترین حد ممکن خواهد بود پس می توان نتیجه گرفت زندگی در این کشور با شادی و استاندارد های بالایی همراه می باشد.

شرایط زندگی در کشور سوئیس

کشور سوئیس از نظر اقتصادی کشوری بسیار پیشرفته می باشد و از نظر رفاه و ثروت در اروپا حرف اول را خواهد زد اما نکته ای وجود دارد که آن هم گرانی در سوئیس می باشد.

سطح دستمزد های کارگران خارجی در سوئیس بسیار بالاست به طوری که دستمزد هر کارگر در این کشور ماهانه مقداری برابر با ۱۱۴۶۵ دلار خواهد بود که در مقایسه با دیگرکشورهای اروپایی و آمریکا رقم بسیار بالایی می باشد بنابراین بسیاری از افراد را برای اخذ اقامت وسوسه خواهد کرد.

راه های مهاجرت به کشور سوئیس

برای اخذ اقامت کشورسوئیس با توجه به شرایط خود می توانید راه های مختلف را بررسی کنید:

ـ مهاجرت از طریق ازدواج

ـ مهاجرت از طریق تولد

ـ مهاجرت تحصیلی

ـ مهاجرت کاری

ـ مهاجرت با دریافت پناهندگی

ـ مهاجرت با سرمایه گذاری

پردرآمد ترین شغل ها در کشور سوئیس

برای اخذ اقامت و یا مهاجرت کاری و یا هر مهاجرت دیگری دانستن درآمد شغلها و پولسازترین آنها اهمیت زیادی خواهد داشت:

برنامه نویسی کامپیوتر ۱۳۵۵۰۳ دلار

دامپزشکی ۱۱۴۶۲۲ دلار

مامور آمار ۱۱۲۲۲۶ دلار

خلبان ۱۰۱۴۹۶ دلار

مهندسی نرم افزار ۸۷۸۲۹ دلار

افسر نظامی ۸۴۰۰۰ دلار

وزیر ۱۰۹۱۷۶ دلار

بانکدار ‍۱۱۸۶۲۶ دلار

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت کشور سوئیس

مدارک هویتی مثل شناسنامه؛ عکس؛ سند ازدواج در صورت نتاهل بودن؛ مدارک رزرو هتل؛ مدرک تمکن مالی؛ اصل پاسپورت با ۶ ماه اعتبار؛ فیش حقوقی شش ماه گذشته؛ گواهی اشتغال به کار

با توجه به تنوع روش های مهاجرت به کشور امن سوئیس متقاضیان باید مدارک لازم را با توجه به نوع مهاجرت حاضر کنند.

معایب زندگی در کشور سوئیس

با توجه به شرایط رفاهی و زندگی عالی در این کشور و تلاش در جهت اخذ اقامت کشور سوئیس معایبی نیز در رابطه با این تصمیم وجود دارد.

یکی از مسائلی که می تواند بعد از تلاش های فراوان متقاضیان در جهت اخذ اقامت یک کشور و مهاجرت به آن به وجود آید نداشتن اطلاعات کافی از کشور مقصد برای زندگی می باشد.

مشکلات کاری

برخی از مشکلات زندگی در این کشور در زمینه کاری می باشد که مردم از ساعات کاری و شغل خود ناراضی هستند.

حدود بیست درصد از افراد می گویند از امنیت شغلی و تعادل زندگی خود در کشور سوئیس رضایت کافی ندارند. و درصد کمی از افراد ناراضی از چشم انداز شغلی خود در این کشور احستس نارضایتی دارند.

مشکلات مالی

هزینه های زندگی در این کشور برای عده ای راضی کننده و برای عده ای نارضایتی به دنبال دارد. هزین های زندگی در کشور سوئیس شامل هزینه های خورد و خوراک؛ حمل ونقل؛ مسکن؛ تحصیل و… می باشد که حدود شصت و پنج درصد از افرادی که موفق به اخذ اقامت این کشور شده اند بر بالا بودن هزینه های زندگی اتفاق نظر دارند اما سی ویک درصد باقی مانده از هزینه ها راضی می باشند.

مشکلات زبان

چون در کشور سوئیس زبان های فرانسوی و آلمانی و ایتالیایی و… صحبت می شود مهاجران در این کشور هر دفعه با شکل های جدیدی از زبان آشنا می شوند و این ممکن است برای برخی آزاردهنده باشد اما عده ای نیز یادگیری زبان در این کشور را آسان تلقی می کنند.

مشکلات فرهنگی

مردم این کشور دارای فرهنگی خشک و سرد می باشند که صمیمیت با افراد را مشکل خواهد کرد و همین موضوع مهاجران را در این کشور آزار می دهد و مردم بومی در سوئیس به سختی می توانند با افراد خارجی در کشور خود احساس نزدیکی کنند.

مزایای زندگی در کشور سوئیس

کشور اروپایی سوئیس یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای اروپایی می باشد که از نظر ایمنی؛ سیاسی؛ بازنشستگی و سرمایه گذاری کشور بسیار متعادل و استانداردی می باشد و می توان گفت به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند جهان از ان نام برده می شود.

این کشور زیرساخت های اقتصادی قوی و مناسبی دارد بنابراین نرخ بیکاری در این کشور بسیار کم خواهد بود و همینطور به دلیل داشتن قوانین مناسب بانکی برای سرمایه گذاری بسیار امن می باشد.

خدمات درمانی کشور سوئیس

هر فرد خارجی که موفق به اخذ اقامت کشور سوئیس شده و در آنجا به زندگی و کار پرداخته باید کارت اقامت رسمی خود را دریافت کند تا بتواند از خدمات بیمه درمانی سوئیس استفاده کند.

بیمه های درمانی دولتی در این کشور حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد هزینه های پزشکی بیماران را تحت پوشش قرار می دهند به جز ۳۰۰ فرانک اولیه هزینه های درمانی سالانه.

این بیمه حوادث و بیماریهایی همچون تصادفات{ تحت پوشش کارفرما}؛ مراقبت های دندانی{ موارد اظطراری}؛غربالگری سرطان{برای افراد بالای ۵۰ سال}؛ پزشکان متخصص{حق بیمه برای افرادی با پرونده های پزشکی جدی تر بیشتر می باشد}؛ مراقبت های چشمی { افراد زیر۱۸ سال تا ۱۸۰ فرانک و بزرگسالان }و واکسیناسیون برای همه و… را تحت پوشش می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *